m

Ekip Faturaları

Bu makale, ekiplerde faturalandırma işleminin nasıl yapıldığını anlatır. Ekip oluşturduğunuzda, birden fazla lisans için önceden ödeme yapabilirsiniz. Tüm ekibin faturalarından ekibin Birincil Yöneticisi sorumludur.

Ekibe dahil değilseniz, nasıl faturalandırıldığınızı öğrenmek için Fatura Detaylarını inceleyin.

Atla...

 

Yenileme Ücretleri

Ne Zaman Faturalandırılacaksınız?

Ekibiniz yenilendiğinde tüm ekip için ücretlendirilirsiniz. Faturanız, ekibinizdeki tüm hesaplar için tek fatura ödemenizi sağlamak üzere konsolide edilir.

Ekip aboneliğiniz, siz iptal edene kadar 12 ayda bir, yılın aynı gününde otomatik olarak yenilenir. Bir sonraki fatura tutarınızı, ekibinizin Fatura Detaylarının Fatura Profili bölümünden kontrol edebilirsiniz.

Bir sonraki fatura tarihi, yenileme sırasındaki ekip büyüklüğüne bağlıdır. Ekip büyüklüğünüzü Ekibim sayfasından kontrol edebilirsiniz.

Yenileme sırasında ekibi küçültmek isterseniz lütfen bize ulaşın.

Nasıl Ödeyeceksiniz

Ekip yenileme ücretini ödeme şekliniz, ödeme yönteminize bağlıdır:

Ödeme yönteminiz
Ekip yenileme ücretini nasıl ödeyeceksiniz?
Hemen ÖdeyinOtomatik yenileme etkin olduğu sürece, yenileme ücretiniz otomatik olarak kayıtlı olan kartınıza yansıtılır.
Faturayla ÖdeyinTarafınıza ve ekip fatura ilgilisine ekip yenileme faturasını içeren bir e-posta gönderilir. Ödemenin nasıl yapılacağı ve banka bilgilerimiz, faturanın üzerindedir.

 

 

Daha Fazla Kişi Ekleme Ücretleri (Ekip Kota Aşımları)

Ne Zaman Faturalandırılacaksınız?

Birini ekibinize katılmaya davet ettiğinizde (fatura döngünüzün herhangi bir döneminde), ekibinizde kullanılabilir lisans olup olmadığına bağlı olarak ücretlendirilebilirsiniz.

Kullanılabilir lisans sayısını Ekibim sayfasından kontrol edebilirsiniz.

Durum
Faturalandırılacak mıyım?
Kullanılabilir lisansım varKullanılabilir lisans sayısını dolduracak kadar kişiyi, ek ücret ödemeden davet edebilirsiniz.

Yani kullanılabilir 3 lisansınız varsa, ekstra ücret ödemeden 3 davet gönderebilirsiniz. 4 davet gönderirseniz, fazladan 1 hesap için ücretlendirilirsiniz.
Kullanılabilir lisansım yokGönderdiğiniz her davet için tarafınıza bir ek hesap maliyeti yansıtılır (tutar, kişiyi davet ettiğiniz güne ve ekip aboneliğinizde ne kadar süre kaldığına göre eşit olarak dağıtılır).

Daveti göndermiş olduğunuz tarihte ücretlendirilirsiniz. Davetinizin kabul edilip edilmemesi önemli değildir.

Nasıl Ödeyeceksiniz

Ekip kota aşımlarınızı ödeme şekliniz, ödeme yönteminize bağlıdır:

Ödeme yönteminiz
Ekip kota aşımları nasıl ödenir?
Hemen ÖdeyinEkip kota aşımları, kayıtlı olan kartınıza otomatik olarak yansıtılır.
Faturayla ÖdeyinTarafınıza ve ekip fatura ilgilisine ekip kota aşımı faturasını içeren bir e-posta gönderilir. Ödemenin nasıl yapılacağı ve banka bilgilerimiz, faturanın üzerindedir.

Kullanıcıları silerken veya devrederken ücretlendirilir miyim?

Hayır, kullanıcıları silerken veya devrederken ücretlendirilmezsiniz?

 

Ekip Fatura Detaylarını Görüntüleme ve Düzenleme

Ekibin Birincil Yöneticileri ve Yöneticileri, ekip fatura bilgilerini Fatura Detayları sekmesinde görüntüleyebilir. Yalnızca Birincil Yöneticiler ekip fatura detaylarını düzenleyebilir.

