m

SurveyMonkey Veri Aktarımları ve AB Kanunları

Müşteri verilerinin gizliliği SurveyMonkey’in en temel önceliğidir. Her gün milyonlarca SurveyMonkey müşterisi, en merak ettikleri sorulara yanıt topluyor. Bu verilerle önemli kararlar almak, bu müşterilerin işlerinin önemli bir parçası. Bizim işimizin en önemli parçası ise verilerinizi güvenli ve uygun şekilde değerlendirerek güven ve emniyetinizi sağlamak.

AB genelinde Almanya, Birleşik Krallık, Fransa ve İspanya gibi ülkelerde birçok müşterimiz bulunuyor. SurveyMonkey, ABD dışında yer alan müşterilere anket hizmetlerini genel olarak İrlanda'daki iştirakimiz üzerinden sunmaktadır. Bu iştirak, İrlanda ve Avrupa Veri Gizliliği kanunları ve veri koruma gereklilikleri kapsamında yönetilir.

SurveyMonkey, müşteri verilerini nerede topluyor?

SurveyMonkey, Avrupalı müşterilerinin verilerini ABD'deki sunucularında depolamaktadır (FluidReview hariç). Ayrıca ABD, Avrupa, Avustralya ve Kanada ofislerimizden de müşteri desteği hizmeti sağlıyoruz.

Gizlilik İlkemizde belirtildiği gibi, kişisel verilerinizin AB dışına ve ABD'de bulunan sunuculara aktarılmasını onaylamış sayılırsınız. Bu sunucular, ABD'deki ana şirketimiz tarafından korunmaktadır. Müşterilerimizin Avrupa kişisel veri aktarma gerekliliklerine uymalarını kolaylaştırmak amacıyla, AB-ABD Gizlilik Kalkanı ve İsviçre-ABD Gizlilik Kalkanı Programlarının sertifikasına sahibiz. Ayrıca gelecekte müşterilerimize Avrupa’da veri depolama seçeneği sunmayı planlıyoruz.

AB-ABD Gizlilik Kalkanı ve İsviçre-ABD Gizlilik Kalkanı nedir?

AB-ABD Gizlilik Kalkanı Çerçeve Anlaşması ve İsviçre-ABD Gizlilik Kalkanı Programları, kişisel verilerin Avrupa'dan ABD'ye aktarılmasını yasallaştırma yöntemidir. SurveyMonkey, ABD Ticaret Bakanlığı ve Avrupa Komisyonu tarafından kişisel verilerin AB üyesi devletlerden ve İsviçre’den toplanması, kullanılması ve tutulmasına ilişkin AB-ABD Gizlilik Kalkanı ve İsviçre-ABD Gizlilik Kalkanı Programları ve bu programın ilkeleri tarafından onaylanmış olup bu programlara uyum göstermektedir.

Daha fazla bilgi için Gizlilik İlkemizin Gizlilik Kalkanı bölümünü inceleyin ve SurveyMonkey’in Gizlilik Kalkanı Onayını görüntüleyin. Gizlilik Kalkanı Çerçeve Anlaşmasına katılan ve gelecekteki aktarım yükümlülüklerine uyum göstermek üzere SurveyMonkey ile yaptıkları mevcut anlaşmalara ek yapılması gereken ABD'li müşterilerin şu formu doldurması gerekir.

Ayrıca privacyshield.gov adresinden Gizlilik Kalkanı hakkında daha fazla bilgi alabilirsiniz.

Gizlilik Kalkanının başka alternatifleri var mı?

SurveyMonkey; GDPR maddelerini, Standart Sözleşme Maddelerini/ücretli abonelik paketlerindeki bireysel müşterilere yönelik Model Maddeleri içeren bir Veri İşleme Anlaşması (SPA) sunar. Başvuru formumuzu doldurduktan sonra Veri İşleme Anlaşmamızı indirebilirsiniz.

Veri İşleme Anlaşmamız, bireysel hesap sahibi ile SurveyMonkey arasındadır ve hesap e-posta adresi, bireysel hesap sahibini temsil eder. Bir ekibe dahilseniz ve SurveyMonkey’i kişisel amaçla kullanıyorsanız bu anlaşmayı imzalayabilirsiniz. Veri İşleme Anlaşmamızın size uygun olup olmadığını öğrenmek için hesap mülkiyeti hakkında daha fazla bilgi edinin. Aynı kuruluşta birden fazla SurveyMonkey hesabı varsa, bu kişilerin her birinin kendi hesaplarından DPA başvurusu yapması gerekir.

Form tamamlandıktan sonra, hesap sahibine bir onay e-postası gönderilerek DPA’nın hesaplarına başarıyla uygulandığı bildirilir. Onay e-postasının ulaşmasını sağlamak için IP adreslerimizin ve alan adlarımızın güvenli adresler listesine eklenmesini öneririz.

DPA ve Temel Müşteriler

Bu noktada DPA yalnızca ücretli abonelik paketlerine uygulanabilir. Bunun yanında, GDPR’nin gerektirdiği veri işleme koşullarını Kullanım Koşullarımıza dahil ettiğimiz için SurveyMonkey kullanmaya devam edebilirsiniz.

SurveyMonkey müşteri verilerini Avrupa'da depolamaya başlayacak mı?

Küresel bir şirket olduğumuz için, hizmetlerimizi müşterilere 7/24 ulaşmasını sağlamak adına dünyanın dört bir yanında sunuyoruz. Bazı veriler, Avrupa dışından destek sağlamak için meşru ve faydalı amaçlarla dışa aktarılabilir veya erişilebilir.

Yakın gelecekte bazı müşterilerimize Avrupa’dan veri depolama çözümü sunmayı umuyoruz.

Diğer SurveyMonkey Ürünleri

FluidReview'e yönelik kişisel verilerimi nerede depoluyorsunuz?

FluidReview'e yönelik müşteri verileri, Kanada'da bulunan sunucularda depolanmaktadır. FluidReview müşterileri, belirli nedenlerden dolayı verilerine yine de ABD'den erişilebileceğini bilmelidir. Örneğin müşteri desteği ve fatura desteği, ABD ofislerimizden sağlanmaktadır.

Peki ya Wufoo ve TechValidate gibi diğer SurveyMonkey hizmetleri?

Bu sayfada sunulan bilgiler, diğer SurveyMonkey hizmetleri için de geçerlidir.

Avrupalı müşterilerimiz AB-ABD Gizlilik Kalkanı ve İsviçre-ABD Gizlilik Kalkanı ile SurveyMonkey’in müşteri verilerini nerede sakladığı hakkında daha fazla bilgi edinebilir.

Yanıt alın