m

Tekrarlayan Anketler

ÜCRETLİ ÖZELLİK: Tekrarlama özelliğini yalnızca Avantajlı, Premier veya Enterprise abonelik paketlerinde oluşturabilirsiniz. Giriş yaptığınızda Abonelik Paketleri ve Fiyatlandırma sayfasında bu paket seçeneklerini görmüyorsanız, bu özellik henüz size sunulmamış demektir.

Atla...

 

Kullanım Şekli

Tekrarlama oluşturmak, aynı anketi düzenli olarak paylaşmayı ve zaman içindeki verileri toplamayı kolaylaştırır. Toplayıcı seçeneği, seçtiğiniz sıklıkta otomatik olarak Web Bağlantıları (diğer adıyla Etkinlik) oluşturarak zamandan tasarruf etmenizi sağlar. Bu ayarın çekici özelliklerinden biri de insanların zaman içinde nasıl farklı yanıtlar verdiklerini görmeniz için sonuçları etkinlik bazında filtrelemenizi kolaylaştırmasıdır.

2 Anketinizi tasarlayın

2 Bir Web Bağlantısı Toplayıcısı oluşturun

2 Toplayıcı seçeneklerinizden Tekrarlama özelliğini etkinleştirin

2 Her yeni Web Bağlantısı yanıtlayanlarla paylaşılmaya hazır hale geldiğinde e-posta bildirimi alın

2 Yeni bağlantıyı paylaşın

 

Tekrarlama Düzeni Planlama

Tekrarlama düzeni oluşturmak için:

 1. Anketinizin Yanıtları Topla bölümüne gidin.
 2. Web Bağlantısı toplayıcısı ekleyin.
 3. Toplayıcı Seçenekleri bölümünden Tekrarlama ve Açık seçenekleri tıklayın.
 4. Tekrarlamanın gerçekleşeceği sıklığı seçin (günlük, haftalık, aylık veya üç aylık).
 5. Tekrarlamanın ne zaman gerçekleşeceği, bunun nasıl belirlendiğini ve ne zaman sona ereceği gibi tüm diğer tekrarlama ayrıntılarını seçin.
 6. (İsteğe bağlı) Hatırlatıcı E-posta Adresini düzenleyin.
 7. Tekrarlama Özetinizi inceleyin ve Devam düğmesini tıklayın.
 8. Tekrarlarım alanına yönlendirilmek için onay penceresindeki Kaydet düğmesini tıklayın.

Tekrarlarım bölümüne geldiğinizde, Şablon alanından geri kalan toplayıcı seçeneklerinizi düzenleyebilir veya Etkinlik alanından anket bağlantınızı alabilirsiniz.

Yanıtlayanları İzleme Web Bağlantısı Toplayıcıları, IP adreslerini takip eder ancak bu bilgi yanıtlayanları takip etmenizi sağlayamaz. Yanıt veren kişilerle yanıtları eşleştirmek istiyorsanız, yanıtlayanların kimliklerini belirleyici bilgilerini toplamak için anketinize zorunlu sorular ekleyin.
"Tekrar Tarihi" ne işe yarar?

Tekrar Tarihi ayarı, aylık veya üç aylık bir tekrarlama oluşturduğunuzda, web bağlantınızı aylık veya üç aylık dönem içinde almak istediğiniz tarihi belirler. Örneğin:

Her ayın 15'inde yeni bir web bağlantısı almak için Ay İçindeki Günü seçin. Başlangıç Tarihi alanındaki takvimden ayın 15. gününü seçin.
Her ayın 2. Çarşamba günü yeni bir web bağlantısı almak için Hafta İçindeki Günü seçin. Başlangıç Tarihi alanındaki Başlangıç Tarihi takviminden 2. Çarşamba gününü seçin.

 

Yeni Web Bağlantılarınızı Alma

Yeni Web Bağlantımı Alma

Yeni web bağlantınızı, hatırlatıcı e-postasından veya hesabınızdaki toplayıcıdan kopyalayabilirsiniz.

Her yeni web bağlantısı, Etkinlik olarak adlandırılır. Her Etkinlik adı, ayrıt etmeyi kolaylaştırmak için bir numara içerir.

