m

SurveyMonkey Alışverişlerinde Vergi

Vergiler, fatura ülkesine bağlı olarak uygun olduğu durumlarda aboneliklerin, yenilemelerin ve diğer alışverişlerin ücretine dahildir. Verginin alışverişlere dahil olduğu fatura ülkeleri belirtilmiştir. Alışverişinizden vergileri çıkarmanız mümkün olabilir.

Fatura ülkenizi bu listede bulamazsanız, satın alma fiyatınıza vergi dahil edilmez. Bir tüketici veya şirket olarak yerel yönetiminize geçerli vergileri gerektiği şekilde ödemek sizin sorumluluğunuzdadır.

Atla...

 

Avrupa Birliği

ABD dışında bulunuyorsanız, SurveyMonkey hizmeti size İrlanda'daki Avrupa iştirakimiz olan SurveyMonkey Europe tarafından sağlanıyor olabilir.

Avrupa Birliği (AB) kanunlarına uymak için, aboneliklerin, yenilemelerin ve uygun olduğunda diğer alışverişlerin fiyatına Katma Değer Vergisi (KDV) dahil edilir.

 • Geçerli KDV oranı, fatura ülkenize bağlıdır.
 • AB'de (İrlanda dışında) KDV kaydı olan bir şirketseniz, KDV'den muaf tutulan bir fiyat ödemek için KDV sicil numaranızı ekleyebilirsiniz.
 • İrlanda'daki müşterilerimizle gerçekleştirdiğimiz tüm işlemlerde KDV almamız gerekmektedir.
KDV Numarası Ekleme
KDV'yi alışverişinizden çıkarmak için, KDV numaranızı ödeme yapmadan önce eklemeniz gerekir. Ödenmiş bir faturaya geriye dönük olarak KDV numarası ekleyemezsiniz.

AB'de (İrlanda dışında) KDV kaydı olan bir şirketseniz, alışverişinizi KDV'siz gerçekleştirmek için KDV sicil numaranızı ekleyebilirsiniz.

 • Ödeme sayfasından Fatura Detayları bölümüne gidin. KDV Sicil Numarasını Girin seçeneğini tıklayın. Bu numara söz konusu ödemeye uygulanır ve gelecekteki ödemeler hesabınız tarafından gerçekleştirilir.
 • Hesabınızdan Fatura Detaylarına gidin. İletişim Bilgileri bölümüne (fatura ilgilinize ilişkin bölüm) gidin ve Düzenle öğesini tıklayın. Pencereden Vergi sicil numarasını ekleyin öğesini tıklayın. Buraya KDV sicil numarası eklemeniz veya mevcut KDV sicil numarasını düzenlemeniz durumunda, söz konusu numara sonraki ödemelere uygulanır.

KDV sicil numaranızın geçersiz olması durumunda, lütfen Avrupa Komisyonu web sitesindeki AB üyesi ülkeye ait doğru KDV kimliği biçimlerini inceleyin ve yeniden deneyin.

KDV Faturaları

Faturalarınıza İşlem Geçmişinizden ulaşabilirsiniz. Bu detaylarda, fatura ülkenize ait geçerli KDV oranı, abonelik paketinin KDV dahil fiyatı ve ödemiş olduğunuz toplam tutar belirtilir. Ayrıca hesapta belirtilen fatura e-posta adresine bir fatura gönderilir.

Faturanızın beklemede olduğuna ilişkin bir bildirim görürseniz, lütfen 48 saat bekledikten sonra İşlem Geçmişinizi kontrol edin.

SurveyMonkey Audience Alışverişleri

SurveyMonkey hesabınıza halihazırda eklenmiş bir KDV numaranız olması durumunda, bu numara SurveyMonkey Audience alışverişinize otomatik olarak uygulanır. Hesabınıza eklenmiş bir KDV numaranız olmaması durumunda, bu numarayı ödeme sayfasında ekleyebilirsiniz.

Ödeme sayfasına KDV numarası eklemek için:

 1. Ödeme sayfasından Fatura Detayları bölümüne gidin.
 2. KDV Sicil Numarasını Girin seçeneğini tıklayın.
 3. KDV numarasını girin. AB üyesi ülkelere göre uygun biçimlere bakın »
 4. Uygula öğesini tıklayın.

