m

Sosyal Medya Toplayıcısı

Doğrudan anketinize bağlanan bir Facebook, Twitter veya LinkedIn gönderisi oluşturmak üzere Sosyal Medya Toplayıcısı kullanın.

Sosyal medyada yayınlamak için:

 1. Anketinizin Yanıtları Topla bölümüne gidin.
 2. Sosyal Medyada Yayınla öğesini seçin.
 3. Anket deneyimini kontrol etmek veya ankete kısıtlamalar eklemek için anket bağlantısının altındaki toplayıcı seçeneklerini gözden geçirin. Örneğin, Facebook paylaşımını kapatabilir veya Birden Fazla Yanıt özelliğini açabilirsiniz.
 4. İsterseniz sayfanın sol üst köşesindeki koyu gri çubuktaki kalem simgesini tıklayarak toplayıcının rumuzunu düzenleyin; bu rumuz yanıtlayanlara görünmez.
 5. Sağdaki anket bağlantınızın altındaki simgelerden birini tıklayın: Facebook, Twitter veya LinkedIn
 6. Seçtiğiniz sosyal medya platformu için aşağıda özetlenen bilgileri takip edin.
Facebook'ta Yayınla

Anket bağlantısı yayınlamak için:

 1. Sosyal Medya Toplayıcınızı açın ve Facebook simgesini tıklayın.
 2. Anketin konusunu ve insanların anketi neden yanıtlamasını istediğinizi açıklayacak şekilde Başlık ve Mesajı düzenleyin. Gönderiyi paylaştıktan sonra bu bilgiyi düzenleyemezsiniz.
 3. İleri düğmesini tıklayın. Ardından bir Facebook penceresi açılacaktır. Buradan, Facebook gönderinizin nasıl görüneceğini görebilirsiniz. Oturum açmanız gerekebilir.
 4. Facebook gönderisini düzenleyin. Metin kutusunu boş bırakabilir veya metni Facebook'tan istediğiniz zaman düzenleyebilirsiniz. Facebook gönderisi ile bağlantılı varsayılan görüntüyü düzenlemek mümkün değildir.
 5. Gönderinin altındaki dünya simgesini tıklayarak gizlilik ayarlarını düzenleyebilirsiniz. Böylelikle gönderiyi kimlerin görebileceğini kontrol edebilirsiniz.
 6. Facebook penceresinden Paylaş düğmesini tıklayın.
İPUCU! İnsanların Facebook Messenger'da yanıtlaması için anketler oluşturabilirsiniz. İnsanlar, anket sorularını yanıtlamak için SurveyMonkey botu ile sohbet eder ve sonuçlar da SurveyMonkey hesabınıza kaydedilir.
Twitter'da Yayınla

Anket bağlantısı yayınlamak için:

 1. Sosyal Medya Toplayıcınızı açın ve Twitter simgesini tıklayın.
 2. Tweet'inizi düzenleyin. Unutmayın, tweet'i gönderdikten sonra düzenlemeniz mümkün değildir.
 3. Tweet öğesini tıklayın.

Tweet öğesini tıkladıktan sonra pencere otomatik olarak kapanacaktır. Tweet'inizi görüntülemek için tarayıcınızda yeni bir sekme açın ve Twitter profilinizi yükleyin.

LinkedIn'de Yayınla

Anket bağlantısı yayınlamak için:

 1. Sosyal Medya Toplayıcınızı açın ve LinkedIn simgesini tıklayın.
 2. Gönderinin konu satırını ve mesajını düzenlemek için Düzenle öğesini tıklayın.
 3. Gönderiyi kiminle paylaşmak veya kime göndermek istediğinizi seçin.
 4. Paylaş düğmesini tıklayın.
İPUCU! Anket bağlantınız sosyal medya dışında da çalışır. Toplayıcının üstünde gösterilen anket bağlantısını kopyalayıp ve istediğiniz yere yapıştırmanız yeterli.

Toplayıcınızı Yönetme

Yeniden Yayınlama

Yeni bir toplayıcı oluşturmadan istediğiniz zaman yeni bir gönderi oluşturabilirsiniz. Mevcut Sosyal Medya Toplayıcınıza giderek Facebook, Twitter veya LinkedIn simgesin tıklamanız yeterlidir.

URL'nizi Özelleştirme

Toplayıcının içindeki anket bağlantısının sağındaki dişli simgesini tıklayarak anket bağlantınız için Özel URL Sonu oluşturabilirsiniz.

Toplayıcının içindeki anket bağlantısının sağındaki dişli simgesini tıklayarak surveymonkey.com olan alan adını research.net olarak değiştirmek için Beyaz Etiketli URL kullanabilirsiniz.

Özel URL Sonu oluşturmak veya anket bağlantınızın alan adını değiştirmek, sadece söz konusu toplayıcıyı kullanarak oluşturduğunuz yeni gönderileri etkiler. Sosyal Medyada paylaşılmış gönderilerin anket bağlantılarını değiştirmek mümkün değildir. Ancak her iki bağlantı da çalışmaya ve yanıtları aynı toplayıcıya kaydetmeye devam edecektir.

Facebook Paylaşımı

Toplayıcı seçeneklerinizdeki anket bağlantısının altından Facebook Paylaşım seçeneğini açabilir veya kapatabilirsiniz:

Seçenek
Açıklama
Açık, anketinizin altına bir paylaşım bağlantısı ekleyinBöylece, anketinizin altında mavi bir Facebook paylaşım düğmesi eklenecek, insanlar anketinizi kendi Zaman Tünellerinde veya kendi ağları ile yayınlayabilecektir. Gönderi ile ilişkili Facebook mesajı düzenlenebilir. Ancak SurveyMonkey başlığı ve mesajı otomatik olarak oluşturulur ve düzenlenemez.
Kapalı, anketinizin altına bir paylaşım bağlantısı eklemeyinBöylece, anketinizin altındaki mavi Facebook paylaşım düğmesi kaybolur. Anketinizi yanıtlayanların anket bağlantısını adres çubuğundan kopyalayıp yapıştırarak paylaşabileceğini unutmayın.

 

Facebook Gizlilik Ayarları

Gönderiniz, kişisel Zaman Tünelinizde ve Haber Kaynağında görüntüleme erişimi olanlar tarafından görülebilir. Gönderinizi kimin görüntüleyebileceğini düzenlemek için, Facebook Zaman Tünelinize gidin ve gönderinin zaman damgasının sağındaki gri aşağı okunu tıklayın. Facebook Yardım Merkezinde daha fazla bilgi alın »

İPUCU! Anketinizi kimin yanıtlayacağını belirleme konusunda daha fazla kontrole sahip olmak için, Parola Koruması özelliğini açabilirsiniz.
Doğrudan anketinize bağlanan bir Facebook, Twitter veya LinkedIn gönderisi oluşturmak üzere Sosyal Medya Toplayıcısı kullanın.

Yanıt alın