m

Yanıtlayanları Engelleme

Soru Atlama Mantığı kullanarak belirli bir yanıt seçeneğini işaretleyen yanıtlayanları engellemek için anketinize bir eleme sorusu ekleyebilirsiniz. Böylece hedef kriterlerinize uymayan veya şartlarınızı onaylamayan yanıtlayanları engelleyebilirsiniz.

Soru Atlama Mantığı, yanıtlayanları bir soruya verdikleri cevaba göre yönlendirmenize olanak sağlar. Bir soruya belirli bir şekilde yanıt verenlerin ankete devam etmelerine izin verebilir veya cevaplarına göre yanıtlayanların ankete devam etmelerini engelleyebilir ve anketten çıkarabilirsiniz..

Engelleme Mantığı Ekleme

Yanıtlayanları engellemek için:

 1. Anketinize (yalnızca bir yanıta izin verilen) Çoktan Seçmeli bir soru ekleyin.
 2. Yanıtlayanı engelleyecek yanıt seçeneklerine Soru Atlama Mantığı ekleyin.
 3. Bir Engelleme Sayfasına atlatmayı seçin.
 4. *Her* toplayıcınızın toplayıcı seçeneklerinde bir engelleme seçeneğini işaretleyin. (Sonraki bölümdeki talimatlara bakın.)

Örnek

Diyelim ki Netflix abonelerine bir anket göndermek istiyorsunuz: Netflix'e abone olmayan yanıtlayanları engellemek için:

 1. Anketinizin başına yanıtlayanlara Netflix'e abone olup olmadıklarını soran bir Evet-Hayır sorusu ekleyin.
 2. Evet yanıtını veren (Netflix abonesi olan) yanıtlayanları anketin sonraki sayfasına atlatmak için Soru Atlama Mantığı ekleyin.
 3. Hayır yanıtını veren (Netflix abonesi olmayan) yanıtlayanları engelleme sayfasına atlatmak için Soru Atlama Mantığı ekleyin.

Netflix abonesi olmayan yanıtlayanları, neden abone olmadıklarını veya çevrimiçi film izlemek için hangi siteleri kullandıklarını soran ayrı bir soru sayfasına da atlatmayı seçebilirsiniz.

Bir Engelleme Seçeneği Belirleme

Bir ankete Atlama Mantığı eklediğinizde, yanıtlayanları bir engelleme sayfasına atlatmayı seçebilirsiniz.

Bir toplayıcının engelleme seçeneğini düzenlemek için:

 1. Anketinizin Yanıtları Topla bölümüne gidin.
 2. Toplayıcınızın adını tıklatın.
 3. Toplayıcı seçeneklerinde, Engelleme Sayfasını tıklatın.
 4. Özel bir mesaj veya yanıtlayanları web sayfasına yönlendirme seçenekleri arasından seçim yapın. Engelleme sayfasında HTML kullanamazsınız.

Her toplayıcıda yalnızca bir engelleme seçeneği seçebilirsiniz. Ankette bir yanıtlayanı engelleyebilecek birden çok yanıt seçeneği varsa yanıtlayanları hangi soru engellemiş olursa olsun hepsi aynı engelleme seçeneğini görür.

Engellenen Yanıtlayanları Görüntüleme

Hangi yanıtlayanların engellendiğini anketinizin Sonuçları Analiz Et bölümünden görebilirsiniz.

Bu yanıtlayanlar, bireysel yanıtlarını görüntülediğinizde ENGELLENDİ şeklinde işaretlenir.

Yalnızca engellenmiş yanıtlayanları görmek için, tamamlanmaya göre filtreleyin ve Engellenmiş yanıtları seçin.

 

Soru Atlama Mantığı kullanarak belirli bir yanıt seçeneğini işaretleyen yanıtlayanları engellemek için anketinize bir eleme sorusu ekleyebilirsiniz. Böylece hedef kriterlerinize uymayan veya şartlarınızı onaylamayan yanıtlayanları engelleyebilirsiniz. Yanıtlayanlara özel bir engelleme mesajı gösterebilirsiniz.

Yanıt alın