m

Kredi Kartı Ödemeleri

Atla...

Kart Türleri

Aşağıdaki başlıca kredi kartları ve para birimleri kabul edilmektedir:

Kart TürüGeçerli Olduğu Para Birimleri
MasterCardDesteklenen tüm para birimleri
VisaDesteklenen tüm para birimleri
American ExpressUSD, EUR, AUD, CAD, GPB, MXN, BRL ve daha fazlası (INR kabul edilmez)
JCBAUD, JPY, TWD
Discover, Diners ClubUSD
Visa DeltaGBP
Carte BleueEUR
CartaSiEUR
EloBRL

Kredi Kartıyla Ödeme Yapma

Ödeme Başarısız

Kredi kartı ödemeniz başarısız olursa, ödemenin alınmadığına veya başarısız olduğuna ilişkin bir hata mesajı alırsınız. Lütfen kredi kartı bilgilerinizi tekrar kontrol edin ve tekrar deneyin.

Kredi kartı detaylarınızı ve fatura adresinizi yeniden girin

Ödemenin başarısız olması, çoğunlukla bir yazım hatası veya son kullanma tarihinin geçmiş olması gibi basit bir nedene bağlıdır. Kart numaranızda boşluk veya tire kullanmayın. Ayrıca fatura adresi ve posta kodunun, kredi kartınızın fatura adresi ve posta kodu ile aynı olduğundan emin olun.

Güvenlik kodunuzu doğrulayın (CVV2 veya CID)

Bu kod, genelde kartın arkasındaki imza satırının yanında bulunan üç basamaklı bir sayıdır. American Express'te ise kartın ön sağındaki kart numarasının üzerindeki dört basamaklı bir sayıdır.

Çerezleri silin veya farklı bir tarayıcı kullanın

Eğer tarayıcınız isim ve adresinizi depoluyorsa, güncel olmayan bilgileri otomatik olarak dolduruyor olabilir.

Kartınızı veren kurumla iletişime geçin

Fatura bilgileriniz doğruysa ve ödemeniz yine de alınamıyorsa, kartınızı veren kurum ödemeyi engelliyor olabilir. Kart veren bankalar, özellikle kart ilk kullanıldığında çevrimiçi alışveriş ve aboneliklere yönelik birçok güvenlik önlemine sahiptir.

Pencere boş sayfa şeklinde açıldığı için fatura bilgilerinizi düzenleyemiyorsanız, lütfen tarayıcınızın güvenlik ayarlarını kontrol edin. Sıkı güvenlik ayarları kullanıyorsanız, pencere düzgün şekilde açılmayabilir. Geçici olarak güvenlik ayarlarınızın seviyesini düşürmeyi deneyin veya başka bir tarayıcı kullanın.

Ön Onay Ücretleri

Ön onay ücreti veya ödemesi, kredi kartınızda veya banka ekstrenizde beklemede olan ücret şeklinde görünebilen askıya alınmış geçici fonlardır. Bu test işlemi, ücretlendirmenin tam olarak gerçekleştirilmesinden önce çevrimiçi mağazalar tarafından kartın geçerli olduğunu doğrulamak amacıyla yapılır. Ön onay ücretinin banka veya kredi kartı şirket tarafından reddedilmesi durumunda tüm ücretlendirme iptal edilir ve satın alma işlemi gerçekleşmez.

SurveyMonkey hesabınızdaki kredi kartı bilgilerini veya fatura iletişim bilgilerini güncellediğinizde, söz konusu karta da bunun gibi bir ön onay uygulanabilir. Bu işlem, yeni bilgilerin geçerli olduğunu doğrulamak amacı ile yapılır. Geçici onay işlemi, kalıcı bir ücretlendirme değildir. Birkaç gün içinde (bankaya bağlı olmak kaydıyla genelde 7 iş günü içinde) otomatik olarak karttan kaldırılır ve ücret hesabınıza iade edilir. Bu iptal işlemi para iadesi olarak görünebileceği gibi, gerçek bir ücretlendirme olmaması nedeniyle ön onay ücreti hesap geçmişinden tamamen silinebilir.

Uluslararası İşlem Ücretleri

Kartınızı veren kurum veya banka, ödemenize para birimi dönüştürme veya yabancı işlem ücreti ekleyebilir. Beklediğinizden daha yüksek bir ücret alınması durumunda, hangi oran ve ücretlerin uygulanabileceğine dair bilgi almak için lütfen sağlayıcınıza başvurun; bu bilgiler SurveyMonkey tarafından kontrol edilmez veya bilinmez.

Süresi Dolan veya Güncel Olmayan Kartlara Yansıtılan Ücretler

Kartınız güncellendiyse ancak SurveyMonkey hesabındaki kart bilgileri güncel değilse, ücretin yeni kartınıza yansıtıldığını görebilirsiniz.

Kart sağlayıcısına ödeme gönderildiğinde, ödeme işlemcimiz kart bilgilerini SurveyMonkey hesabında depolar. Bu bilginin güncel olmaması durumunda, kart sağlayıcısının iki seçeneği bulunur: bu bilgiyi kullanarak ücretlendirmeyi kabul etmek ve güncellenen karta yansıtmak veya ücretlendirmeyi reddetmek. Ücretlendirmeyi kabul ederek güncellenen karta yansıtmaları durumunda, SurveyMonkey güncel olmayan kart bilgilerini görmeye devam eder.

Bu, müşterilerin güncellenmiş bir kart aldığı durumlarda oldukça sık karşılaşılan bir durumdur. Kart sağlayıcıları, müşterilerinin SurveyMonkey gibi ücretli aboneliklere olan erişimlerini kaybetmelerini istemedikleri için genelde bir süre boyunca güncel olmayan karta yansıtılan ücretlendirmeleri kabul etmeye devam eder.

Kredi kartı ödemenize ilişkin sorun yaşıyorsanız bu makaleyi okuyun.

Yanıt alın