m

Anketleri Ortak Çalışanlarla Paylaşmak

EKİP ÖZELLİĞİ: Yalnızca bir ekibe dahil olmanız durumunda ortak çalışanlarla anket paylaşabilirsiniz.

Bir ekibin üyesi olduğunuzda, anketi oluşturmak, yanıtları toplamak ve sonuçları analiz etmek için birlikte çalışmak üzere anketi başkaları (ekibinizden olan veya olmayan biri) ile paylaşabilirsiniz. Ayrıca her ortak çalışan için farklı izinler belirleyerek anketle neler yapabileceklerini de seçebilirsiniz.

Atla...

Anket Paylaşma

Anketi ortak çalışanlarla paylaşmak için:

 1. Anketlerim bölümüne gidin.
 2. Paylaşmak istediğiniz anketin yanındaki ¥ öğesini tıklayın.
 3. Anketi paylaşmak istediğiniz kişileri seçin; listeden ekip üyelerini seçin ve/veya ekibinizin dışındaki kişilerin e-posta adreslerini girin.
 4. Devam düğmesini tıklayın.
 5. Varsayılan erişim seviyelerine göz ayın. Varsayılan olarak, ekibinizdeki herkese Tam Kontrol izinleri, ekibiniz dışındaki herkese ise Yalnızca Görüntüleme izinleri verilir.
 6. (İsteğe bağlı) İzin ayarlarını değiştirmek için Değiştir öğesini tıklayın. Anketin Anket Tasarımı, Yanıtları Topla ve Sonuçları Analiz Et gibi her bölümüne farklı erişim seviyeleri verebilirsiniz.
  • Anketi paylaştığınız herkese farklı izinler atamak istiyorsanız, Bireysel izinleri belirle öğesini tıklayın ve erişim seviyelerini teker teker atayın.
 7. Anketi Paylaş düğmesini tıklayın.

Anketi paylaştığınız herkese haber vermek için e-posta bildirimleri gönderilir. Böylelikle ankete anında hesaplarından erişebilirler.

Ekibiniz Dışındaki Kişilere Sınırlı Erişim Ekibiniz dışından biri ile anket paylaştığınızda, kendilerine verebileceğiniz en yüksek izin Yalnızca Görüntülenebilir olacaktır. Yalnızca ekibinizdeki kişilere Tam Kontrol izinleri verebilirsiniz.

 

Ortak Çalışanları ve İzinleri Yönetme

Paylaşılan Anketlerinizi Bulma

Tüm paylaşılan anketlerinizi Anketlerim bölümünden görebilirsiniz. Paylaşılan anketler, anketin sahibi veya ortak çalışanı olduğunuzu belirtecek şekilde tarafınızdan paylaşılan veya sizinle paylaşılan olarak etiketlenir.

Etiket
Açıklama
¥ Tarafınızdan paylaşılanAnket sahibi olduğunuz ve ekibinizdeki kişilerle paylaştığınız ankettir.
¥ Sizinle paylaşılanOrtak çalışanı olduğunuz ankettir. Ekibinizden başka birine ait olan ve sizinle paylaşılan ankettir.
İPUCU! Anket listenizi kolaylıkla filtrelemenizi sağlamak üzere paylaşılan anketler için otomatik klasörler oluşturulur.

Paylaşma İzinlerini Görüntüleme ve Düzenleme

Paylaşma izinlerini Anketlerim bölümünden görüntüleyebilir ve yönetebilirsiniz.

Tüm Ortak Çalışanları Gör

Paylaşılan bir ankete erişimi olan ekip üyeleri, anketin başka kimlerle paylaşıldığını ve her ortak çalışanın hangi izinlere sahip olduğunu görebilir. Ekibin dışındaki kişiler diğer ortak çalışanları göremez.

Bir anketteki ortak çalışanları görüntülemek için:

 1. Anketlerim bölümüne gidin.
 2. Paylaşma ayarlarını açmak için anketin altındaki Sizinle paylaşılan veya tarafınızdan paylaşılan öğesini tıklayın.
Ortak Çalışanı Kaldır

Anket sahibi iseniz, anketinize erişimlerini iptal etmek için ortak çalışanları istediğiniz zaman kaldırabilirsiniz.