Ekibinizin fatura detaylarını görüntülemek için:

  1. SurveyMonkey hesabınıza giriş yapın.
  2. Anketlerim bölümüne gidin.
  3. Sağ üst köşedeki kullanıcı adınızı tıklayın.
  4. Açılır menüden Hesabım seçeneğini tıklayın.
  5. Fatura Detayları sekmesini tıklayın.

Veya buradan Fatura Detaylarına ulaşın: Fatura Detayları

Fatura Profili

Fatura Detayları sekmesinin Fatura Profili bölümünde, ekibinizin yıllık maliyeti ve bir sonraki ödemenizin vadesi görünür.

Öğe
Açıklama
Abonelik Paketi TürüEkipteki herkesin sahip olduğu abonelik paketi seviyesidir. Her abonelik paketinde mevcut olan (veya olmayan) özellikler hakkında bilgi almak için Abonelik Paketleri ve Fiyatlandırmalar sayfasına başvurun.
Fatura SıklığıEkip aboneliğinin hangi sıklıkta otomatik olarak yenilendiğini gösterir.
Bir Sonraki Fatura TarihiEkip aboneliği, otomatik yenileme ayarlarına bağlı olarak bu tarihte otomatik olarak yenilenir veya düşürülür.
Otomatik YenilemeEkip aboneliğinin bir sonraki fatura tarihinde otomatik yenilenmesi veya düşürülmesi durumunu gösterir. Daha fazla bilgi: Otomatik Yenileme
Bir Sonraki Fatura TutarıBir sonraki fatura tarihinde ekip aboneliğiniz için ödenmesi gereken tutar.

Ekip Ödeme Bilgilerini Güncelleme

Birincil Yönetici, Fatura Detayları sekmesinin Ödeme Bilgileri bölümünden ekibin aşağıdaki ödeme bilgilerini görüntüleyebilir ve düzenleyebilir. Yöneticiler yalnızca bu bilgiyi görebilir.

Ödeme Yöntemi ve Fatura Adresi

Ödeme yönteminizi ve fatura adresinizi, Fatura Detayları sekmesinin Ödeme Bilgileri bölümünden güncelleyebilirsiniz. Hesabınızda düzenleyebileceğiniz ayrıntılar ödeme yönteminize bağlıdır.

Ödeme yöntemi
Neleri güncelleyebilirsiniz?
Hemen ÖdeyinÖdeme yöntemi ayrıntılarını, ödemeniz işleme alınmadan önce istediğiniz zaman güncelleyebilirsiniz. Fatura adresi, ödeme yöntemiyle ilgili olan adresle aynı olmalıdır.
Faturayla ÖdeyinBir faturada listelenecek olan fatura adresini, bir sonraki fatura hazırlanmadan önce istediğiniz zaman güncelleyebilirsiniz.

Fatura ile ödeme yaptığınızda, kredi kartı ile ödeme yapıp bu kartı varsayılan ödeme yöntemi olarak kaydetmediğiniz sürece, bir önceki faturanızı ödemek için kullandığınız ödeme yöntemi hesabınıza kaydedilmez.

 

Ekip Fatura İlgilisi

Ekibin fatura ilgilisini Fatura Detayları sekmesindeki Ödeme Bilgileri bölümünden ekleyebilirsiniz.

Hesabınızda oturum açmadan ekibin ödemesini yapabilmek için, ekip fatura ilgilisine faturaya ilişkin e-postalar gönderilir. Fatura Detayları sekmesine eklediğiniz e-posta adresinden iletişime geçmeleri şartı ile, fatura ilgilisi ekibe ilişkin her türlü fatura soruları konusunda bize ulaşabilir.

Fatura Ülkesi ve Para Birimi

Ücretlendirildiğiniz para birimi, fatura ülkesine, abonelik paketi türüne ve ödeme yöntemine bağlıdır. Fatura ülkesini, Fatura Detayları sekmesinin Ödeme Bilgileri bölümünden güncelleyebilirsiniz. Ancak fatura ülkesinin, ödeme yönteminin yerleşik olduğu ülke ile eşleşmesi gerekir.

Bazı durumlarda, fatura ülkesini düzenleyemeyebilirsiniz. Lütfen daha fazla bilgi için bize ulaşın.

