m

SurveyMonkey Audience İlkeleri

SurveyMonkey Audience, SurveyMonkey’de oluşturduğunuz anketler için yanıt satın almanızı sağlar. Cinsiyet, yaş, gelir, iş durumu vb. gibi özel nitelikler doğrultusunda yanıtlayanları hedefleyebilir ve fikrine ihtiyaç duyduğunuz kişilerden yanıt alabilirsiniz.

Anket içeriğinizin gerekliliklerimizi karşıladığından emin olmak için İçerik İlkemize ilişkin bilgileri, anketinizin saldırgan içeriklere sahip olması durumunda ne yapacağınızı, SurveyMonkey Audience gizliliğine ve yasal bilgilerine ilişkin bağlantıları aşağıda bulabilirsiniz.

İçerik İlkesi

SurveyMonkey Audience ile gönderilen tüm anketler, SurveyMonkey’in Kullanım Koşullarına ve İçerik İlkemize uymalıdır. Anketinizin içeriğinin gerekliliklerimizi karşıladığından emin olmak için lütfen içerik ilkemizi inceleyin. Örneğin:

  • Yanıtlayanlardan kişisel bilgi toplamayın
  • Ek ödül teşvikleri eklemeyin
  • SurveyMonkey Audience özelliğini pazarlama ve işe alım amaçlarıyla kullanmayın
  • Anket dışındaki içeriklere bağlantı vererek yanıtlayanların ankete dönerek bu konuda soru yanıtlamalarını talep etmeyin

Anket Değerlendirmeleri

Audience anketiniz, başlatılmadan önce değerlendirilebilir. İlkelerimize uymadığına karar verilen bir anket başlatılmaz ve halihazırda başlatılmışsa askıya alınır. Anketinizin içeriğine ilişkin bir soru olması durumunda tarafınıza bildirim yapılır ve anketi başlatmadan veya sürdürmeden önce bu sorunu çözümleme fırsatı tanınır.

Potansiyel Olarak Saldırgan İçerik

Anketiniz İçerik İlkesini ihlal etmediği halde bazı yanıtlayanlara kaba veya saldırgan gelen içerikler içeriyorsa, anket girişinize bir sorumluluk reddi ekleyerek yanıtlayanları anketteki içeriğin türü hakkında bilgilendirin ve anketten ayrılma seçeneği sunun. Örneğin:

Bu anket, bir kadın dergisi tarafından yürütülmekte olup cinsellikle ilgili rahatsızlık verebilecek sorular içermektedir. Bu anketi yanıtlamak istemiyorsanız, tarayıcı sekmenizi veya pencerenizi kapatarak anketten ayrılabilirsiniz.
Kaynak
Açıklama
Panel Satın Alanlara Yönelik GizlilikSurveyMonkey Contribute Gizlilik Bildiriminin Panel Satın Alanlara yönelik bölümüdür.
SurveyMonkey Audience Durum Tespiti AnketiYanıtlayan ve bilgi kaynaklarımıza ilişkin daha ayrıntılı yanıtları içerir.
İçerik İlkesiAnketinizin içeriğinin gerekliliklerimizi karşıladığından emin olmak için içerik ilkemizi inceleyin.
SurveyMonkey Audience Hizmet KoşullarıSurveyMonkey Audience satın alma sürecinizi yöneten koşullardır.

Gizlilik

Şirketinizde yeni konsept ve ürünleri test etmek için SurveyMonkey Audience kullanıyor olabilirsiniz. Bu bilgilerin çok gizli olabileceğinin farkındayız. Yanıtlayanların anketinizde gördüğü bilgileri paylaşmayacağını garanti etmek mümkün değildir, ancak ankette sunduğunuz bilgilerin 1) markanızla ilişkilendirilmemesi ve 2) rakiplerinize ulaşmaması için takip edebileceğiniz yönergeler mevcuttur.

SurveyMonkey Audience’nin veri gizliliği, gizlilik ve yasal bilgiler konusundaki bağlantılarını inceleyerek anketinizin potansiyel olarak saldırgan içerik içermesi durumunda ne yapacağınızı öğrenin ve anket içeriğinin gerekliliklerimizi karşıladığından emin olmak için içerik ilkemizi inceleyin.

Yanıt alın