Ödeme sayfasında görünen KDV numarasını düzenlemek için:

 1. Tarayıcınızda yeni bir sekme açın ve sekmede ödeme sayfasını açık bıraktığınızdan emin olun.
 2. Fatura Detaylarınıza gidin.
 3. İletişim Bilgileri bölümüne gidin.
 4. KDV Sicil Numarasını Girin seçeneğini tıklayın.
 5. KDV numarasını girin. AB üyesi ülkelere göre uygun biçimlere bakın »
 6. Uygula öğesini tıklayın.
 7. Numaranın güncellendiğini doğrulamak için ödeme sayfasını yenileyin.

SurveyMonkey Audience, Brezilya hariç tüm ülkelerde mevcuttur.

Ekip Abonelik Paketi Alışverişleri
Görev
KDV Nasıl Uygulanır
KDV Numarası Nereye Eklenir
Birincil YöneticiEkibin Birincil Yöneticisinin hesabına bir KDV numarası eklemesi durumunda, bu numara ekip faturalarına uygulanır. KDV numarasının hesabınıza eklenmesinden sonra, ekip kota aşımı ve ekip abonelik paketi yenileme faturalarına KDV dahil edilmez. KDV numarasının hesaba eklenmesinden sonra Birincil Yöneticinin yaptığı tek seferlik alışverişlere de KDV dahil edilmez.Fatura İlgilisi - Ekip bölümündeki veya ödeme sırasındaki Fatura Detayları sekmesi.
KullanıcılarEkip içindeki bireysel Kullanıcılar tarafından yapılan tek seferlik alışverişlerde, alışverişe KDV'nin dahil edilmemesi için Kullanıcının KDV numarasının eklemesi gerekir. Bu numara, Birincil Yöneticinin KDV numarası doğrultusunda otomatik olarak uygulanmaz.Fatura İlgilisi - Bireysel bölümündeki veya ödeme sırasındaki Fatura Detayları sekmesi.
İrlanda Müşterileri

İrlanda'da KDV kaydı bulunan bir şirket olmanız durumunda, SurveyMonkey hesabınıza bir KDV numarası ekleyebilirsiniz. Ancak bu durum fiyatınızdan KDV maliyetini kaldırmayacaktır. İrlanda'da bulunan müşterilerimizle gerçekleştirdiğimiz tüm işlemlerde KDV alınması gerekmektedir.

Devlete KDV iadesi başvurusunda bulunarak KDV iadesi alabilirsiniz.

SurveyMonkey Adresi ve KDV Kimliği

SurveyMonkey Europe UC
2 Shelbourne Buildings, 2nd Floor
Shelbourne Road, Ballsbridge
Dublin 4, İrlanda

KDV Numarası: IE 3223102GH

 

Brezilya

8 Temmuz 2015 itibariyle, fatura ülkesi Brezilya olan tüm yeni müşteriler BRL ile ödeme yapacak ve SurveyMonkey size São Paulo'daki Brezilya iştiraki olan SurveyMonkey Brasil Internet Ltda. tarafından sağlanacaktır.

SurveyMonkey abonelik paketi alırken ödeme sayfasına CNPJ veya CPF Kimlik numarasını girmeniz gerekir. Kimlik numaranızı eklemeniz, verginin alışverişe dahil edilmemesini sağlamaz.

 • CNPJ: Brezilya'daki bir işletmeyi veya şirketi tanımlar. CNPJ eklendikten sonra şirket adı ve sipariş numarası gibi işletmeyle ilgili başka alanlar görüntülenir. SurveyMonkey'e ait CNPJ için Ödemeler için İletişim Bilgileri bölümüne bakın.
 • CPF: Brezilya'daki bireysel bir tüketiciyi tanımlar.

Fatura Detaylarınızdaki ödeme yöntemi bilgilerinizi düzenleyerek istediğiniz zaman vergi kimliğinizi düzenleyebilirsiniz. Yaptığınız düzenlemeler bir sonraki yenileme sırasında uygulanır ve mevcut faturalara veya NFSe'ye uygulanmaz.

Nota Fiscal (NFSe)

Nota Fiscal, Brezilya'da yerel vergi yetkililerine mal ve hizmetler için bildirimde bulunmak üzere gerekli tüm vergiye ilişkin bilgileri içeren bir fatura ve finansal belgedir. 8 Temmuz 2015 itibariyle, Nota Fiscal Eletrônica for Services (NFSe) belgeleri fatura para birimi BRL olan müşteriler için São Paulo belediyesinden dağıtılacaktır.

NFSe, faturalanızla ve makbuzlarınızla birlikte İşlem Geçmişinizde saklanır.