Yeni web bağlantınızı almak için:

 1. Anketinizin Yanıtları Topla bölümüne gidin.
 2. Tekrarlama toplayıcınızın adını tıklayın. Tekrarlama içeren toplayıcılar, toplayıcı listesinde bu simge ile işaretlenir:
 3. Tekrarlamalarım bölümünden erişmek istediğiniz Etkinliği tıklayın.
 4. URL'yi kopyalayın.
 5. Bağlantıyı paylaşın.

Hatırlatıcı E-posta

Yeni bir web bağlantısı oluşturulduğunda, tarafınıza bir hatırlatma e-postası gönderilir.

E-posta, kurulum sırasında Hatırlatıcı E-posta Adresi alanına girilen adrese gönderilir. E-posta adresinin sahibi, varsayılan olarak alana doldurulur, ancak daha sonra değiştirilebilir. Hatırlatıcı e-postalarının anket bağlantısını paylaşmaktan sorumlu kişiye gönderilmesini tavsiye ederiz. Hatırlatıcı e-postası, yalnızca 1 kişiye gönderilebilir ve e-postanın içeriği özelleştirilemez.

 

Tekrarlamanızı Düzenleme

Tekrarlamayı Düzenleme

Tekrarlama Şablonunda yapacağınız tüm düzenlemeler, yalnızca gelecekteki Etkinlikleri etkiler.

Tekrarlamanızı düzenlemek için:

 1. Anketinizin Yanıtları Topla bölümüne gidin.
 2. Düzenlemek istediğiniz tekrarlama toplayıcısının adını tıklayın. Tekrarlama içeren toplayıcılar, toplayıcı listesinde bu simge ile işaretlenir:
 3. Açmak için Şablonu tıklayın.
 4. Toplayıcı seçeneklerinizi açın ve tekrarlama seçeneklerini düzenleyin.
 5. Kaydet düğmesini tıklayın.
Otomatik Kaydetme Tekrarlama özelliğini etkinleştirdiğinizde veya seçenekleri düzenlediğinizde, Kaydet düğmesini tıklamanız gerekir. Ancak Tekrarlama özelliğini kapattığınızda, değişiklikleriniz otomatik kaydedilir.
Anket Kapatma

Tüm etkinlikler siz kapatana kadar açık kalır. Tekrarlamayı kapattığınızda, başka herhangi bir Etkinlik oluşturulmaz.

Bir toplayıcıda Tekrarlama etkinleştirilirse, toplayıcı silinemez ve toplayıcı listenizde kalır.

Etkinlikleri Yeniden Adlandırma

Her etkinliğin varsayılan adı, web bağlantısının oluşturulduğu zamana bağlı bir sıra numarası içerir, ancak isterseniz etkinliğe özel bir rumuz da verebilirsiniz.

Etkinliği yeniden adlandırmak için:

 1. Anketinizin Yanıtları Topla bölümüne gidin.
 2. Tekrarlama toplayıcısının adını tıklayın.
 3. Etkinlik rumuzunu tıklayın.
 4. Etkinlik Web Bağlantısının adını tıklayın.
 5. Adı düzenleyin ve Kaydet düğmesini tıklayın.

 

Sonuçlarınızı Analiz Etme

Sonuçları Analiz Et bölümündeki belirli bir Etkinliğin sonuçlarına odaklanmak için, toplayıcı bazında filtreleme yapabilirsiniz.

Sonuçlarınızı dışa aktarmak isterseniz, Tüm Yanıt Verilerini XLS biçiminde dışa aktarmanızı tavsiye ederiz. Böylelikle yanıtlarınızı toplayıcı bazında kolaylıkla sıralayabilir ve filtreleyebilirsiniz.

 

Sınırlamalar

ÖzellikSınırlama
Anket Bağlantılarını ÖzelleştirmeBir Tekrarlamanın içindeki web bağlantıları için özel URL sonları oluşturamazsınız. Özel bir URL Sonu oluşturduğunuzda, Tekrarlama düzeniniz otomatik olarak devre dışı kalır.
Özel DeğişkenlerÖzel değişkenler Tekrarlamalarda çalışmaz. Tekrarlamanızın düzgün çalıştığından emin olmak için anket tasarımınızdaki Özel Değişkenleri devre dışı bırakmanızı tavsiye ederiz.

 

Tekrarlama toplayıcı seçeneği, tercih ettiğiniz sıklıkta yeni Web Bağlantılarını otomatik olarak oluşturur ve yeni bağlantı paylaşılmaya hazır hale geldiğinde tarafınıza e-posta gönderir.

Yanıt alın