m

Anket Sonuçlarını Paylaşma

Ankete hesaplarından erişmelerine izin vermeden anket sonuçlarınızı başkalarıyla paylaşmak istiyorsanız, paylaşılan veri sayfası oluşturun ve bağlantıyı istediğiniz yerde paylaşın.

Paylaşılan veri sayfası örneğine bakın »

Paylaşılan Veri Sayfası Oluşturma

Paylaşılan veri sayfası oluşturmak için:

 1. Sonuçları Analiz Et bölümünün sağ üst köşesindeki Farklı Kaydet düğmesini tıklayın.
 2. Paylaşılan veri bağlantısı öğesini tıklayın. Böylece uyguladığınız kurallar ve özel grafikler de dahil olmak üzere Soru Özetleri sekmesinde gördükleriniz paylaşılır.
 3. Sayfayı yeni bir sekmede açmak için, sol kenar çubuğundaki PAYLAŞILAN VERİLER bölümünden Paylaşılan Veriler bağlantısını tıklayın.

Bağlantıya sahip olan herkes bu paylaşılan veri sayfasına ulaşabilir. Bu sayfaya kimlerin erişebileceğini ve içinde hangi verilerin bulunabileceğini güncellemek üzere paylaşım ayarlarını yönetebilirsiniz.

Paylaşılan veri sayfaları, özel grafikleri bağlantıyı oluşturduğunuz andaki şekliyle gösterir. Grafik verileri yeni yanıtlar toplandıkça 5-10 dakika içinde güncellenir. Ancak grafiklerde yaptığınız görsel düzenlemeler (örneğin grafik türü veya rengi) güncellenmez. Görsel düzenlemeleri paylaşmak için yeni bir paylaşılan veri sayfası oluşturabilirsiniz.

İPUCU! Verilerinizin Kayıtlı Görünümünü de paylaşabilirsiniz. Paylaşmak için Kayıtlı Görünümün sağında bulunan . simgesini tıklayın.

Erişimi ve Ayarları Yönetme

Paylaşılan veri sayfanıza kimin erişebileceğini ve ekleyeceğiniz verileri denetleyebilirsiniz. Paylaşılan veri sayfasını oluşturduktan sonra ayarlarda yaptığınız düzenlemeler URL'yi etkilemez.

Erişimi ve ayarları yönetmek için:

 1. Sol kenar çubuğundaki PAYLAŞILAN VERİLER bölümünün altından, yönetmek istediğiniz Paylaşılan Veri bağlantısının solundaki . öğesini tıklayın.
 2. Paylaşım Ayarlarını Yönet seçeneğini işaretleyin.
 3. Sonuçlara kimin erişmesini istediğinizi seçin, aşağıda ayrıntılı şekilde açıklanmıştır.
 4. Kullanılabilen paylaşım ayarlarını düzenleyin, aşağıda ayrıntılı şekilde açıklanmıştır.
 5. Web bağlantısını görüntülemek, özelleştirmek ve kopyalamak için Bağlantı Al düğmesini tıklayın.
 6. Sayfanın beklediğiniz gibi göründüğünden emin olmak için yukarıdaki Önizleme düğmesini tıklayın.
 7. Bağlantıyı kopyalayın ve istediğiniz şekilde paylaşın.
Erişebilecek Kişiler

Paylaşım Ayarlarını Yönetme alanına gittiğinizde, paylaşılan veri sayfasına kimlerin erişebileceğini seçebilirsiniz:

 • Özel: Bağlantısı olan herkes, görüntüleyebilir ve doğrudan veya sosyal paylaşım ile başkalarıyla bağlantıyı paylaşabilir.
 • Kısıtlı: Sayfayı görmek için oluşturduğunuz parolanın girilmesi gerekir. Yalnızca ücretli abonelik paketleri.

Sosyal paylaşım, kişilerin paylaştığınız sayfayı tercih ettikleri sosyal ağda (Twitter, Facebook, LinkedIn veya Google+) paylaşmalarına olanak sağlar. Paylaştığınız sayfaya erişimi parola ile kısıtlarsanız verilerinizin gizli tutulmasını sağlamak için sosyal paylaşım seçenekleri devre dışı bırakılır.

