m

Messenger'da SurveyMonkey ile Sohbet

SurveyMonkey herkesin anket oluşturabildiği ve gönderebildiği, kullanımı kolay bir çevrimiçi araçtır.

Bize Facebook sayfamızdan mesaj gönderdiyseniz, size en kısa sürede geri dönmek için elimizden geleni yapacağız. Ancak yardım merkezimizi kullanarak sorularınıza anında yanıt alabilirsiniz. Bu sayfanın üstünden bir terim aratmanız veya konulara göz atmanız yeterlidir. Muhtemelen sorununuza ilişkin bir makalemiz vardır. Böylelikle harika bir anket göndermeye hazır hale gelebilirsiniz! Biraz daha yardıma ihtiyacınız varsa, her makale sayfasında desteğe başvurabileceğiniz bir bağlantı mevcuttur.

Messenger'da Anket Yanıtlama

Anket oluşturucular, anketin size doğrudan Messenger'da gönderilmesini sağlayan bir özellik kullanabilir veya haber kaynağınızda görebileceğiniz halka açık bir bağlantı paylaşabilirler. Bu mesaj veya gönderilerden birinde bulunan anket bağlantısını tıkladığınızda, Messenger üzerinde anketi yanıtlayabileceğiniz SurveyMonkey sohbet penceresi açılır.

Messenger'da anket yanıtlamak oldukça kolaydır ve SurveyMonkey botu size bu konuda yardımcı olacaktır. Ancak her ihtimale karşı, size bu uygulamada yardımcı olacak birkaç ipucu verelim:

  • Çoktan seçmeli sorularda yalnızca bir yanıt seçin. Anketi Messenger masaüstü uygulamasında yanıtlıyorsanız, ekranın en altında, mesaj girdiğiniz yerin hemen üstünde her soruya ait Başlayın düğmesini ve yanıt seçeneklerini görürsünüz.
  • Metin kutusu sorularında yanıtınızı yazın ve enter tuşuna basın. Seçecek yanıt seçeneği görmediğinizde sorunun metin kutusu sorusu olduğunu anlarsınız.
  • Anketi iki saat içinde bitirmemiş olmanız durumunda, sohbeti tekrar açtığınızda ankete devam etme seçeneğini görürsünüz.
  • Anketi birden fazla kere yanıtlayabilirsiniz. Tek ihtiyacınız olan anket bağlantısını tıklamak veya bağlantıya dokunmaktır. Anketinizi yanıtlamanız bitmediyse, yeniden yanıtlamanız için anketi tamamlamanız gerekir.
  • Geçmiş yanıtlarınız SurveyMonkey botu ile sohbet geçmişinizde saklanır ancak bunları düzenlemeniz mümkün değildir. Yanıtları sohbet geçmişinizden silebilirsiniz, ancak bu işlem yanıtların SurveyMonkey'den silinmesini sağlamaz.
  • Anketi açtığınızda veya belirli bir soruya ulaştığınızda hata mesajı görüyorsanız, anket sahibine ulaşmanız gerekir. Anketin süresi dolmuş veya anket kapanmış olabileceği gibi, anketin tasarımına ilişkin bir sorun da bulunabilir.
Messenger'da anket yanıtlarken sorun yaşıyorsanız, en son Messenger uygulamasını yüklediğinizden ve sohbetinizi sildiğinizden emin olarak tekrar deneyin.

SurveyMonkey Botu

SurveyMonkey botu, insanların Messenger'da anket oluşturmasını, paylaşmasını ve yanıtlamasını mümkün kılar. Messenger botları akıllı telefon uygulamalarına benzer. Şirketler yemek siparişi vermek, otel rezervasyonu yapmak ve yakın zamanda yapılan bir alışverişe ait makbuzları göndermek gibi birçok işlemi gerçekleştirebilen Messenger botları oluşturabilirler.

Messenger'da SurveyMonkey ile sohbet ediyor ve soru yanıtlıyorsanız, Facebook ağınızdaki birinin Messenger'da bir anket paylaşmış olduğunu söylemek mümkündür. Facebook gizlilik ayarlarınıza bağlı olarak, anket oluşturucular anketi size doğrudan Messenger'da gönderebilir veya haber kaynağınızda görebileceğiniz halka açık bir bağlantı paylaşabilirler.

Veriler ve Gizlilik

Messenger üzerinden bir anket yanıtlıyorsanız, yanıtınız anketi oluşturan kişinin SurveyMonkey hesabında kaydedilir ve Facebook'taki adınız ve soyadınız ile bağlantılı hale gelir. Anketi oluşturan kişi bu noktada anketi isimsiz hale getiremez. SurveyMonkey'in yanıtlayanların kişisel bilgilerini nasıl kullandığını anlamak için lütfen Gizlilik İlkemizi inceleyin.

Anketi Messenger üzerinden yanıtladığınız için, Facebook vermiş olduğunuz yanıtlara erişebilir. Lütfen daha fazla bilgi için Facebook Veri İlkesini inceleyin.

İPUCU! Messenger'da göndermek üzere kendi anketinizi oluşturmak çok kolaydır. Messenger'a uygun olması için anketinizin kısa ve basit olmasına dikkat etmeniz yeterli.
Messenger'da anket paylaşmanızı sağlayan bir özellik üzerinde çalışıyoruz. Bize Facebook'tan gönderdiğiniz destek sorularına size en kısa sürede geri dönmek için elimizden geleni yapacağız. Ancak yardım merkezimizi kullanarak sorularınıza anında yanıt alabilirsiniz.

Yanıt alın