m

Yanıtlayanlar anketimi tamamlayamıyor. Ne yapacağım?

Önce gönderdiğiniz anket bağlantısının doğru olduğundan emin olun. Bağlantılar karakterlere ve büyük/küçük harfe duyarlıdır, bu yüzden fazladan boşluk veya büyük harf yerine yazılan küçük harf bağlantıyı bozabilir.

  • Web Bağlantısı Toplayıcısı kullanıyorsanız anketinizin Yanıtları Topla bölümünden rumuzunu tıklatın, doğru bağlantı sayfanın üst kısmındadır.
  • E-posta Daveti Toplayıcısı kullanıyorsanız doğru özgün bağlantı mesajı gönderdiğinizde otomatik olarak gönderilir. Emin olmak için kendinize bir test mesajı gönderin veya mesajda HTML kullanın.


Daha fazla bilgi almak için lütfen aşağıdaki sorunlardan birini seçin:

Yanıtlayanlar anketim yerine Teşekkür sayfasını görüyor
  • Toplayıcınızın bilgisayar başına birden çok yanıta izin verip vermediğini kontrol edin. Bazı yanıtlayanlar anketi tamamlamak için aynı bilgisayarı kullanıyor olabilir. Buna olanak sağlamak için bilgisayar başına birden çok yanıta izin vermeniz gerekir.
  • Yanıtların düzenlemesine izin verip vermediğinizi kontrol edin. Yanıtlayan zaten bir anket göndermiş ve düzenleme yapmaya çalışıyor olabilir.
  • E-posta Toplayıcısı kullandıysanız yanıtlayanlara başka birinin bağlantısı iletilmiş olabilir. E-posta Daveti Toplayıcıları her e-posta adresi için yalnızca bir yanıt kaydedebilir, bu nedenle yeni Alıcılar eklemeniz gerekir.

Bir toplayıcıda düzenleme yaparsanız yanıtlayanların ankete erişmek için sadece daha önce gönderdiğiniz bağlantıyı tıklatması gerekir. URL değişmez, yani yeni bir bağlantı göndermeniz gerekmez.

Yanıtlayanlardan SurveyMonkey'de oturum açmaları isteniyor

Toplayıcınızın bilgisayar başına birden çok yanıta izin verip vermediğini kontrol edin. Bilgisayar başına yalnızca bir yanıta izin veriyorsanız yanıtlayanlar ankete tekrar erişmeye çalıştıklarında bir SurveyMonkey web sayfasına gönderiliyor olabilir. Bu sayfada anketi yanıtladıkları için teşekkür edilir ve site hakkında bilgi verilir. Anket oluşturmak veya SurveyMonkey Contribute anketini yanıtlamak amacıyla bir bağlantıyı tıklatırlarsa SurveyMonkey'de oturum açmaları istenebilir.

Yanıtlayanlar benim anketimi değil, başka bir anketi görüyorlar

Yanıtlayanlar, kendilerine ne kadar soda içtikleri, ne sıklıkta TV izledikleri veya gelir seviyeleri ya da siyasi eğilimleri ile ilgili sorular sorulduğundan bahsediyorlarsa muhtemelen hayır amacıyla anket yanıtlayabilecekleri Contribute programımıza ait bir bağlantıyı tıklatmışlardır. 

Yanıtlayanlar şu durumlarda Contribute reklamını görebilirler:

  • Toplayıcınız bilgisayar başına yalnızca bir yanıta izin veriyorsa ve yanıtlayan zaten anketinizi yanıtlamışsa.
  • Bir yanıtlayana başka birinin e-posta davetindeki bağlantı iletilmişse; E-posta Daveti Toplayıcıları her e-posta adresi için yalnızca bir yanıt kaydeder.

Anketi tamamladıktan sonra yanıtlayanları istediğiniz URL adresine yönlendirmek için Anket Bitiş Sayfasını düzenleyebilirsiniz. Böylece yanıtlayanların Contribute sayfamıza gönderilmesi engellenir.

Yanıtlayanların anketin bittiğini anlaması için bir Teşekkür sayfası oluşturabilirsiniz.

Yanıtlayanlar ankette ilerleyemiyor

Anket tasarımınıza Atlama Mantığı eklediyseniz bir soruda veya sayfada yanıtlayanları ankette geriye doğru yönlendiren bir mantık olabilir. Sorunu çözmek için anket tasarımınızı düzenlemeniz gerekir. Yanıtlayanları ankette yalnızca ileriye doğru atlattığınızdan emin olun, aksi takdirde sonsuz bir döngü oluşabilir.

Canlı bir anketin tasarımını düzenledikten sonra, o sırada anketi yanıtlayanlar anketiniz yenilendiği için anketin başına gönderilebilir. Ancak yanıtlayanların güncellenmiş ankete erişmek için sadece daha önce gönderdiğiniz bağlantıyı tıklatmaları gerekir. URL değişmez, yani yeni bir bağlantı göndermeniz gerekmez.

Yanıtlayanlar anketin kapalı olduğunu söyleyen bir mesaj görüyor

Bir Kesim Tarihi ve Saati veya bir Maksimum Yanıt Sayısı ayarlayıp ayarlamadığınızı kontrol edin. Tarih geçmişse veya yanıt sayısına ulaşılmışsa yanıtlayanlar anketinize erişemez. Kapalı mesajını düzenleyebilir veya bu ayarları kapatabilirsiniz.

Yanıtlayanlarınız anketinize erişirken veya anketinizi yanıtlarken sorun yaşadığını belirtiyorsa bu ipuçlarını okuyun.

Yanıt alın