İPUCU! Ekibinizi oluşturmak için satış ekibimizle çalıştıysanız, faturalamaya ilişkin sorularınız olması, ödemenizi ya da fatura bilgilerinizi değiştirmeniz gerekmesi durumunda Müşteri Başarı Müdürünüzle iletişime geçin.

 

İşlem Geçmişi ve Faturalar

Ekibin Birincil Yöneticileri ve Yöneticileri, ekip faturalarına ve ekip kota aşımı faturalarına İşlem Geçmişi sekmesinden erişebilir.

Ekibinizin işlem geçmişini görüntülemek için:

  1. SurveyMonkey hesabınıza giriş yapın.
  2. Anketlerim bölümüne gidin.
  3. Sağ üst köşedeki kullanıcı adınızı tıklayın.
  4. Açılır menüden Hesabım seçeneğini tıklayın.
  5. İşlem Geçmişi sekmesini tıklayın.

Veya buradan İşlem Geçmişine ulaşın: İşlem Geçmişi

Ekip Faturanızdaki Bilgileri Değiştirme

Birincil Yönetici olarak, Fatura Detayları sekmesinin Ödeme Bilgileri bölümündeki faturada görünen fatura adresini değiştirebilirsiniz. Bunun için bu bilgiyi bir sonraki fatura kesilmeden önce düzenlemeniz gerekir.

Düzenlenmiş bir faturanın güncellenmesi gerektiğinde lütfen bize ulaşın.

İPUCU! Hesabınızı oluşturmak için satış ekibimizle çalışmış olmanız durumunda, lütfen eski faturalara ulaşmak için Müşteri Başarı Müdürü ile iletişime geçin.

 

Birincil Yönetici Değil misiniz?

Birincil Yönetici olmayıp ekibe dahil olanlar, ekip fatura detaylarını görmez. Ekip faturalarına ilişkin sorularınız olması durumunda Birincil Yöneticiye ulaşın. Birincil Yöneticinin e-posta adresini Hesabım sayfasında bulabilirsiniz.

Hesabınızda bireysel bir ödeme geçmişiniz varsa, bireysel fatura detaylarınızı ve işlem geçmişinizi hesabınızda görmeye devam edersiniz.

Bireysel fatura detaylarına buradan ulaşabilirsiniz: Fatura Detayları

Faturalar ve Makbuzlar

Ekibe katılmadan önce ücretli bir abonelik paketi veya başka bir SurveyMonkey hizmeti için ödeme yaptıysanız, bu faturalara Hesabım sayfasındaki İşlem Geçmişi sekmesinden ulaşabilirsiniz.

Bir ekipteyken hesabınız dahilinde ek alışverişler gerçekleştirirseniz, bu faturalara Hesabım sayfasındaki İşlem Geçmişi sekmesinden ulaşabilirsiniz.

Ödeme Yöntemi

Fatura Detayları sekmesinde depolanan bir ödeme yönteminiz varsa, bu yöntem varsayılan ödeme yönteminizdir ve SurveyMonkey'ye yapmış olduğunuz eski ödemeden alınan, hesabınızla bağlantılı fatura adresinizi içerir.

Hesabınızda herhangi bir ödeme yapmadıysanız, Fatura Detayları sekmesinde depolanan bir ödeme yöntemi göremezsiniz.

Fatura İlgilisi

Fatura Detayları sekmesinden hesabınıza bir fatura ilgilisi eklerseniz, bu kişiler hesapta yaptığınız her türlü ek alışveriş için faturalamaya ilişkin e-posta alır. Fatura Detayları sekmesine eklediğiniz e-posta adresinden iletişime geçmeleri şartı ile, fatura ilgilisi hesabınıza ilişkin her türlü fatura sorusu konusunda bize ulaşabilir.

Ekip Hesabınızdan Yaptığınız Alışverişler

Bir ekibe dahilken hesabınızdan SurveyMonkey Audience veya SurveyMonkey Benchmarks gibi ek hizmetler satın aldığınızda, bu alışverişler için Birincil Yönetici yerine siz faturalandırılırsınız. Birincil Yönetici sadece SurveyMonkey abonelik paketinizin ödemesini yapar.

Daha Fazla Bilgi Fatura konularında daha fazla bilgi almak için, Yardım Merkezinin Ödemeler ve Ücretler bölümünü inceleyin.

 

Bu makale, ekiplerde faturalandırma işleminin nasıl yapıldığını anlatır. Tüm ekibin faturalarından ekibin Birincil Yöneticisi sorumludur.

Yanıt alın