Bir anketten ortak çalışanı kaldırmak için:

 1. Anketlerim bölümüne gidin.
 2. Paylaşma ayarlarını açmak için anketin altındaki Sizinle paylaşılan veya tarafınızdan paylaşılan öğesini tıklayın.
 3. Kaldırmak istediğiniz kişinin yanındaki # öğesini tıklayın.
 4. Bitti düğmesini tıklayın.

Anket, bu kişilerin hesaplarından hemen kaldırılacaktır.

Başkasının İzinlerini Düzenle

Başkasının izinlerini düzenlemek için:

 1. Anketlerim bölümüne gidin.
 2. Paylaşma ayarlarını açmak için anketin altındaki Sizinle paylaşılan veya tarafınızdan paylaşılan öğesini tıklayın.
 3. İzinlerini düzenlemek istediğiniz kişinin yanındaki p öğesini tıklayın.
 4. Kendilerine atamak istediğiniz yeni erişim seviyelerini seçin.
 5. Kaydet düğmesini tıklayın.

 

Erişim Seviyeleri: Anket Tasarımı

Anketi Tasarla bölümü için aşağıdaki erişim seviyeleri mevcuttur.

Erişim Seviyesi
Açıklama
Tam KontrolAnketi Tasarla bölümündeki herhangi bir şeyi görüntülemek, oluşturmak, düzenlemek veya silmek için gerekli tam izin.
Yalnızca GörüntülenebilirOrtak çalışanlar anket tasarımını görüntüleyebilir ancak üzerinde değişiklik yapamaz. Ayrıca seçenekler, mantık veya soru ayarları gibi anket ayarlarının çoğunu göremezler.

İşbirliğine Dayalı Düzenleme

Ortak çalışanların değişikliklerini görmek için Anketi Tasarla sayfasını yenilemeniz gerekir.

Bu noktada değişiklikleri izlemek, işbirliğine dayalı canlı düzenlemeyi görüntülemek, değişiklikleri geri almak veya o anda anketin üzerinde kimin çalıştığını görmek mümkün değildir.

Erişim Vermeden Geri Bildirim Alın İnsanlara erişim yetkisi vermeden anketinize ilişkin geri bildirim almak istiyorsanız, anketinize yorum yapmaları için davet edebilirsiniz.

 

Erişim Seviyeleri: Yanıtları Toplayın

Yanıtları Topla bölümü için aşağıdaki erişim seviyeleri mevcuttur.

Erişim Seviyesi
Açıklama
Tam KontrolYanıtları Topla bölümündeki herhangi bir şeyi görüntülemek, oluşturmak, düzenlemek veya silmek için gerekli tam izin.
Yalnızca GörüntülenebilirOrtak çalışanlar toplayıcı listesini ve her toplayıcıdaki bazı bilgileri görüntüleyebilirler, ancak toplayıcı seçeneklerini düzenleyemez ve yanıt almak üzere anketi gönderemezler.
Erişim YokYanıtları Topla bölümüne erişim yoktur.

İstisnalar

Aşağıdaki toplayıcı türleri ile çalışırken bazı sınırlamalarla karşılaşabilirsiniz.

E-posta Daveti

Kişiler her hesapta benzersiz olduğundan, anket sahipleri ve ortak çalışanlar yalnızca oluşturdukları E-posta Daveti toplayıcılarında düzenleme yapabilirler. Diğer tüm E-posta Davetleri Yalnızca Görüntülenebilir olacaktır. Ancak Yanıtları Toplamak için Tam Kontrol izinlerine sahip ortak çalışanlar, toplayıcı listesi sayfasından yanıt temizleme ve toplayıcı silme gibi mevcut eylemlere tam erişim sahibi olabilirler.

Ortak çalışanlar, Sonuçları Analiz Et bölümünde doğru izinlere sahip olmaları şartıyla, sonuçları bir anket üzerindeki tüm E-posta Daveti toplayıcılarından görebilirler.

Web Bağlantısı ve Sosyal Medya Toplayıcıları

Yanıtları Topla bölümünde Yalnızca Görüntülenebilir izni olan ortak çalışanlar, URL sonunun yıldız işaretleri (*) ile değiştirildiği anket bağlantısının temsili bir versiyonunu görüler. Bunun nedeni, Tam Kontrol izni olmayan kişilerin yanıt almak üzere bağlantıyı paylaşmalarına engel olmaktır.

