m

Anket Açma ve Kapama

Anketinizi tasarlama işleminiz bittikten sonra, anketi göndermek veya dağıtmak için bir toplayıcı oluşturun. Toplayıcılar anketinizin yanıtlayanlara açık veya kapalı olma durumunu denetler.

Toplayıcının durumunu anketinizin Yanıtları Topla bölümünden kontrol edebilirsiniz:

DurumAçıklama
AÇIKAnket yanıtlayanlara açıktır ve yanıtlar kaydedilebilir.
KAPALIAnket kapalıdır ve yanıtlar kaydedilemez. Anketinize erişmek isteyen yanıtlayanlar, kapalı mesajını görür.
YAPILANDIRILMAMIŞToplayıcı tam olarak kurulmamıştır. Tamamlamak için toplayıcının adını tıklayın. E-posta Daveti Toplayıcıları, Davet mesajını gönderene veya planlayana kadar yapılandırılmamış olarak görünür.

Toplayıcı Açma

Toplayıcı oluşturulduktan sonra varsayılan olarak açılır. Toplayıcının durumu AÇIK olduğu sürece, insanlar bu toplayıcı üzerinden anketinize erişebilir ve yanıtlarını gönderebilir.

KAPALI durumunu tıklayarak istediğiniz zaman kapalı bir toplayıcıyı yeniden açabilirsiniz. Toplayıcı durumunu tıklamak, anketi açıp kapatmanızı sağlayan bir değiştirme işlevi görür.

Toplayıcınız Kesim Tarihi ve Saati veya Yanıt Sınırları nedeniyle otomatik olarak kapandıysa, toplayıcıyı yeniden açmadan önce tarihi uzatmanız veya maksimum yanıt sayısını artırmanız gerekir.

Toplayıcıyı Kapatma

Bir toplayıcıyı kapatırsanız yanıt toplamayı durdurur, böylece analizi tamamlayabilirsiniz.

Bir toplayıcıyı elle kapatmak için:

  1. Anketinizin Yanıtları Topla bölümüne gidin.
  2. Durum sütunundaki AÇIK durumunu tıklayıp KAPALI durumuna getirin.
  3. Ankete erişmeye çalışan yanıtlayanlara gösterilecek kapalı mesajını özelleştirin.
  4. Toplayıcıyı Kapat öğesini tıklayın.

Anketinizde birden fazla toplayıcı varsa yanıt toplamayı tamamen durdurmak için her toplayıcıyı ayrı ayrı kapatmanız gerekir.

İPUCU! Kesim Tarihi ve Saati veya Yanıt Sınırları ayarlayarak toplayıcıyı otomatik olarak kapatın. Anketi tekrar açmak için bu ayarları istediğiniz zaman düzenleyebilirsiniz.

Anket Kapalı Mesajınızı Düzenleme

Bir toplayıcı kapalı olduğunda, bu toplayıcı üzerinden ankete erişmeye çalışanlar kapalı anket sayfasını görür.

Toplayıcıyı elle kapattığınızda, Kesim Tarihi ve Saatini veya Yanıt Sınırlarını açtığınızda sayfada görünen kapalı mesajını özelleştirebilirsiniz.

  • Her toplayıcı için yalnızca bir kapalı mesajı kaydedebilirsiniz. Anketinizde birden fazla toplayıcı varsa her toplayıcının kapalı mesajını tek tek özelleştirmeniz gerekir.
  • Kapalı mesajı yalnızca düz metin şeklinde yazılabilir. Şu anda, kapalı mesajınızı biçimlendirmek için HTML kullanamazsınız.

Toplayıcınız kapandıktan sonra, toplayıcıya gidip sayfanın sağ üst köşesindeki KAPALI durumunu tıklayın. Aşağı açılır menüde, kapalı mesajını düzenleme seçeneğini görürsünüz.

Anket Kapalı Sayfasındaki Markayı Kaldırma

ÜCRETLİ ÖZELLİK: Anket kapalı sayfasından SurveyMonkey markasını kaldırma özelliği yalnızca bazı ücretli abonelik paketlerinde mevcuttur. Kendi abonelik paketinizde olup olmadığına bakın.
  • Web Bağlantıları ve E-Posta Davetleri (yalnızca İngilizce): Kapalı mesajını düzenlerken SurveyMonkey markasını kaldırma seçeneğini görürsünüz. Kapalı mesajının yanıtlayanlara nasıl göründüğünü görmek için Önizleme düğmesini tıklayın.
  • Tüm Toplayıcılar: Toplayıcınızda Beyaz Etiketli URL (research.net) kullanıyorsanız, kapalı sayfasının bir parçası olarak görünebilecek SurveyMonkey markasını kaldırabilirsiniz. Anketi kapattıktan sonra anket bağlantısını web tarayıcınıza kopyalayıp yapıştırarak kapalı sayfasını önizleyebilirsiniz.

Yanıt alın