m

E-posta Davetlerindeki Zorunlu Veriler

Düz Metin veya Özel HTML mesaj biçimlerini kullanırken, mesajınızı göndermeden önce zorunlu veri etiketlerini dahil etmeniz gerektiğini söyleyen bir uyarı görebilirsiniz.

Zorunlu veri etiketleri, mesaj gönderildiğinde otomatik olarak aşağıdaki içeriklerle değiştirilen tutuculardır.

Etiket
Açıklama
[AnketBağlantısı]Anketi yanıtlamak için bir bağlantı ekler. Her alıcı, anket yanıtlarını takip etmenizi sağlayan benzersiz bir anket bağlantısı alır.
[VazgeçmeBağlantısı]Alıcıların hesabınız üzerinden gönderilen anket davetlerini geri çevirmesine izin veren bir geri çevirme (veya abonelikten çıkma) bağlantısı ekler. Geri çevirme bağlantısı, İstenmeyen Posta Karşıtı Politikamız doğrultusunda zorunludur. Bu etiketin önceki hali şudur: [BağlantıyıKaldır].
[AltbilgiBağlantısı]Tüm mesajların altına "Sağlayan: SurveyMonkey" altbilgisini ekler. Bazı abonelik paketlerinde SurveyMonkey altbilgisini gizlemek için bu etiketi kaldırabilirsiniz.
[İlkSoru]Gömülü seçeneğini kullanıyorsanız, anketinizin ilk sorusunu mesajınıza yerleştirir. Gömülü seçeneğini kullanırken, yanıtlayanlara anketinizi göndermek için [Anket Bağlantısı] yerine [İlkSoru] kullanırsınız.

Zorunlu Veri Etiketlerini Ekleme

Tüm zorunlu veri etiketleri, Düz Metin veya Özel HTML mesajları için sağlanan taslak mesajlara dahil edilir. Ancak kendi özel metninizi kopyalayıp yapıştırırsanız, zorunlu bir veri etiketinin eksik olması durumunda bir uyarı görürsünüz.

Zorunlu bir veri etiketini eklemek için:

  1. Mesaj düzenleyiciyi açın.
  2. İmlecinizi mesajda etiketi eklemek istediğiniz yere getirin.
  3. Mesaj alanının üstünden Zorunlu Verileri Ekle düğmesini tıklayın.
  4. Eklenecek etiketi seçin.
İPUCU! HTML Şablonu mesaj biçimi, zorunlu etiketleri şablon tasarımının bir parçası olarak otomatik dahil eder. Böylelikle bunları manuel olarak eklemeniz gerekmez.

Özel HTML ile Bağlantıları Düzenleme

Özel HTML mesaj biçimini kullanıyorsanız, sabitleme etiketinde URL olarak [AnketBağlantısı] ve [VazgeçmeBağlantısı] kullanın. Mesajı gönderdiğinizde, parantez içindeki değerlerin yerine otomatik olarak anket bağlantısı ve geri çevirme bağlantısı koyulur. Örneğin:

<a href="[AnketBağlantısı]">Anketi yanıtlayın!</a>

<a href="[VazgeçmeBağlantısı]">Lütfen beni e-posta listenizden çıkarın.</a>

Davet mesajınızı daha da özelleştirmek için vazgeçme bağlantısının çevresindeki metni düzenleyebilseniz de İstenmeyen Posta Karşıtı Politikamız gereğince, vazgeçme bağlantısının ne işe yaradığını açıkça anlatmalı ve bağlantıyı mesajda gizlemeye çalışmamalısınız.

Yanıt alın