m

Yanıtlayanlara Anlık Sonuçları Göstermek

Atla...

Anlık Sonuçlar Özelliğini Açmak

Anlık Sonuçlar, anketinizi tamamlayan yanıtlayanlara sonuçların gerçek zamanlı özetini göstermenizi sağlar. Anketlerde Anlık Sonuçlar varsayılan olarak kapalıdır. Anlık Sonuçları toplayıcı ayarlarınızdan açabilirsiniz.

Anlık Sonuçlar özelliğini açmak için:

 1. Anketinizin Yanıtları Topla bölümüne gidin.
 2. Toplayıcının adını tıklayın ve toplayıcı seçeneklerine erişin. Gelişmiş seçenekleri göster seçeneğini tıklamanız gerekebilir.
 3. Anlık Sonuçlar özelliğini açın. Yaptığınız değişiklikler otomatik olarak kaydedilir.
İPUCU! Toplayıcılar, anketinizi gönderme yollarıdır. Her toplayıcı türü birbirinden farklıdır, bu nedenle kurulumlarını yaparken aralarından seçim yapabileceğiniz farklı seçeneklere sahiptir. Kullandığınız toplayıcı türünde bu seçeneği görmüyorsanız bu sayfadaki bilgileri inceleyin ve söz konusu toplayıcı türüne ilişkin yardım makalesini mutlaka okuyun.

Anlık Sonuçları Önizleme

Anketi test toplayıcıdan geçirerek Anlık Sonuçları önizleyebilirsiniz. Anketinizi Anketi Tasarla bölümünden önizlediğinizde Anlık Sonuçları göremezsiniz.

Anlık Sonuçları Kimler Görebilir?

Anlık Sonuçlar, anketi Anlık Sonuçlar özelliğini açtığınız herhangi bir toplayıcı ile yanıtlayanları gösterir. Anketinizi dağıtmak için birden fazla toplayıcı kullanıyorsanız, her toplayıcı için Anlık Sonuçlar özelliğiniz açmanız gerekmektedir.

Anlık Sonuçlar açık olduğunda, anketin sonunda Bitti düğmesine tıklayarak anketi tamamlayan tüm yanıtlayanlar Anlık Sonuçlar sayfasına yönlendirilir.

Anketinize Soru Atlama Mantığı, Engelleme Mantığı veya Kota eklediğinizde anketinizde soru atlayan yanıtlayanlar, mantık ayarlarınıza bağlı olarak Anlık Sonuçları görebilir. Anlık Sonuçları görmediklerinden emin olmak için, anket penceresini kapatma veya yanıtlayanları özel bir web sitesine yönlendirme opsiyonunu seçin.

Yanıtlayanlar, Anlık Sonuçlar bağlantınızı işaretleyebilir; kopyalayabilir, yapıştırabilir veya paylaşabilir. Anket sonuçlarını parola ile korumak için, paylaşılan bir veri sayfası oluşturun.

Yanıtlayanlar Ne Görür?

Anlık Sonuçlar, yanıtlayanın anketi tamamladığı veya sayfayı yenilediğinde toplanan tüm kapalı uçlu soruların sonuçlarını vurgular. Örnek için »

Toplayıcınıza Özel Teşekkür mesajı eklediğinizde, özel mesajınız Anlık Sonuçlar sayfasının üst kısmında görünecektir.

Yanıtlayanlar Anlık Sonuçlar sayfasının alt kısmındaki ikinci Bitti düğmesini tıkladıktan sonra, Anket Bitiş Sayfasını görürler. Anket yanıtları, yanıtlayan anketinizin son sayfasındaki Bitti düğmesini tıkladığında gönderilir; yanıtlarını göndermeleri için yanıtlayanların Anlık Sonuçlar sayfasındaki Bitti düğmesini tıklaması gerekmez.

SurveyMonkey Markasını Kaldırma

Toplayıcınızda Beyaz Etiketli URL (research.net) kullanıyorsanız, Anlık Sonuçlar sayfasında görünen SurveyMonkey markasını kaldırabilirsiniz.

Görüntüleme Sınırlamaları

Anlık Sonuçlar, anket sonuçlarınızın hızlı bir özetini göstermeyi amaçlamaktadır. Bu nedenle göz önünde bulundurulması gereken bazı görüntüleme sınırlamaları bulunmaktadır:

 • Anlık Sonuçlar, Kaydırma sorusu yanıtları da dahil olmak üzere bireysel yanıtları ve açık uçlu yanıtları göstermez.
 • Anlık Sonuçlar, 15'ten fazla kapalı uçlu sorunun olduğu anketlerde görünmez.
 • Anlık Sonuçlar, 10.000'den fazla yanıtı olan anketlerde görünmez.
 • Ücretsiz bir abonelik paketiniz varsa, anlık sonuçlar ilk 100 yanıttan fazlasını göstermez.
 • Web Sitesi Toplayıcısı kullanılırken Anlık Sonuçlar görünmez.
 • 100 yanıt topladıktan sonra, Anlık Sonuçların yenilenmesi ve yeni yanıtları içermesi 15 dakika kadar sürebilir.
 • Anket tasarımınızda ve toplayıcı seçeneklerinizde yapacağınız düzenlemelerin Anlık Sonuçlar sayfasında görüntülenmesi 15 dakika kadar sürebilir.
 • Anlık Sonuçlar için kullanılan grafik türleri ve görüntüleme seçenekleri, Anlık Sonuçlar özelliğini açtığınızda anketinizin Sonuçları Analiz Et bölümünde ayarlı olan grafik türü ve görüntüleme seçeneklerine göre otomatik olarak oluşturulur.
 • Kullandığınız herhangi bir A/B testine dahil olan tüm değişkenler, Anlık Sonuçlarda görüntülenebilir.
İPUCU! 15'ten fazla soru paylaşmak, grafikleri özelleştirmek, açık uçlu yanıtları paylaşmak, paylaşacağınız soruları seçmek ve daha fazlasını yapmak için, anket sonuçlarınızı paylaşmak üzere paylaşılan bir veri sayfası oluşturun.
Anlık Sonuçlar, yanıtlayanların anketinizi tamamladıktan sonra gerçek zamanlı anket özetini görmelerini sağlar. Anlık Sonuçları toplayıcı ayarlarınızdan açabilirsiniz. Anlık Sonuçlar, yanıtlayana kendi bireysel anket yanıtlarını göstermez.

Yanıt alın