m

XLS (Excel) Dışa Aktarımları

ÜCRETLİ ÖZELLİK: Anket sonuçlarını dışa aktarmak için ücretli abonelik paketiniz olmalıdır.

Anket sonuçlarınızı XLS veya XLS+ tablosu olarak dışa aktarabilir ve anket sonuçlarınızı Excel'de açabilirsiniz. Dışa aktarım örneklerine bakın »

Anket sonuçlarınızı dışa aktarmak için:

 1. Anketinizin Sonuçları Analiz Et bölümüne gidin.
 2. Sayfanın üstündeki Farklı Kaydet düğmesini tıklayın.
 3. Dosyayı dışa aktar öğesini tıklayın.
 4. Bir dışa aktarım türü seçin: Tüm Özet Verileri veya Tüm Yanıt Verileri.
 5. XLS biçimini seçin, dışa aktarım seçeneklerinizi belirleyin ve Dışa Aktar düğmesini tıklayın.
 6. Sol kenar çubuğunda DIŞA AKTARIMLAR alanında dosyayı bilgisayarınıza indirmek için dışa aktarımı tıklayın. Dışa aktarım dosyaları 14 gün boyunca burada saklanır.

Özet Veriler

Özet Veriler dışa aktarımları anket sonuçlarını soruya göre düzenler. Soru türüne bağlı olarak XLS dışa aktarım dosyasında şunları içeren sunuma hazır tablolar bulunur:

 • Soru ve yanıt seçeneklerinin metinleri
 • Yanıt sayısı, açılır menü sorusu veya çoktan seçmeli soru olması durumunda yanıt seçeneği yüzdesi ve ilgili grafik
 • Soruyu cevaplayan ve atlayan yanıtlayan sayısı

Yorum Kutularından, Metin Kutularından veya Diğer yanıt seçeneği ya da yorum alanı bulunan sorulardan alınan yanıtları görmek için dışa aktarırken açık uçlu yanıtları dahil et seçeneğini işaretlediğinizden emin olun.

Yanıt Verileri

Yanıt Verileri dışa aktarımlarında, anket sonuçları her satırda belirli bir yanıtlayanın yanıtlarının bulunduğu bir elektronik tablo şeklinde düzenlenir. Soru türü, verilerin elektronik tabloda nasıl rapor edileceğini belirler.

Çoğu durumda, XLS dışa aktarımı ihtiyaçlarınızı karşılayacaktır. Verileri gelişmiş bir istatistik veya analiz yazılımına aktaracaksanız XLS+ dışa aktarımını kullanmanız yerinde olabilir.

Daraltılmış Sütunlar ve Genişletilmiş Sütunlar

Bu ayar, yalnızca tek bir yanıt seçeneğine izin verilen sorularda geçerlidir.

Elektronik tablo sütunları varsayılan olarak daraltılmıştır. Yani her yanıt seçeneğini ayrı sütunlarda sıralamak yerine, yalnızca yanıtlayanın seçtiği yanıt hücrede gösterilir; tüm yanıtlar tek bir sütunda listelenir.

Sütunları genişletmeyi seçerseniz bir soruya ait olası her yanıt seçeneği kendi sütununda listelenir. Yanıtlayan belirli bir yanıt seçeneğini seçmişse, uygun sütunun altındaki hücrede bu yanıt yazar. Yanıtlayan belirli bir yanıt seçeneğini seçmemişse bu sütunun altındaki hücre boş bırakılır.

Gerçek Yanıt Metni ve Sayısal Değer

Varsayılan olarak yanıtlayan belirli bir yanıt seçeneğini seçmişse hücrede gerçek yanıt metni kullanılır.

Yanıt seçeneklerinizi sayısal değerlere dönüştürmeyi seçebilirsiniz.

 • Yanıt seçeneklerinize atanan değerler, anket tasarımınızda göründükleri sıraya göre belirlenir. Listedeki ilk yanıt seçeneğine 1, listedeki ikinci yanıt seçeneğine 2 vs. atanır.
 • Yanıt olarak Diğer seçeneği eklediyseniz, 0 olarak atanır.
 • Değerlendirme sorularında, her yanıt seçeneğinin sayısal değeri olarak anket tasarımında atanan ağırlıklı değeri kullanırız.
 • Hangi yanıt seçeneğinin hangi atanan sayıya ait olduğunu görmek için kendi anahtarınızı oluşturmalısınız.
 • İçe aktarılan SurveyMonkey Audience demografik bilgilerinde, atanan ağırlıklar veri tablolarınızdaki yanıt seçeneklerinin sırasına göredir.

Tablo Düzeni

Elektronik tablodaki her satır, belirli bir yanıtlayanın yanıt grubunu içerir ve her soru için kendi analizinizi yapmanıza olanak sağlar.

SütunTanım
Yanıtlayanın KimliğiYanıtlayanla ilişkili özgün numara.
Toplayıcı KimliğiToplayıcının benzersiz numarası. Bu kimliği toplayıcının başlığı ile eşleştirmek için, dışa aktarımınıza da dahil olan CollectorList dosyasını kullanın.
Başlangıç TarihiYanıtlayanın ankete ulaştığı anı gösteren zaman damgası.
Bitiş TarihiYanıtlayanın anketi gönderdiği veya son değiştirdiği anı gösteren zaman damgası.
IP AdresiIP izleme kullandıysanız yanıtlayanın IP adresi.
E-posta AdresiE-posta Daveti Toplayıcısı kullandıysanız mevcuttur.
AdBunu kişiye eklediyseniz ve E-posta Daveti Toplayıcısı kullandıysanız mevcuttur.
SoyadıBunu kişiye eklediyseniz ve E-posta Daveti Toplayıcısı kullandıysanız mevcuttur.
Özel 1-6Bunu kişiye eklediyseniz ve E-posta Daveti Toplayıcısı kullandıysanız mevcuttur. Biçimlendirme için not: Özel 1 için daima bir sütun görünecektir. Özel 2-6 sütunları, kullanılmadığı sürece görüntülenmez.
Soru 1Anketinizdeki ilk soru. Boş hücreler, yanıtlayanın seçmediği yanıt seçenekleri, yanıtlayanın cevap vermediği sorular veya anket tasarımınızdaki mantık nedeniyle atladığı sorulardır. Birden fazla yanıt seçeneği satırı, sütunu veya alanı olan sorular; her satır, sütun veya alan kendi sütununda olacak şekilde elektronik tabloda birden fazla sütunu kapsar.
İPUCU! Hala elektronik tabloyla ilgili yardıma mı ihtiyacınız var? Dışa aktarımlarla ilgili sorun çözme konusunda daha fazla bilgi alın.
Anket sonuçlarınızı bir Excel tablosuna aktarın. Özet Veriler dışa aktarım dosyasında, her sorunun yanıt sayısını ve yüzdesini içeren veri tabloları bulunur. Yanıt Verileri dışa aktarımında, sonuçlar yanıtlayana göre ayrılır.

Yanıt alın