 • Kredi kartı ile kaydolduysanız, NFSe bilginiz ödeme onay sayfasında hemen görünebilir. NFSe bilginiz onay sayfasında beklemede görünüyorsa veya hiç görünmüyorsa, lütfen 48 saat bekleyin ve İşlem Geçmişinizi kontrol edin.
 • Banka havalesi ile kaydolduysanız, NFSe bilginiz ödemenizin işleme alınmasından 48 saat sonra İşlem Geçmişinde görünür.
 • Abonelik paketiniz yenilendiğinde, yeni NFSe bilginiz ödemenizin işleme alınmasından yaklaşık 48 saat sonra İşlem Geçmişinizde görünür.
Brezilya Ödeme Yöntemleri

Brezilya reali (BRL veya R$) kullanımı, aşağıdaki ödeme yöntemlerini kullanan Brezilyalı müşterilerimiz için desteklenmektedir:

Ödeme Yöntemi
Açıklama
Kredi KartıVisa, MasterCard, American Express ve Elo
Banka HavalesiFatura ile ödemede mevcuttur
Mevcut olmayan ödeme yöntemleri: Bu noktada Boleto uygun bir ödeme yöntemi değildir ve Brezilya banka kartı ile ödemek mümkün değildir. Yaşadığınız sıkıntıdan dolayı özür dileriz!

 

Japonya

Fatura ülkesi Japonya olan müşterilerin aboneliklerine, yenilemelerine ve diğer SurveyMonkey alışverişlerine %8 Japonya Tüketim Vergisi (JCT) dahil edilir. Bu vergi, Japonya Ulusal Vergi Ajansı'na göre Japonya'da satış yapan yabancı hizmet sağlayıcıların ödemesi gereken ve SurveyMonkey'in 1 Ekim 2015 tarihinde toplamaya başladığı tüketici vergisidir.

Bir işletme olarak bu vergiyi alışverişlerinize dahil etmemeniz mümkün değildir. Ancak kendi başınıza işletmeniz için iade ödemesi talep edebilir ve alabilirsiniz. Japonya Ulusal Vergi Ajansı'ndaki (国税庁) sicil numaramız 00042'dir.

Faturalarınızı, mevcut JCT'yi ayrı bir kalem olarak içeren İşlem Geçmişinizde bulabilirsiniz.

 

Hindistan

1 Aralık 2016 tarihinde Hindistan Hükümeti Hint tüketicilere sınır ötesi dijital hizmetler sağlayan yabancı tedarikçilere yönelik çevrimiçi bilgi ve veritabanı erişimi veya kurtarma hizmetleri vergisi (OIDAR Service Tax) uygulaması başlattı. OIDAR Service Tax, 1 Temmuz 2017 tarihinde Hindistan hükümeti tarafından yeni GST sistemine taşınmış ve %15 olan oran %18 olarak değişmiştir. Vergi, Hindistan'da yaşayan müşterilerin aboneliklerinin, yenilemelerinin ve diğer SurveyMonkey alışverişlerinin fiyatına dahildir.

SurveyMonkey faturalarınızda GST (Good and Services Tax) olarak belirtilen bu verginin en erken 28 Şubat 2017 tarihinde eklendiğini göreceksiniz. Faturalarınız İşlem Geçmişinde bulunur.

Geçerli GST Kimlik Numarası olan Hindistan işletmeleri, GST'yi satın alma fiyatına dahil etmemek için sicil numaralarını ekleyebilirler:

 • Ödeme sayfasından Fatura Detayları bölümüne gidin. GST Kimlik Numaranızı (GSTIN) Girin seçeneğini tıklayın. Bu numara söz konusu ödemeye uygulanır ve gelecekteki ödemeler hesabınız tarafından gerçekleştirilir.
 • Hesabınızdan Fatura Detaylarına gidin. İletişim Bilgileri bölümüne (fatura ilgilinize ilişkin bölüm) gidin ve GST Kimlik Numaranızı (GSTIN) Girin öğesini tıklayın. Buraya bir sicil numarası eklemeniz veya mevcut sicil numarasını düzenlemeniz durumunda, söz konusu numara sonraki ödemelere uygulanır.

 

Yeni Zelanda

%15 orana sahip olan Goods and Services Tax (GST), Yeni Zelanda'da yaşayan müşterilerin aboneliklerinin, yenilemelerinin ve diğer SurveyMonkey alışverişlerinin fiyatına dahildir. Bu vergi, 1 Ekim 2016 tarihinde Yeni Zelanda hükümetinin yerli Yeni Zelanda tüketicilerine dijital hizmet sunan tüm yabancı tedarikçilere uygulamaya başladığı tüketici vergisidir.

