m

Birden Çok Metin Kutusu Sorusu

Birden Çok Metin Kutusu sorusu, tek bir soruyla birden çok ucu açık yanıt toplamanıza olanak sağlar. Bu soruyu yalnızca sayısal veriler toplayacak şekilde de ayarlayabilirsiniz.

Birden Çok Metin Kutusu Sorusu Oluşturma

Bu soru türünü eklemek için:

  1. Anketi Tasarla sayfasının OLUŞTURUCU bölümünden Birden Çok Metin Kutusu seçeneğini anketinize sürükleyip bırakın.
  2. Soru metnini girin.
  3. Her metin kutusu için tercih ettiğiniz etiketi girin.
  4. Diğer seçenekleri yapılandırın.
  5. Kaydet düğmesini tıklatın.

Yalnızca Sayısal Verilere İzin Ver

Bu seçenek, yanıtlayanların cevap olarak yalnızca pozitif tam sayı girmelerine izin veren bir doğrulama ekler. Sonuçları Analiz Et bölümünde, her metin kutusunun ortalamasını hesaplarız.

Yalnızca Sayısal Verilere İzin Ver seçeneği işaretliyken, her metin kutusunun kabul edeceği en büyük sayı 2147483647'dir. Yanıtlayanların daha büyük sayılar girmesini istiyorsanız yanıtlarını bin veya milyonun katı olarak girmelerini söyleyebilirsiniz.

Soru yalnızca sayısal basamakları kabul eder, bu nedenle yanıtlayanlar nokta, ondalık veya yüzde işareti gibi karakterler girerlerse bir hata mesajı alırlar. Yanıt sayı olmadığı zaman gösterilen hata mesajını özelleştirebilirsiniz.

Tek Metin Kutusu sorusunu, belirli bir sayı aralığı içinde ondalık sayı olarak biçimlendirilmiş yanıtları zorunlu kılacak şekilde doğrulayabilirsiniz.

Sabit Bir Toplamı Zorunlu Kıl

Bu seçenek, tüm yanıtların toplamda belirlediğiniz sabit bir sayı etmesini zorunlu kılar. Daha Fazla Bilgi: Sabit Bir Toplamı Zorunlu Kılma

Diğer Seçenekler

Düzenle ve Seçenekler sekmelerinde, soruyu şu yöntemlerle daha da özelleştirebilirsiniz:

Daha fazla bilgi almak için: Soruları Düzenleme

 

Anketin İşleyişi

Anketinizi göndermeden önce, anketinizin yanıtlayanlara nasıl görüneceğini görmek için anket tasarımınızı önizleyin ve test edin.

Bu soru türünde birçok doğrulama seçeneği olduğu için, soru metnini ve hata mesajlarını yanıtlayanların soruyu nasıl doğru cevaplayacaklarını anlayabileceği şekilde özelleştirdiğinizden emin olun.

Sonuçları Analiz Etme

Örnek sonuçlara bakın (yalnızca İngilizce) »

Yanıtlarınızı Sonuçları Analiz Et bölümünde görüntülerken, bir metin kutusunun ucu açık yanıtlarının listesini görmek için bu metin kutusunun yanındaki Yanıtlar düğmesini tıklatın.

Yanıtlayanın bireysel yanıtına atlamak için yorumun altındaki Yanıtlayanın cevaplarını görüntüle seçeneğini tıklatın.

Ucu açık yanıtlarınızı kategorilere ayırmak ve nicelemek için Metin Analizi de kullanabilirsiniz.

Sayısal Verilerin Ortalamaları

Yalnızca Sayısal Verilere İzin Ver seçeneğini işaretlediyseniz her metin kutusunun ortalamasını hesaplarız.

Ortalama şöyle hesaplanır:

Sayısal yanıtların toplamı

Toplam yanıt
Tek bir soruyla birden çok ucu açık yanıt toplayın. Bu soruyu yalnızca sayısal veriler toplayacak şekilde de ayarlayabilirsiniz.

Yanıt alın