m

Oluşturucu

Anketi Tasarla sekmesinde, sol kenar çubuğunun OLUŞTURUCU bölümünden anketinize soru, sayfa ve başka içerikler ekleyebilirsiniz.

Aşağıdaki unsurlardan herhangi birini doğrudan anketinize sürükleyip bırakmanız veya anketin sonuna eklemek için tıklatmanız yeterlidir.

Sorular

Sorular, yanıtlayanlardan veri toplamak için kullanılır. Bir soru eklediğinizde, düzenleme seçenekleri otomatik olarak açılır ve soru metnini ve yanıt seçeneklerini, soru ayarlarını değiştirmenize veya mantık eklemenize olanak sağlar. Değişikliklerinizi kaydettikten sonra, tekrar düzenlemek için istediğiniz zaman soruyu tıklatabilirsiniz.

Bir şablondan başlasanız da kendi anketinizi elde etmek için ankete kendi sorularınızı ekleyebilirsiniz.

Daha fazla bilgi almak için: Soru Tipleri

Sayfalar

Anketinizde sayfaları kullanarak uzun bir soru listesini düzenleyip ayırabilirsiniz. Böylece yanıtlayanlarınızın anketi doldurması kolaylaşır, yani daha doğru veriler alabilirsiniz.

Daha fazla bilgi almak için: Sayfa Ekleme ve Yönetme

Metin*

Anketinize talimatlar veya bilgiler gibi statik içerikler ekleyin. Bu yöntem, yanıtlayanlarınıza ayrıntı ve içerik sağlamak için çok güzel bir yoldur.

Daha fazla bilgi almak için: Ek Metin Ekleme

Görüntüler*

Anketinize görüntü ekleyin. Kendi sunucunuzdaki görüntünün bağlantısını ayarlayabilir veya sunucularımızda barındırmamız için SurveyMonkey'e bir görüntü yükleyebilirsiniz.

Daha fazla bilgi almak için: Görüntü Ekleme

A/B Testleri (Rastgele Atama)*

A/B Testleri, metin ve görüntülerin farklı sürümlerini rastgele görüntülemenize ve her sürümün gösterileceği yanıtlayan yüzdesini belirlemenize olanak sağlar.

Daha fazla bilgi almak için: A/B Testleri (Rastgele Atama)

* Bu öğeler statiktir, yani kullanıcıdan herhangi bir veri toplamazlar.

İPUCU! Eksiksiz öğreticimizde diğer anket tasarlama özelliklerini öğrenin: Anket Nasıl Oluşturulur?
Sol kenar çubuğunun Oluşturucu bölümü, anketinize soru, sayfa ve başka unsurlar eklemenize olanak sağlar.

Yanıt alın