m

Anket Tasarımı Sistem Mesajları

Rozetler

Size kolaylık sağlamak için, anketinizdeki sayfalara ve sorulara bazı özellikler uygulandığında, bunu belirtmek için anket tasarımcısında rozetler gösterilir. Böylece bu özelliklerin etkilediği soru veya sayfaları çabucak belirleyebilir, kaldırabilir ve değiştirebilirsiniz. Rozetlerin üzerine geldiğinizde, temsil ettikleri özelliği gösteren bir araç bilgisi görünür. Rozeti tıklatırsanız sizi arayüzde özelliğin bulunduğu yere götürür.

  1. Sayfa Atlama Mantığı Uygulandı
  2. Rastgele Sayfa Seçimi Uygulandı
  3. Soru Atlama Mantığı Uygulandı
  4. Kota Uygulandı
  5. Rastgele Soru Seçimi Uygulandı

Bildirimler

Sağ alt köşede, tarayıcınızla sunucularımız arasında gerçekleşen iletişim ile ilgili bilgiler, mesajlar ve durumlar gösteririz. Bu bildirimler, veriler iletilirken veya alınırken size haber vermek için kullanılır. Bir hata oluşursa bunun kırmızı renkle göründüğünü ve ekranda kaldığını görürsünüz. En yaygın hata mesajlarından bazılarına ve anlamlarına bu sayfanın sonundaki Hatalar bölümünden bakabilirsiniz.

Uyarılar

Aşağıdaki mesajlar, anketinizde olumsuz bir etki yaratabilecek bir değişiklik yaptığınızı tespit ettiğimizde gösterilir.

DÖNGÜSEL MANTIK

Bu uyarı, uyguladığınız Soru Atlama Mantığı bir sayfanın aynı sayfadaki bir soruya yönlendirilmesine neden olduğu için gösterilir. Soru mantığının, ancak kullanıcı sayfanın sonundaki Sonraki düğmesine bastığında uygulandığını lütfen unutmayın.

ONAYLI SORULARI DÜZENLEME

Bazı SurveyMonkey özelliklerinin kullanılması, Soru Bankası Kütüphanemizden eklenen soruların onayının kaybolmasına neden olur. Bir sorunun ifade şeklini veya yanıt seçeneklerinin gösterilme biçimini düzenlerseniz artık onaylı olmaz, yani önyargı ve doğrulukla ilgili sorunlara tabi olabilir. Bu durum, sorudan Soru Bankası onaylı rozetinin de kaybolmasına neden olur.

Bazı Onaylı Soruların belirli parçaları, soru metninde açılır menüler görüyorsanız özelleştirilebilir. Bu kelimeleri tıklatırsanız anketinizin bağlamına daha uygun olabilecek ek seçenekler görünür.

Sınırlamalar

Aşağıdaki mesajlar, anket veya soruda yapılan değişiklikler kullanabileceğiniz özellikleri sınırladığında görünür.

YANITLAR TOPLANDI: Bu soruda yapılacak değişiklikler sınırlıdır.

Bu soruda yanıt toplandığı için, bu soruda yapabileceğiniz değişiklikler önceden toplanan verilerin bütünlüğünü korumak amacıyla sınırlanır. Örneğin, bazı yanıt seçeneklerini silmek yerine yalnızca gizleyebilirsiniz.

SEÇENEK EKLENDİ: En son eklenen yanıtlara mantık uygulamak için bu soruyu kaydedin.

Soruya son eklediğiniz seçenekler, mantık sekmesine geçmeden önde kaydedilmedi. Soruyu kaydedene dek, yeni yanıt seçenekleri Soru Atlama Mantığı ayarlarında kullanılamaz. Yeni yanıt seçeneklerini atlama mantığınızda kullanmak için soruyu kaydetmeniz ve ardından tekrar düzenlemeniz gerekir.

KOTA UYGULANDI: Bu soruda yapılacak değişiklikler sınırlıdır.

Bu soruya başvuran bir kota oluşturulduğu için, bu soruda yapabileceğiniz değişiklikler kotanın bütünlüğünü korumak amacıyla sınırlanır. Örneğin, bazı yanıt seçeneklerini silmek yerine yalnızca gizleyebilirsiniz.

MANTIK UYGULANDI: Bu soruda yapılacak değişiklikler sınırlıdır.

Bu soruyla ilişkili bir soru mantığı olduğu için, bu soruda yapabileceğiniz değişiklikler mantığın bütünlüğünü korumak amacıyla sınırlanır. Örneğin, bazı yanıt seçeneklerini silmek yerine yalnızca gizleyebilirsiniz.

MANTIK UYGULANDI: Bu ankette atlama mantığı var. Bu nedenle yalnızca tamamlanan yüzde gösterilebilir.

Anketinize bir sayfa atlama mantığı veya soru atlama mantığı uygularsanız ilerleme çubuğunda tamamlanan sayfa sayısı gizlenir. Ancak ilerleme çubuğunda tamamlanan yüzdeyi yine de gösterebilirsiniz.

Hatalar

Aşağıdakiler, anket tasarımı sırasında ortaya çıkabilecek bazı hatalardır.

Bir yanlışlık oldu, Sunucu Hatası, Geçersiz Giriş

Bunlar, bizim tarafımızda kötü bir şey olduğunda ortaya çıkar. Lütfen işleminizi tekrar deneyin ve sorun devam ederse lütfen müşteri desteğine başvurun.

Logo kaydedilirken hata oluştu

Bu, özel logonuzu ankete kaydederken bir sorun oluşursa ortaya çıkar. Logonuzu kaydetmeyi/yüklemeyi tekrar deneyin ve sorun devam ederse lütfen müşteri desteğine başvurun.

Kanal oluşturma hatası

Bu, geçersiz bir kanal mantığı kullanmaya çalışırsanız ortaya çıkar. Lütfen kanal mantığınızı kontrol edin ve tekrar deneyin.

Kota hatası

Bu, anketinize bir Kota uygularken bir sorun oluşursa ortaya çıkar. Tekrar deneyin ve sorun devam ederse lütfen müşteri desteğine başvurun.

Dosya Yükleme Kullanılamıyor

Bu, SurveyMonkey'e dosya yüklemek için kullandığımız hizmet yüklenemediğinde ortaya çıkar. Lütfen sayfayı yenilemeyi deneyin ve sorun devam ederse lütfen müşteri desteğine başvurun.

Yanıt alın