m

Yanıt Bildirimleri

Yanıt Bildirimleri, yeni anket yanıtları aldığınızda sizi e-posta ile uyarır. İlk yanıtınız için tek seferlik bir bildirim aldıktan sonra, her gün Yanıt Bildirimleri açık olan anketlerinize kaç tane yeni yanıt aldığınızı özetleyen bir e-posta alırsınız.

Atla...

Alacağınız E-postalar

İlk Yanıt E-postası

Yanıt Bildirimlerinizi açtığınızda, anketiniz ilk yanıtını aldığı zaman sizi bir seferliğine haberdar edecek bir bildirim gönderilir.

Bu bildirimi, ilk yanıtınızdan sonraki 15 dakika içinde almanız gerekir.

Günlük Özet E-postası

Hesabınızdaki etkin anketlerin tümünü (sahip olduğunuz ve sizinle paylaşılan anketler) vurgulayan günlük bir özet gönderilir. Yeni yanıt kaydeden her açık anket için, son bildirimden sonra toplanan yeni yanıt sayısını ve anketin ne kadar süredir açık olduğunu görürsünüz. Yeni yanıtlar kaydedilmişse, yalnızca günlük bir özet e-postası alırsınız. Son bildirimden sonra anketiniz yeni yanıt toplamamışsa, özet e-postası almazsınız.

Bu bildirim hafta içi 08:00 saatlerinde gönderilir. Dahil edilen yanıtlar, bir önceki gün 00:00:00 ve 23:59:59 saatleri arasında toplanır.

Yanıt Bildirimleri için gönderim yapılan e-posta adresi, e-posta dili ve saat dilimi, Hesabım sayfasındaki hesap ayarlarınıza bağlıdır.

İPUCU! Bireysel bir yanıt aldığınızda Slack'ten bildirim almak için Slack Entegrasyonumuzu deneyin. Ya da başka uygulamalarda bireysel yanıt bildirimleri almak için Zapier Entegrasyonunu kullanın.

 

Bildirimlerinizi Yönetme

Anketinizin Yanıt Bildirimlerini hesabınızdan istediğiniz zaman açıp kapatabilirsiniz. Sahip olduğunuz Yanıt Bildirimlerini yönetmek için hesap genelinde yaptığınız tercihleri de yönetebilirsiniz.

Tek Anketler

Tek bir anketin Yanıt Uyarılarını yönetmek için:

 1. Anketin Özet sekmesine gidin.
 2. Sağ üst köşeden Yanıt Bildirimlerini bulun.
 3. Bildirimleri Yönet öğesini tıklayın.
 4. Anket yanıt bildiriminiz bölümünün altından yanıt bildirimi özelliğini açın veya kapatın.

Hesap Genelinde Yapılan Tercihler

Yanıt Bildirimlerinin hesap genelinde yapılan bildirim tercihlerini yönetebilirsiniz

Sahip olduğunuz tüm mevcut ve gelecek anketlerin Yanıt Bildirimlerini yönetmek için:

 1. Hesabınızın sağ üst köşesindeki kullanıcı adınızı tıklayın.
 2. Hesabım öğesini seçin.
 3. Genel Tercihler kısmına gidin.
 4. Anket Bildirimleri ifadesinin yanındaki Düzenle düğmesini tıklayın.
 5. Tercihlerinizi değiştirin.
 6. Kaydet öğesini tıklayın.

 

Bildirimleri Başkalarıyla Paylaşma

Anketin sahibi olduğunuz sürece Yanıt Bildirimlerini başkalarıyla (ekibinizin dışındaki kişilerle) paylaşabilirsiniz.

Yanıt Bildirimlerini başkalarıyla paylaşmak için:

 1. Anketin Özet sekmesine gidin.
 2. Sağ üst köşeden Yanıt Bildirimlerini bulun.
 3. Bildirimleri Yönet öğesini tıklayın.
 4. Bildirimleri Paylaş düğmesini tıklayın.
 5. Yanıt Bildirimlerini paylaşmak istediğiniz kişilerin e-posta adreslerini girin. Bir ekibe dahil olduğunuzda, listeden ekip üyelerini seçmeniz de mümkündür.
 6. Bildirimleri Paylaş düğmesini tıklayın.

