m

Görünüm Oluşturma

ÜCRETLİ ÖZELLİK: Anket sonuçlarınızda Kaydedilen Görünümler oluşturmak için ücretli abonelik paketiniz olmalıdır.

Görünüm, anket sonuçlarınıza uyguladığınız Filtreleme, Karşılaştırma veya Gösterme kurallarından oluşturulan verilerinizin anlık görüntüsüdür. Görünümleri kaydedebilir ve istediğiniz zaman, sürekli yeniden oluşturmak zorunda kalmadan, verilerinizin farklı görünümleri arasında kolayca geçiş yapabilirsiniz.

Örneğin, bir müşteri memnuniyeti anketi yaptığınızı ve her mağaza konumuna ait veriler arasında kolayca geçiş yapmak istediğinizi farz edelim. Bir mağaza konumu için Soru ve Yanıta Göre Filtre oluşturup bu görünümü kaydedebilirsiniz. Her konum için bir görünüm oluşturup kaydederek, istediğiniz zaman her konumun verileri arasında kolayca geçiş yapabilirsiniz.

Geçerli Görünüm

Oluşturduğunuz Filtreleme, Karşılaştırma veya Gösterme kuralı, sol kenar çubuğunun Geçerli Görünüm bölümünde listelenir. Geçerli Görünüm bölümünde listelenen tüm etkin kurallar, sayfanın sağ tarafındaki sonuç özetine uygulanır.

Etkin kural, filtrenin solundaki yeşil çizgi ile gösterilir.

Orijinal Görünüm

Verilere hiçbir kural uygulanmadığında, sayfanın sağ tarafındaki sonuç özetinde veri özetinin tamamı gösterilir. Bunun adı Orijinal Görünümdür. Orijinal Görünüme istediğiniz zaman sol kenar çubuğunun Kaydedilen Görünümler kısmındaki Orijinal Görünüm öğesini tıklayarak geri dönebilirsiniz.

Kaydedilen Görünümler

Daha sonra geri dönebileceğiniz bir Kaydedilen Görünüm oluşturmak için istediğiniz zaman Geçerli Görünümü kaydedebilirsiniz. Böylece tüm öznitelikleri daha sonra teker teker yeniden uygulamak zorunda kalmadan belirli filtreleri, karşılaştırmaları ve verilerinizin görünür bölümlerini saklayabilirsiniz.

Bir görünümü kaydetmek için:

  1. O anda hangi kuralların uygulandığını görmek için sol kenar çubuğunun Geçerli Görünüm bölümüne bakın. Bunlar, Kaydedilen Görünüme dahil edilecek kurallardır.
  2. Sol kenar çubuğunun Kaydedilen Görünümler bölümünden +Farklı Kaydet öğesini tıklayın.
  3. Görünüm için bir ad oluşturun. Anketinizin ekip içinde paylaşılması durumunda, kaydedilen görünümünüz söz konusu anketin sonuçlarına erişen tüm ortak çalışanlar tarafından görülebilir. Anlaşılır adlar, diğer ortak çalışanların görünümünüzü kendi analizlerinde tanımasını ve kullanmasını sağlar.
  4. Kaydet öğesini tıklayın.

Sol kenar çubuğunun Kaydedilen Görünümler bölümündeki Yeşil Çizgi, Kaydedilen Görünümün aktif hale getirildiğini gösterir. Bu Kaydedilen Görünüme bağlı kurallar, Geçerli Görünüm bölümünde listelenir ve sayfanın sağ tarafındaki sonuç özetine yansıtılır.

Kaydedilen Görünümleri Dışa Aktarma

Kaydedilen Görünümü sol kenar çubuğunun Kaydedilen Görünümler bölümünden dışa aktarabilirsiniz, bu şekilde bu Görünümdeki tüm kurallar dışa aktarılan verilerinize uygulanır.

Kaydedilen Görünümü dışa aktarmak için:

  1. Kaydedilen Görünümün sağındaki siyah ... öğesini tıklayın.
  2. Görünümü Dışa Aktar öğesini seçin.
  3. Dışa aktarmak istediğiniz biçimi seçin ve tercih ettiğiniz ayarları belirleyin.
  4. Dışa Aktar düğmesini tıklayın.

Kaydedilen Görünümleri Düzenleme

Kaydedilen Görünüm aktif hale getirildiğinde kural ekler veya silerseniz, Kaydedilen Görünümün yanında Kaydet ve Geri Al düğmeleri görünür. Yeni kuralı bu Kaydedilen Görünüme kaydetmek için Kaydet öğesini tıklayın. Kaydedilen Görünümü önceki haline geri döndürmek için Geri Al öğesini tıklayın.

Daha Fazla Bilgi

Görünümlerden en iyi şekilde faydalanmak için şu makaleleri de incelemenizi öneririz:

Görünüm, anket sonuçlarınıza uyguladığınız Filtreleme, Karşılaştırma veya Gösterme kurallarından oluşturulan verilerinizin anlık görüntüsüdür. Bu görünümleri istediğiniz zaman kaydedebilir, dışa aktarabilir veya aralarında geçiş yapabilirsiniz. Özel raporlar için idealdir.

Yanıt alın