Kredi Kartı Ödemeleri

Aşağıdaki başlıca kredi kartları ve para birimleri kabul edilmektedir:

Kart TürüGeçerli Olduğu Para Birimleri
MasterCardDesteklenen tüm para birimleri
VisaDesteklenen tüm para birimleri
American ExpressUSD, EUR, AUD, CAD, GPB, MXN, BRL ve daha fazlası*
JCBAUD, JPY, TWD
Discover, Diners ClubUSD
Visa DeltaGBP
Carte BleueEUR
CartaSiEUR
EloBRL

*American Express, Hindistan'da (INR) geçerli değildir

Kredi Kartı Sorunları

Kredi kartı ödemeniz başarısız olursa, ödemenin alınmadığına veya başarısız olduğuna ilişkin bir hata mesajı alırsınız. Lütfen kredi kartı bilgilerinizi tekrar kontrol edin ve tekrar deneyin.

  • Kredi kartı detaylarınızı ve fatura adresinizi yeniden girin: Ödemenin başarısız olması, çoğunlukla bir yazım hatası veya son kullanma tarihinin geçmiş olması gibi basit bir nedene bağlıdır. Kart numaranızda boşluk veya tire kullanmayın. Ayrıca fatura adresi ve posta kodunun, kredi kartınızın fatura adresi ve posta kodu ile aynı olduğundan emin olun.
  • Güvenlik kodunuzu doğrulayın (CVV2 veya CID): Bu kod, genelde kartın arkasındaki imza satırının yanında bulunan üç basamaklı bir sayıdır. American Express'te ise kartın ön sağındaki kart numarasının üzerindeki dört basamaklı bir sayıdır.
  • Çerezleri silin veya farklı bir tarayıcı kullanın: Eğer tarayıcınız isim ve adresinizi depoluyorsa, güncel olmayan bilgileri otomatik olarak dolduruyor olabilir.
  • Kartınızı veren kurumla iletişime geçin: Fatura bilgileriniz doğruysa ve ödemeniz yine de alınamıyorsa, kartınızı veren kurum ödemeyi engelliyor olabilir. Kart veren bankalar, özellikle kart ilk kullanıldığında çevrimiçi alışveriş ve aboneliklere yönelik birçok güvenlik önlemine sahiptir.

Pencere boş sayfa şeklinde açıldığı için fatura bilgilerinizi düzenleyemiyorsanız, lütfen tarayıcınızın güvenlik ayarlarını kontrol edin. Sıkı güvenlik ayarları kullanıyorsanız, pencere düzgün şekilde açılmayabilir. Geçici olarak güvenlik ayarlarınızın seviyesini düşürmeyi deneyin veya başka bir tarayıcı kullanın.

Kredi kartı ödemenize ilişkin sorun yaşıyorsanız bu makaleyi okuyun.

Hemen Yanıt Alın