Yanıt Bildirimlerini ekibinizde olmayan biriyle paylaştığınızda, anket ilk yanıtını aldığı zaman bu kişilere bir e-posta gönderilir. Bu e-posta, Yanıtları İncele bağlantısını içerir. E-postayı alan kişiler, bağlantıyı tıklayıp SurveyMonkey hesabına giriş yapmalıdır. Böylelikle anketin (ve Yanıt Bildirimlerinin) hangi SurveyMonkey hesabı ile paylaşılacağı anlaşılır. Bu işlemden sonra günlük özel e-postasını almaya başlayabilirler.

Anket İzinleri

Biriyle Yanıt Bildirimlerini paylaştığınızda, anket bu kişilerle aşağıdaki erişim düzeylerinde otomatik olarak paylaşılır:

 • Anket Tasarımı için Yalnızca Görüntüleme
 • Yanıt Toplama için Erişim Yok
 • Sonuçları Analiz Etme için Yalnızca Görüntüleme

Bir ekip üyesiyseniz, sahip olduğunuz anketlerdeki paylaşım izinlerini düzenleyebilirsiniz. Ancak birinin söz konusu anketin Yanıt Bildirimlerini alması için en azından Sonuçları Analiz Etme özelliğine Yalnızca Görüntüleme erişimi olmalıdır.

Birini Paylaşılan Yanıtlar Bildirimlerinden Kaldırma

Birinin paylaşılan yanıt bildirimlerinizi alanlar arasından kaldırılması için:

 1. Anketin Özet sekmesine gidin.
 2. Sağ üst köşeden Yanıt Bildirimlerini bulun.
 3. Bildirimleri Yönet öğesini tıklayın.
 4. Bildirimleri Paylaş düğmesini tıklayın.
 5. Mevcut paylaşılanların listesini görüntüle öğesini tıklayın.
 6. Kaldırmak istediğiniz kişilerin yanındaki # öğesini tıklayın.
 7. Bitti düğmesini tıklayın.

Yanıt bildirimlerini paylaştığınız kişiler, anketlerin yanıt bildirimlerini kendi hesaplarından da istedikleri zaman kapatabilirler.

 

Sorun Giderme

Neden bildirim e-postası almadım?

Mobil uygulamamızdaki push bildirimlerini kapatırsanız, Yanıt Bildirimi e-postası da almazsınız. Yanıt Bildirimlerini yeniden açarak bu durumu değiştirebilirsiniz.

Almanız gerektiği halde e-posta almadığınızı düşünüyorsanız, lütfen Yanıt Bildirimlerini kapatıp açın. Böylelikle özelliği yenilemiş olursunuz. Almamış olduğunuz e-postaların yeniden gönderilmesi mümkün değildir, ancak bir sonraki günden itibaren e-postaları normal bir şekilde almaya devam edersiniz.

Ayrıca Hesabım sayfasında atanan e-posta adresini tekrar kontrol edebilir, doğru e-posta adresi olup olmadığından emin olabilirsiniz. Buna ek olarak, bilgi@sirket.com, webmaster@sirket.com, pazarlama@sirket.com, vb. görev bazlı adreslere e-posta gönderilmemektedir. Bu e-postaları alabilmek için, e-posta adresini kişisel bir adresle değiştirmeniz gerekir.

 

Yanıt Bildirimleri, yeni anket yanıtları aldığınızda sizi e-posta ile uyarır. İlk yanıtınız için tek seferlik bir bildirim aldıktan sonra, her gün Yanıt Bildirimleri açık olan anketlerinize kaç tane yeni yanıt aldığınızı özetleyen bir e-posta alırsınız.

Yanıt alın