m

E-posta Daveti Alınmıyor

E-posta Toplayıcınızın Genel Bilgiler sayfasında, SurveyMonkey üzerinden gönderdiğiniz mesajların durumunu kontrol edebilirsiniz.

Günlük ve aylık mesaj sınırları vardır.

Mesajın alıcıların eline geçmesi, genellikle gönderildikten sonra 15 dakika sürer; ancak bazen bir saati de bulabilir. Bunun nedeni istenmeyen posta düzenlemelerine uymaktır; belirli bir süre içinde bir etki alanına çok fazla e-posta göndermekten kaçınmak istiyoruz. Ayrıca ilk defa büyük bir kişi grubuna bir mesaj gönderiyorsanız mesajı göndermeden önce sizinle iletişim kurmamız gerekebilir.

Genel Bilgiler sayfanızda mesajlarınız Gönderildi olarak işaretlenmişse yanıtlayanlarınızdan istenmeyen veya önemsiz posta klasörünü kontrol etmelerini isteyin. İstenmeyen posta filtreleri özelleştirilebilir ve belirli sözcükleri içeren e-postaları engelleyebilir. E-posta davetlerinizin istenmeyen posta olarak işaretlenmesini tamamen engelleyemeseniz de doğru bir mesaj yazıp istenmeyen posta filtrelerinden kaçınmanıza yardımcı olacak bazı yönergeler vardır.

Mesaj gönderirken kullandığımız IP adresleri ile mesajın Kimden alanında kullandığınız e-posta etki alanının IP adresi eşleşmediği için bazı filtreler mesajlarınızı engelleyebilir. Mesajlarımızın sunucularınız tarafından engellenmemesi için SurveyMonkey IP adreslerine izin verin.

Güvenlik duvarı tarafından engellenmemeleri için SurveyMonkey etki alanlarını güven listenize eklemeniz de gerekebilir.

İPUCU! Bir anketi hemen göndermeniz gerekiyorsa Web Bağlantısı Toplayıcısı kullanabilir ve bağlantıyı kendi e-posta istemcinizden dağıtabilirsiniz.
Mesajın alıcıların eline geçmesi, genellikle 15 dakika sürer; ancak bazen bir saati de bulabilir. Yanıtlayanlardan istenmeyen veya önemsiz posta klasörlerini kontrol etmelerini isteyin. Bazı ağlar mesajları engelleyebilir; SurveyMonkey IP adreslerini ve etki alanlarını güven listenize ekleyebilirsiniz.

Yanıt alın