m

Kuralları Kullanarak Özel Raporlar Oluşturma

Anket sonuçlarınızı analiz ederken, verilerinizin paylaşabileceğiniz Görünümlerini oluşturmak için Kuralları kullanın. Verilerinizdeki eğilimleri ve kalıpları görmek için sonuçlarınızı Filtreleyebilir, Karşılaştırabilir ve Gösterebilirsiniz.

Özel bir rapor oluşturmak için:

1. Verilerinize Kuralları uygulayın.

Kuralları kullanarak anket sonuçlarınızın belirli bölümlerini vurgulayın:

  • Filtreleme - Soru ve yanıt, yanıtlayan meta verisi ya da grup veya departman gibi belirli kriterlere göre verilerinizin alt kümelerine odaklanın.
  • Karşılaştırma - Belirli yanıt seçeneklerini işaretleyen kişilerin anketin geri kalanına nasıl yanıt verdiğini yan yana karşılaştırma şeklinde görmek için bir sorunun iki veya daha fazla yanıt seçeneğini işaretleyin.
  • Gösterme - Yalnızca anketin belirli sorularından elde edilen sonuçları görüntüleyin.

2. Kayıtlı Görünüm oluşturun.

Görünümler, Kuralların belirli kombinasyonlarını kaydetmenize olanak sağlar. Kayıtlı Görünüm oluşturmak için Kayıtlı Görünümler bölümündeki +Farklı Kaydet öğesini tıklayın.

3. Grafiklerinizi özelleştirin.

Paylaşmadan önce verilerinizin görünümünü ve dokusunu mükemmelleştirmek için özel grafikler oluşturabilirsiniz.

4. Verilerinizi paylaşın.

Kayıtlı Görünümün sağındaki aşağı okunu tıklayın ve Görünümü paylaş öğesini seçin. Böylelikle anket sonuçlarınızı çevrimiçi ortamda paylaşabilmeniz için bir bağlantı oluşturulur. Özel grafiklerinizin görünümü kaydedilir ve veriler siz yanıt topladıkça gerçek zamanlı olarak güncellenir.

Yanıt toplama işleminizin bitmesi ve raporları çevrimdışı ortamda dağıtmak istemeniz durumunda, anket sonuçlarını dışa aktarmanız da mümkündür.

Verilerinizi filtrelemek için Kuralları kullanın, ardından dışa aktarmak veya paylaşmak üzere Görünümleri kaydedin.

Yanıt alın