m

Ekran Okuyucu ile Anket Yanıtlama

SurveyMonkey'i kullanarak 508. Bölüm veya WCAG2 standartlarına uyumlu, erişilebilir anketler oluşturabilirsiniz. Daha fazla bilgi: Web Erişilebilirliği Standartları

Başlıklar

Aşağıdaki tablo, bir SurveyMonkey anketindeki her başlık seviyesinin neyi temsil ettiğini açıklamaktadır. Çevrimiçi forumlarda ve anketlerde nasıl gezineceğinizi öğrenmek için tercih edilen ekran okuyucu kılavuzunuzu inceleyin.

Başlık SeviyesiAçıklama
Başlık 1Anket Başlığı
Başlık 2Sayfa Başlığı
Başlık 3Sayfa Açıklaması
Başlık 4Bir anketteki sorular arasında gezinme
Başlık 5Hata mesajları

Lütfen Başlık Seviyesi 5'in (hata mesajları) Başlık Seviyesi 4'ten (soru metni) önce geldiğini unutmayın. Bir anketi yanıtlarken, soru listesini başlık seviyesi 4'teki öğeler arasında gezinerek sunmak için ekran okuyucunuzu kullanabilirsiniz. Sayfayı gönderdikten sonra hata mesajları alırsanız, Başlık Seviyesi 5'te hata veren sorular arasında gezinmek için ekran okuyucunuzu kullanabilirsiniz.

SurveyMonkey anketlerinde Başlık Seviyesi 6 henüz kullanılmamaktadır.

Örnek Anket

Erişilebilir Anket Testimiz, WCAG2 AA uygunluk seviyesinin gerekliliklerini yerine getiren tüm anket öğelerini içermektedir.

Bir SurveyMonkey anketindeki her başlık seviyesinin neyi temsil ettiğini öğrenin ve SurveyMonkey'de oluşturulan erişilebilir bir anket öğreğini görüntüleyin.

Yanıt alın