m

Anketiniz için Web Bağlantısı Toplayıcısı Oluşturma

Web Bağlantısı kullanmak, anketinizi dağıtmanız ve yanıt toplamanız için en hızlı ve en esnek yöntemdir. Anket bağlantısını sosyal medyada paylaşın, kendi e-posta istemcinizi kullanarak yanıtlayanlara e-posta ile gönderin, bir bültene yazdırın ve çok daha fazlasını yapın.

Video Özeti

Web Bağlantısı Oluşturma

Bir Web Bağlantısı oluşturmak için:

  1. Anketinizin Yanıtları Topla bölümüne gidin.
  2. Web Bağlantısı Al öğesini seçin. (Anketinizde zaten bir toplayıcı varsa, toplayıcı listesinin sağ üst köşesindeki + Yeni Toplayıcı Ekle düğmesini tıklayın.)
  3. Anket deneyimini kontrol etmek veya ankete kısıtlamalar eklemek için anket bağlantısının altındaki toplayıcı seçeneklerini gözden geçirin. Örneğin, Birden Fazla Yanıt veya İsimsiz Yanıtlar özelliğini açabilirsiniz.
  4. Sayfanın sol üst köşesindeki koyu gri çubuktaki kalem simgesini tıklayarak toplayıcının rumuzunu düzenleyin; bu rumuz yanıtlayanlara görünmez.
  5. Anket bağlantısını kopyalayın ve istediğiniz yere yapıştırın. Bağlantı, toplayıcı açık olduğu sürece çalışır. Web Bağlantısı Toplayıcıları varsayılan olarak açıktır.
İPUCU! Web Bağlantınızı kullanarak anketiniz için bir QR kodu oluşturabilir, bunu broşürlerin, el ilanlarının veya posterlerin üzerine basabilirsiniz. Kodu oluşturmak için üçüncü tarafa ait bir site kullanmanız gerekir. QR kodu oluşturmak için birçok ücretsiz uygulamayı internetten bulabilirsiniz.

Anket URL'si

Varsayılan olarak, sonunda bir dizi harf ve sayı bulunan anketinizin URL'si şuna benzer:

https://www.surveymonkey.com/r/P58B9BX

Abonelik paketinize bağlı olarak SurveyMonkey markasını kaldırmak için Özel URL Sonu oluşturabilir veya Beyaz Etiketli URL kullanabilirsiniz. Anketi gönderdikten sonra URL'yi özelleştirirseniz hem eski bağlantı hem de yeni bağlantı çalışır.

Tekrarlama toplayıcı seçeneği açık olduğunda, Özel URL Sonu oluşturamazsınız.

Yanıtlayanları Takip Etme

Yanıtlayanları takip etmek istiyorsanız, lütfen anketinizi göndermeden önce takip yöntemlerimizi inceleyin.

Web Bağlantısı Toplayıcıları, varsayılan olarak IP adreslerini kaydeder. Ancak bu bilgi, yanıtlayanları takip etmenize tam anlamıyla yardımcı olamaz. Onun yerine, yanıtlayanlardan tanımlayıcı bilgiler toplamak için anketinize zorunlu sorular ekleyebilir veya Özel Değişkenleri kullanabilirsiniz.

Alternatif olarak ise, yanıtlayanları takip etmek için Web Bağlantısı yerine E-posta Daveti kullanabilirsiniz.

Web Bağlantısı Toplayıcınızın URL adresi, genel bir bağlantıdır; yani bağlantıyı bilen herkes anketinize erişebilir ve anketi tamamlayabilir. Web gezginleri de genel bağlantılara erişebilir ve anketinizi bir arama motorunun dizinine ekleyebilir.

Web Bağlantısı Toplayıcısı kullanmak istiyor ancak bağlantının genel olmasını istemiyorsanız, anketinize parola koruması eklemeyi düşünebilirsiniz.

Web Bağlantısı Toplayıcısı, anketinizi dağıtmanız ve yanıt toplamanız için en hızlı ve en esnek yöntemdir. İstediğiniz yerde yayınlayabileceğiniz, kısa bir anket bağlantısı oluşturulur. URL sonunu özelleştirebilirsiniz.

Yanıt alın