SurveyMonkey faturalarınızdaki bu GST'nin en erken 28 Şubat 2017 tarihinde eklendiğini göreceksiniz. Faturalarınız İşlem Geçmişinde bulunur.

Geçerli New Zealand Business Number'ı olan Yeni Zelanda işletmeleri, GST'yi satın alma fiyatına dahil etmemek için IRD numaralarını ekleyebilirler:

 • Ödeme sayfasından Fatura Detayları bölümüne gidin. New Zealand Business Number'ınızı girin öğesini tıklayın. Bu numara söz konusu ödemeye uygulanır ve gelecekteki ödemeler hesabınız tarafından gerçekleştirilir.
 • Hesabınızdan Fatura Detaylarına gidin. İletişim Bilgileri bölümüne (fatura ilgilinize ilişkin bölüm) gidin ve Düzenle öğesini tıklayın. Pencereden New Zealand Business Number'ınızı girin öğesini tıklayın. Buraya bir sicil numarası eklemeniz veya mevcut sicil numarasını düzenlemeniz durumunda, söz konusu numara sonraki ödemelere uygulanır.

 

Tayvan

%5 orana sahip olan Katma Değer Vergisi (KDV), Tayvan'da yaşayan müşterilerin aboneliklerinin, yenilemelerinin ve diğer SurveyMonkey alışverişlerinin fiyatına dahildir. Bu vergi, 1 Mayıs 2017 Pazartesi tarihinde Tayvan hükümetinin yerli Tayvan tüketicilerine dijital hizmet sunan tüm yabancı tedarikçilere uygulamaya başladığı tüketici vergisidir.

Bu KDV'yi SurveyMonkey faturalarınızda göreceksiniz. Faturalarınız İşlem Geçmişinde bulunur.

Tayvan KDV Numarası olan GST kayıtlı Tayvan işletmeleri, KDV'yi satın alma fiyatına dahil etmemek için KDV numaralarını ekleyebilirler:

 • Ödeme sayfasından Fatura Detayları bölümüne gidin. Tayvan KDV Numarasını Girin seçeneğini tıklayın. Bu numara söz konusu ödemeye uygulanır ve gelecekteki ödemeler hesabınız tarafından gerçekleştirilir.
 • Hesabınızdan Fatura Detaylarına gidin. İletişim Bilgileri bölümüne (fatura ilgilinize ilişkin bölüm) gidin ve Düzenle öğesini tıklayın. Pencereden Tayvan KDV Numarasını Girin öğesini tıklayın. Buraya bir sicil numarası eklemeniz veya mevcut sicil numarasını düzenlemeniz durumunda, söz konusu numara sonraki ödemelere uygulanır.

 

Avustralya

%10 orana sahip olan Goods and Services Tax (GST), Avustralya'da yaşayan müşterilerin aboneliklerinin, yenilemelerinin ve diğer SurveyMonkey alışverişlerinin fiyatına dahildir. Bu vergi, 1 Temmuz 2017 Cumartesi tarihinde Avustralya hükümetinin yerli Avustralya tüketicilerine dijital hizmet sunan tüm yabancı tedarikçilere uygulamaya başladığı tüketici vergisidir.

SurveyMonkey faturalarınızdaki bu GST'nin en erken 27 Temmuz 2017 Perşembe tarihinde eklendiğini göreceksiniz. Faturalarınız İşlem Geçmişinde bulunur.

Australian Business Number'ı (ABN) olan GST kayıtlı Avustralya işletmeleri, GST'yi satın alma fiyatına dahil etmemek için ABN numaralarını ekleyebilirler:

 • Ödeme sayfasından Fatura Detayları bölümüne gidin. Australian Business Number'ınızı girin öğesini tıklayın. Bu numara söz konusu ödemeye uygulanır ve gelecekteki ödemeler hesabınız tarafından gerçekleştirilir.
 • Hesabınızdan Fatura Detaylarına gidin. İletişim Bilgileri bölümüne (fatura ilgilinize ilişkin bölüm) gidin ve Düzenle öğesini tıklayın. Pencereden Australian Business Number'ınızı girin öğesini tıklayın. Buraya bir sicil numarası eklemeniz veya mevcut sicil numarasını düzenlemeniz durumunda, söz konusu numara sonraki ödemelere uygulanır.

 

Vergiler, fatura ülkesine bağlı olarak uygun olduğu durumlarda aboneliklerin, yenilemelerin ve diğer alışverişlerin ücretine dahildir. Ödemeden hemen sonra oluşturulan faturaları Fatura Detaylarınızda bulabilirsiniz.

Yanıt alın