m

Web Erişilebilirliği: 508 Uyumluluğu & WCAG2

SurveyMonkey'i kullanarak 508. Bölüm veya WCAG2 standartlarına uyumlu, erişilebilir anketler oluşturabilirsiniz. 508. Bölüm, federal hükümet tarafından kullanılan tüm elektronik ve bilgi teknolojilerinin engelli insanlar tarafından erişilebilir olmasını gerektiren, federal bir ABD yasasıdır. WCAG2 , web erişilebilirliğine ve test edilebilir başarı kriterlerine ilişkin genel bir yönerge sunan sabit bir teknik standarttır.

Aşağıdaki kaynaklar, 508. Bölüm veya WCAG2 standartlarına ilişkin bilgi sunarak erişilebilir ve uyumlu anketler oluşturmanıza yardımcı olmak olabilir.

Belgeler

Erişilebilirlik Yönergeleri ve En İyi Uygulamalar

Erişilebilirlik Araçları: Eklentiler ve Dosya Görüntüleyiciler

SurveyMonkey'de ve SurveyMonkey Yardım Merkezi'nde bulunan bazı web içerikleri, aşağıdaki küçük uygulamaları, eklentileri veya yazılımları gerektirebilir.

Dosya Biçimleriİndirme BağlantısıAçıklama
PDFAdobe Reader »SurveyMonkey'de ve Yardım Merkezi'nden indirebileceğiniz PDF dosyalarını okumak için Adobe Acrobat kullanın.
DOC
DOCX
Word dosyası görüntüleyici »Ekibinizin Kütüphanesinde yüklenen DOC veya DOCX dosyalarını okumak için Microsoft Word kullanın.
XLS
CSV
XLS+
Excel dosyası görüntüleyici »Yardım merkezindeki XLS veya XLS+ dışa aktarımlarını ve örnek dışa aktarımları açmak için Microsoft Excel kullanın.
PPTPowerPoint dosyası görüntüleyici »PowerPoint dışa aktarımlarını açmak için Microsoft PowerPoint kullanın.
ZIPSıkıştırılmış dosya araçlarının listesini görüntüleyin »SurveyMonkey dışa aktarımları sıkıştırılmış olabilir. Bu dışa aktarımlardan birini açmak için, indirebileceğiniz çeşitli araçlardan birini kullanmalısınız.

Geri Bildirim

SurveyMonkey, herkesi engelli kişilerin erişebileceği anketler oluşturma konusunda destekleme amacındadır. Bu işi daha iyi yapabilmemiz için bize verebileceğiniz geri bildirimler varsa, lütfen SurveyMonkey Erişilebilirlik Geri Bildirim Formunu doldurun.

Geri bildiriminize doğrudan yanıt veremeyebileceğimizi, ancak düşünce ve önerilerinizin doğru ekiplere ulaşmasını sağlayacağımızı unutmayın.

508. Bölüm, federal hükümet tarafından kullanılan tüm elektronik ve bilgi teknolojilerinin engelli insanlar tarafından erişilebilir olmasını gerektiren, federal bir ABD yasasıdır. SurveyMonkey'i kullanarak 508. Bölüm standartlarına uyumlu, erişilebilir anketler oluşturabilirsiniz.

Yanıt alın