m

Gönderen E-posta Adresi ve E-posta Doğrulama

Gönderen e-posta adresi, alıcıların E-posta Davetinizin Kimden alanında göreceği adrestir. Yanıtlar ve tüm geri dönen mesajlar, gönderen e-posta adresine gönderilir. Planla sayfasından gönderilen test e-postaları, gönderen e-posta adresine gönderilir.

Atla...

E-posta Adresini Doğrulama

Hesabınızdan e-posta daveti göndermek için gönderen e-posta adresini doğrulamanız istenir. Kullanmaya çalıştığınız e-posta adresini doğruladığınız zaman mesaj gönderebilirsiniz.

E-posta adresinizi doğrulamak için:

 1. Davet mesajınızı oluşturduktan sonra, bir sonraki adıma giderek Gönderen E-posta Adresini tıklayın.
 2. Kullanmak istediğiniz gönderen e-posta adresini girin.
 3. E-posta Adresini Doğrula düğmesini tıklayın.
 4. E-posta gelen kutunuza gidin ve SurveyMonkey'den aldığınız doğrulama e-postasını açın. survey-noreply@t.outbound.surveymonkey.com adresinden gönderilen bu e-postanın konu alanında "E-posta Adresinizi Doğrulayın" yazar.
 5. Mesajdaki doğrulama bağlantısını tıklayın. Bu şekilde e-posta adresiniz doğrulanır ve SurveyMonkey adresine yönlendirilirsiniz. Tüm doğrulamalarınızı gerçekleştirdikten sonra mesajınızı planlamaya devam edebilirsiniz.
Neden doğrulama yapmak gerekir? Tüm yanıtları alacağınızdan emin olmak için gönderen e-posta adresini doğrulamak çok önemlidir. Anket davetinize yanıt veren kişiler büyük ihtimalle soru sorumak, sizi bir sorun hakkında bilgilendirmek, anket tasarımına ilişkin geri bildirimde bulunmak veya iletişim bilgilerini güncellemeniz gerektiğini haber vermek istiyordur.

Gönderen E-posta Adresi Doğrulanamıyor

E-posta almadınız

Kullanmaya çalıştığınız e-posta hesabına erişiminiz olduğu halde doğrulama e-postası almıyorsanız, e-posta istenmeyen posta, önemsiz posta veya karma e-posta klasörüne gitmiş olabilir. Burada değilse tekrar kontrol edin veya kullanmakta olduğunuz gönderen e-posta adresini güncelleyin. Veya bilgilerimizi beyaz listenize ekleyerek bizi güvenli gönderenler listenize ekleyebilirsiniz. Bizi beyaz listeye nasıl alacağınızdan tam olarak emin değilseniz, konuyu BT departmanınıza iletin.

E-posta adresine erişiminiz yok

E-posta adresine erişiminiz yoksa (başkasının e-posta adresini, yanıt verilemeyen bir e-posta adresini veya başka alan adlarından e-posta alamayan şirket içi bir e-posta adresi vb.) kullanıyorsanız, şunları yapabilirsiniz:

 • Söz konusu e-posta adresine erişimi olan kişiye ulaşın. Bu kişi size doğrulama e-postasını ilettikten sonra doğrulama bağlantısını tıklayabilirsiniz.
 • BT departmanınıza ulaşın ve bilgilerimizi beyaz listeye ekleyerek şirket içi e-posta adresinin SurveyMonkey'den gelen e-postaları almasına izin vermesini isteyin. BT departmanı size doğrulama e-postasını ilettikten sonra doğrulama bağlantısını tıklayabilirsiniz.
 • E-posta adresini değiştirin. Bir rumuz veya müşterinin e-posta adresini kullanmak yerine erişimine sahip olduğunuz bir e-posta hesabı kullanın.
Doğrulama bağlantısını tıkladığınızda SurveyMonkey hesabı sahibi olarak SurveyMonkey hesabında oturum açmış olmalısınız. Oturum açmadıysanız, bağlantıyı tıkladığınızda hata mesajı veya giriş yapma talebi görürsünüz.

Birden fazla SurveyMonkey hesabınız var

Aynı e-posta adresi ile birden fazla SurveyMonkey hesabınız varsa, doğrulama bağlantısına tıkladığınızda doğru hesapta oturum açmış olduğunuzdan emin olun. Doğru hesapta oturum açmamış olmanız durumunda bir hata mesajı görürsünüz.

Gönderen E-posta Adresini Düzenleme

Gönderen e-posta adresini hesap başına yalnızca bir kere doğrulamanız gerekir. Yani gönderen e-posta adresini doğruladığınızda bu adresi hesabınızda oluşturduğunuz tüm E-posta Davetlerinde kullanmaya devam edebilirsiniz. Yeniden doğrulama yapmanız gerekmez.

Seçenekler sekmesinden mevcut toplayıcının gönderen e-posta adresini düzenleyebilirsiniz.

 1. Taslak E-posta Davetinizi açın.
 2. Taslak mesajınızın altındaki İleri öğesini tıklayın.
 3. Gönderen E-posta Adresini açın.
 4. Gönderen E-posta Adresini güncelleyin. Yeni bir gönderen e-posta adresi kullanıyorsanız, mesaj göndermeden önce bu adresi doğrulamanız gerekir. Gönderen e-posta adresini düzenlerseniz, değişiklik bu toplayıcıdan gönderdiğiniz tüm yeni veya gönderilmemiş mesajlara uygulanır.

Alıcıların Gördükleri

Kimden Alanı

Alıcılar, mesajı gelen kutularında görüntülerken Kimden alanında ilk sırada olan gönderen e-posta adresini görürler. Şöyle görünür:

surveymonkey.com üzerinden [Gönderen E-posta Adresi]

Alıcılar mesajı açtıktan sonra, Kimden alanında bazı ek zorunlu bilgiler görebilir. Bu bilgileri düzenleyemezsiniz. Tam biçimlendirme, e-posta istemcinize ve mesajı göndermek için kullandığımız etki alanına bağlıdır. Birkaç örnek:

survey-noreply@lr.outbound.surveymonkey.com <survey-noreply@lr.outbound.surveymonkey.com tarafından surveymonkey.com üzerinden [Gönderen E-posta Adresi] adına gönderilen survey-noreply@lr.outbound.surveymonkey.com>

survey-noreply@hr.surveymonkeyuser.com <survey-noreply@lr.surveymonkeyuser.com tarafından surveymonkey.com <member@lr.surveymonkeyuser.com> üzerinden [Gönderen E-posta Adresi] adına gönderilen survey-noreply@hr.surveymonkeyuser.com <survey-noreply@lr.surveymonkeyuser.com>

Kime Alanı

Her yanıtlayan Kime alanında yalnızca kendi e-posta adresini görür. Alıcılar diğer alıcıların e-posta adresini göremez.

İPUCU! Anket bağlantınızda Beyaz Etiketli URL kullanırsanız, Kimden alanındaki surveymonkey.com adresini research.net olarak değiştirebilirsiniz.
Gönderen e-posta adresi, alıcıların e-posta davetinizin Kimden alanında göreceği adrestir. Yanıtlar ve geri dönen mesajlar, gönderen e-posta adresine gönderilir. Hesabınızdan e-posta daveti göndermek için gönderen e-posta adresini doğrulamanız istenir.

Yanıt alın