m

SurveyMonkey Genius

SurveyMonkey Genius, anketinize puan verir ve anketi yanıt almak üzere göndermeden önce iyileştirmeler yapmanızı sağlamak için kişisel tavsiyelerde bulunur. Tavsiyelerimiz, anket araştırmasına göre insanların anketinizi tamamlama olasılığını yükseltmeyi, böylelikle ihtiyacınız olan yanıtları elde etmenizi sağlamayı amaçlar.

Başkalarının anketinize verdiği yanıtları puanlamak için Testleri inceleyin.

Anketinizi Puanlama

Anketinize puan vermek için SurveyMonkey Genius özelliğini kullandığınızda, genel bir değerlendirmenin yanı sıra anketinizin tamamlanma oranını arttırmanızı sağlayacak tavsiyeler alırsınız.

Anketinizde mantık kullanıldığında SurveyMonkey Genius özelliğini kullanamazsınız.

Anketinize puan vermek üzere SurveyMonkey Genius özelliğini kullanmak için:

  1. Anketi tasarla bölümüne gidin.
  2. Anketimi Puanla düğmesini tıklayarak puanlarınızı ve tavsiyeleri inceleyin.
  3. İsterseniz tavsiyelerimiz doğrultusunda değişiklikler yapabilirsiniz.

 

Puanınızı Anlama

Anket araştırmasına göre anketinizdeki soru sayısı, soru türlerinin sırası ve bir sorunun boyutu veya uzunluğu anket tamamlanma oranlarını etkiler. Puanınız ve tavsiyeleriniz bu verilere dayanır.

Puanların anlamları şu şekildedir:

Öğe
Açıklama
Genel DeğerlendirmeKaç tane geliştirilmeye açık nokta bulduğumuza bağlı olarak "Harika" veya "Mükemmel" gibi bir değerlendirme alırsınız.
Tahmini Tamamlanma OranıBu oran, anketinizin tamamını tamamlama olasılığı bulunan yanıtlayanların yüzdesidir.
Tanımı Tamamlanma Süresiİnsanların anketin tamamını tamamlaması için gerekli tahmini süredir.

Tavsiyeler

Anketinizdeki soruları nasıl düzenlediğinize bağlı olarak, insanların anketinizin tamamını tamamlama olasılığını arttırmak için değiştirebileceğiniz belirli noktalara ilişkin tavsiyeler verilir. Her tavsiyenin altında tavsiyenin hangi soruya ilişkin olduğu belirtilir. Böylelikle rahatlıkla bularak gerekli değişiklikleri yapabilirsiniz. Ayrıca anketinizi bu noktaya kadar nasıl düzenlediğinize bağlı olarak ilginizi çekebilecek bazı özellikler de önerilir.

Sorularınızı tavsiyelerimize göre düzenlerseniz, düzenlemenin sonucunu görmek için anketinizi puanlayabilirsiniz. İstemediğiniz sürece tavsiyeleri uygulamanız şart değildir.

İPUCU! Tamamlanma oranınızı arttırmak için blogumuzdaki Anket Bilimi kategorisinde bulunan araştırma destekli ipuçlarını inceleyin.

 

SurveyMonkey Genius, anketinize puan verir ve anketi yanıt almak üzere göndermeden önce iyileştirmeler yapmanızı sağlamak için kişisel tavsiyelerde bulunur.

Yanıt alın