m

Rastgele Sayfa Sıralama

ÜCRETLİ ÖZELLİK: Rastgele Sayfa Sıralama özelliği yalnızca bazı ücretli abonelik paketlerinde mevcuttur. Kendi abonelik paketinizde olup olmadığına bakın.

Sıralamadan kaynaklanan önyargıyı en aza indirmek ve genel veri kalitesini geliştirmek için Rastgele Sayfa Sıralama özelliğini kullanabilirsiniz. Bu özellik, anketinizdeki tüm sayfaların veya belirli bir sayfa grubunun yerini değiştirmenize, sırasını tersine çevirmenize veya rastgele sıralamanıza olanak sağlar.

Rastgele Sayfa Sıralama özelliğini etkinleştirmek için:

 1. Sol kenar çubuğundaki MANTIK düğmesini tıklayın.
 2. Rastgele Sayfa Sıralama öğesini tıklayın.
 3. Şu Biçim seçenekleri arasından seçim yapın:
  • Sayfaları rastgele sırala - Sayfalar, her yeni yanıtlayana rastgele bir sırayla görünür.
  • Sayfa sırasını tersine çevir - Ortalama olarak yanıtlayanların yarısı sayfa sırasını tersine çevrilmiş olarak görür. Örneğin: 1, 2, 3 yerine 3, 2, 1.
  • Sayfaların sırasını döndür - Her yeni yanıtlayan, önceki anketin ilk sayfasının sonda görüntülendiği farklı bir sürümü görür. Örneğin: İlk yanıtlayan 1, 2, 3, 4, 5 sırasını; ikinci yanıtlayan 2, 3, 4, 5, 1 sırasını ve üçüncü yanıtlayan 3, 4, 5, 1, 2 sırasını görür.
 4. Rastgele sıralamayı Anketteki tüm sayfalara veya Seçilen sayfalara uygulamayı seçin.
 5. Uygula öğesini tıklayın.
Anketinize uygulanmış bir Atlama Mantığı veya Soru ve Yanıt Kanalı varsa, rastgele sayfa sıralama özelliğini kullanmanız beklenmeyen davranışlara yol açabilir.
Sıralamadan kaynaklanan önyargıyı azaltmak için Rastgele Sayfa Sıralama özelliğini kullanın. Bu özellik, anketinizdeki belirli sayfaların sırasını döndürmenize, tersine çevirmenize veya rastgele sıralamanıza olanak sağlar.

Yanıt alın