Web Sitesi Toplayıcısı

Yanıtları Topla bölümünde Yalnızca Görüntülenebilir izni olan ortak çalışanlar, Web Sitesi Toplayıcılarını (Açılır Anket, Açılır Davet ve Gömülü Anket) göremezler. Ortak çalışanlar, Web Sitesi Toplayıcılarını görüntülemek için Tam Kontrol izinlerine sahip olmalıdır.

 

Erişim Seviyeleri: Sonuçları Analiz Et

Sonuçları Analiz Et bölümü için aşağıdaki erişim seviyeleri mevcuttur.

Erişim Seviyesi
Açıklama
Tam KontrolSonuçları Analiz Et bölümündeki herhangi bir şeyi görüntülemek, oluşturmak, düzenlemek veya silmek için gerekli tam izin.

Ortak Çalışanlar, anket sahibi veya Tam Kontrol izinlerine sahip diğer ortak çalışanlar tarafından oluşturulan filtreleri, karşılaştırma kurallarını, gösterme kurallarını, özel grafikleri, paylaşılan veri sayfalarını, dışa aktarımları veya metin analizi kategorilerini göremez. Diğer ortak çalışanların değişikliklerini görmek için Sonuçları Analiz Et sayfasını yenilemeniz gerekir.
Yalnızca GörüntülenebilirOrtak çalışanlar, anket sonuçlarını yalnızca Orijinal Görünümde görüntüleyebilirler.

Ortak çalışanlar, anket sahibi veya ortak çalışanlar tarafından oluşturulan filtreleri, karşılaştırma kurallarını, gösterme kurallarını, özel grafikleri, dışa aktarımları veya metin analizi kategorilerini göremez ve oluşturamazlar.
Erişim YokSonuçları Analiz Et bölümüne erişim yoktur. Ortak çalışanlar, anketlerim sayfasında anketteki yanıt sayısı yerine ≥1 ibaresini görürler.
Sonuçları Başkalarıyla Paylaşın Anket sonuçlarınızı daha fazla kişiyle paylaşmak için paylaşılan veriler sayfası oluşturabilir ve bağlantıyı istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.

 

Erişim Seviyeleri: Anketlerim

Anketlerim sayfasında paylaşılan bir anket ile neler yapabileceğiniz, anketin sahibi veya ortak çalışanı olmanıza bağlıdır.

İşlem
Anket Sahibi
Ortak Çalışan
(Tüm erişim seviyeleri)
Kopya gönder
3
3
Anketi aktar
3
å
Yanıtları temizle
3
å*
Anketi sil
3
å

* Yanıtları Topla ve Sonuçları Analiz Et bölümlerine Tam Kontrol izni olan ortak çalışanlar, Anketlerim sayfasının dışında bu bölümlerden de yanıt temizleyebilir veya silebilir.

Entegrasyonlar

Paylaşılan bir anketi üçüncü taraf entegrasyonları ile kullanmak için anket sahibi olmanız gerekir.

 

Daha Fazla Erişim Talep Etme

Ortak çalışanlar kendileri ile paylaşılan anketlerin belirli bölümlerine daha fazla erişim talep edebilirler.

Daha fazla erişim talep etmek için:

 1. Anketlerim bölümüne gidin ve daha fazla erişim istediğiniz anketi açın.
 2. Anketi Tasarla, Yanıtları Topla veya Sonuçları Analiz Et bölümlerinde olduğunuzdan emin olun.
 3. Sağ üst köşedeki mevcut erişim seviyenizi (örneğin Erişim Yok veya Yalnızca Görüntüleme) tıklayın. Anketin bölümlerinin listesini ve mevcut erişim seviyenizi göreceksiniz.
 4. Daha fazla erişim istediğiniz bölümün yanındaki Erişim Talep Et öğesini tıklayın.

Anket sahibi, bir e-posta bildirimi alır ve buradan ihtiyaç duyulan izni değiştirebilir.

Belirli bir erişim seviyesi talep etmek mümkün değildir. Erişim seviyesi, size hangi seviyede erişim sunacağına karar veren anket sahibine bağlıdır.

 

Anketi oluşturmak, yanıtları toplamak ve sonuçları analiz etmek için birlikte çalışmak üzere anketi ekibinizin diğer üyeleri ile paylaşabilirsiniz.

Yanıt alın