m

Planlı Site Bakımı

Maintenance Completed: Site Maintenance was performed on January 5 from 5:00 – 11:59pm PST and is now complete. All went well and thanks for your patience.

Hizmetlerimizin istikrarını sürekli geliştirme çabalarımız doğrultusunda 5 Ocak Cuma günü PT saatiyle 17:00 (6 Ocak 2018 Cumartesi UTC saatiyle 1:00) itibariyle başlamak üzere yaklaşık 12 saat boyunca sunucu bakımı gerçekleştirilecektir. Bu süre içinde web sitenize ve anketlerinize erişiminiz olmayacağı gibi, anketlerinizin yanıtlanması da mümkün olmayacaktır. Bu tarih ve saati seçmemizin nedeni, geçmişten bu yana anketlerde ve yanıtlarda en az aktivitenin gerçekleştiği bir zamanı seçerek dünya genelindeki işletmeler üzerindeki etkiyi en aza indirmektir.

Bakım süresince gerçek zamanlı güncellemeler almak için, lütfen bizi Twitter'da takip edin.

Nasıl planlama yapmalıyım?

Bu süre içinde SurveyMonkey anketlerine erişemeyeceğinizden, önemli anketlerinizi daha sonra göndermek üzere ertelemenizi tavsiye ederiz. Veya bu süre içinde açık kalacak bir anketiniz varsa, yanıtlayanlardan anketinize ulaşamamaları durumunda daha sonra tekrar denemelerini isteyebilirsiniz.

Dışa aktarımlar ve analiz özelliklerimiz de çalışmayacağı için, bu süre içinde anket verilerinizi sunmayı veya bu veriler üzerinde çalışmayı planlıyorsanız, verilerinizi önceden dışa aktarmanızı tavsiye ederiz.

Anket yanıtlamak isteyen kişiler ne görecek?

Bakım çalışması süresince canlı bir anketi ziyaret etmek veya göndermek isteyen kişiler, sitenin kapalı olduğunu ve daha sonra tekrar denemelerini belirten bir mesajla karşılaşacaktır. Beyaz etiketli bir URL'ye sahipseniz, mesajlaşmalarda SurveyMonkey markası görünmez.

Yanıtlarım kaybolacak mı?

Bakım çalışmasından önce topladığınız tüm yanıtlar, bakım sonrasında da hesabınızda yer alacaktır. Biri anketinizi bakım başlamadan önce açarsa, yalnızca site devre dışı kalmadan önce gönderdikleri anket sayfaları kaydedilir. Yanıtlayanlar, bakım başladıktan sonra anketin İleri veya Bitti düğmelerini tıkladıklarında sitenin çalışmadığını belirten bir mesaj görüler. Anket toplayıcısında yanıt düzenleme özelliği açıksa, bakımdan sonra anketi tekrar ziyaret edip yanıtlarını tamamlayabilirler.

Bu durum SurveyMonkey ile olan otomatik süreçlerimi, uygulamaları veya entegrasyonları etkileyecek mi?

Evet. SurveyMonkey'in uygulama programlama arayüzü de bu süre içinde çalışmayacaktır. Bu durum, SurveyMonkey uygulamalarını ve entegrasyonlarını da etkileyecektir.

Geliştirici iseniz, uygulama programlama arayüzüne bu süre içinde göndereceğiniz tüm talepler 503 hatası verecektir. Ortak uygulamalarımızdan veya entegrasyonlarımızdan faydalanan bir kullanıcı iseniz, bu süre içinde bu özelliklere erişemezsiniz ve otomatik etkinlikleriniz gerçekleşmez. E-posta Daveti oluşturmak için otomatik özelliklerden faydalanan iş akışlarınız varsa, bakım sırasında SurveyMonkey bu mesajları alamayacaktır.

Yanıt alın