İPUCU! Bir ekibe dahilseniz, ortak çalışanlarla anket paylaşabilir ve kendi hesaplarından Sonuçları Analiz Et bölümüne erişim verebilirsiniz.
Paylaşım Ayarları

Paylaşılan veri sayfasında görünenleri denetlemek için birçok paylaşım seçeneğini kullanabilirsiniz:

 • Paylaşılan Sayfanın Başlığı: Paylaşılan veri sayfasının üst kısmında görünen başlığı düzenleyin. Varsayılan olarak bu anketinizin başlığıdır.
 • Açıklama: Paylaşılan verileri açıklamak için bir giriş bölümü yazın. Bu, sayfanın üstündeki başlığın altında görünür.
 • Açık Uçlu Yanıtlar: Paylaşılan verilerde ucu açık yorum, metin ve sayı yanıtlarını gösterin.
 • Veri Eğilimleri: Yanıtların zamanla nasıl değiştiğini göstermek için paylaşılan verilere bir Veri Eğilimleri sekmesi ekleyin. Yalnızca ücretli abonelik paketleri.
 • Bireysel Yanıtlar: Belirli yanıtlayanların anketi nasıl yanıtladığını görmeleri için, ziyaretçilerin Bireysel Yanıtlar sekmesine göz atmasına izin verin.
 • SurveyMonkey Markası: SurveyMonkey logosunu ve oturum açma düğmelerini paylaşılan veri sayfasından kaldırın. Bu özellik yalnızca bazı abonelik paketlerinde mevcuttur. Kendi abonelik paketinizde olup olmadığına bakın.
Kayıtlı Sayfaları Yönetme

Paylaşılan veri sayfaları, sol kenar çubuğunun PAYLAŞILAN VERİLER bölümünde saklanır. Paylaşılan verilerinizi yönetmek için paylaşılan veri sayfasının sağ tarafındaki . simgesini tıklayarak şu seçenekleri açın:

 • Paylaşım Ayarlarını Yönet: Kimlerin erişebileceğini ve paylaşım ayarlarını düzenleyin, yukarıda ayrıntılı şekilde açıklanmıştır.
 • Yeniden adlandır: Paylaşılan verileriniz için bir rumuz oluşturun. Bu rumuz, yalnızca hesabınızdaki sol kenar çubuğunun PAYLAŞILAN VERİLER bölümünde görünür. Bu, paylaşılan veri sayfasında görünmez.
 • Paylaşımı kapat: Kalıcı olarak silmeden, paylaşılan veri sayfanıza erişimi geçici olarak devre dışı bırakın. Ziyaretçiler sayfanıza erişmeye çalıştığında, verilere erişilemediğine dair bir mesaj görürler.
 • Paylaşımı sil: Paylaşılan veri sayfanıza erişimi kalıcı olarak silin. Ziyaretçiler sayfanıza erişmeye çalıştığında, verilerinizin artık kullanılamayacağına dair bir mesaj görürler.

SurveyMonkey Markasını Kaldırma

SurveyMonkey Markasını Gizle

Paylaşılan veri sayfasındaki markayı kaldırmak için:

 1. PAYLAŞILAN VERİLER alanından paylaşılan veri sayfanızın sağındaki . simgesini tıklayın.
 2. Paylaşım Ayarlarını Yönet düğmesini tıklayın.
 3. Paylaşılan sayfada logoyu gizle kutusunu işaretleyin.
 4. Sırasıyla Bağlantı Al ve Kaydet öğelerini tıklayın.
Beyaz Etiketli URL Kullanma

Paylaşılan veri sayfanızda beyaz etiketli URL kullanmak için:

 1. PAYLAŞILAN VERİLER alanından paylaşılan veri sayfanızın sağındaki . simgesini tıklayın.
 2. Paylaşım Ayarlarını Yönet düğmesini tıklayın.
 3. Bağlantı al öğesini tıklayın.
 4. Bağlantının sağındaki Özelleştir düğmesini tıklayın.
 5. tr.surveymonkey.com ve www.research.net alan adlarından birini seçin.
 6. Kaydet düğmesini tıklayın.

SurveyMonkey markasını gizleyip her paylaşılan veri sayfasını ayrı ayrı beyaz etiketlemeniz gerekir. Beyaz Etiketli URL'yi anket bağlantılarınızı özelleştirmek için de kullanabilirsiniz.

Anket sonuçlarınızı ve grafiklerinizi çevrimiçi ortamda paylaşmak için paylaşılan veri sayfaları oluşturun. Paylaşılan veri sayfanıza kimin erişebileceğini ve ekleyeceğiniz verileri denetleyebilirsiniz.

Yanıt alın