m

Anket yanıtlarım eksik. Neredeler?

Doğru anket bağlantısını gönderdiğiniz sürece, şu durumlarda yanıtlar anketinizin Sonuçları Analiz Et bölümüne kaydedilir:

  • Bir yanıtlayan anketin bir sayfasını tamamlayıp sonraki sayfaya geçmek için Sonraki düğmesini tıklattığında.
  • Bir yanıtlayan anketi bitirip Bitti düğmesini tıklattığında.

Hiçbir yanıt görmüyorsanız doğru hesapta oturum açtığınızdan emin olun. Birden çok hesabınız varsa anketi oluşturduğunuz hesapta oturum açmanız gerekir.

Gönderdiğiniz anket bağlantısını kontrol edin. Önizleme bağlantısı kullanılırken yanıtlar kaydedilmez. URL adresinin herhangi bir yerinde "preview (önizleme)" kelimesi varsa önizleme bağlantısını gönderdiğinizi anlayabilirsiniz.
  • E-posta Toplayıcısı kullanıyorsanız doğru özgün bağlantı mesajı gönderdiğinizde otomatik olarak gönderilir.
  • Web Bağlantısı Toplayıcısı kullanıyorsanız doğru bağlantıyı görmek için anketinizin Yanıtları Topla bölümünde toplayıcının adını tıklatın.
Yanıtlayanlarınızı izleyin, böylece kimin anket yanıtı gönderdiğini ve kimin göndermediğini görebilirsiniz. İzleme, anketinizi göndermeden önce ayarlanmalıdır.

Anketinizin tasarımı, sonuçlarınızı veya yanıtlayanlarınızın yanıt göndermesini etkiliyor olabilir. Daha fazla bilgi almak için aşağıdaki konulardan birini tıklatın:

Anketimde zorunlu sorular var

Yanıtlanması zorunlu sorular, bazen yanıtlayanların aklını karıştırabilir. Bir yanıtlayan zorunlu bir soruya cevap vermeden Sonraki veya Bitti düğmesini tıklatırsa yanıtlayan zorunlu soruyu yanıtlayıp Sonraki veya Bitti düğmesini tekrar tıklatana kadar bu sayfadaki yanıtı kaydedilmez.

Anketimde soru doğrulama var

Ucu açık bir yanıt için belirli bir sayı aralığı veya karakter sınırı ayarladıysanız hata mesajını özelleştirerek bu şartları açıkça belirtin. Bu sayede yanıtlayanlar ankette başarıyla ilerlemek için yapmaları gerekeni bilirler. Bir yanıtlayan soruya uygun şekilde cevap vermeden Sonraki veya Bitti düğmesini tıklatırsa yanıtlayan soruyu uygun şekilde yanıtlayıp Sonraki veya Bitti düğmesini tekrar tıklatana kadar bu sayfadaki yanıtı kaydedilmez.

Anketimde Atlama Mantığı var

Anket tasarımınıza Atlama Mantığı eklediyseniz bir soruda veya sayfada yanıtlayanları ankette geriye doğru yönlendiren bir mantık olabilir. Bu durum sonsuz bir döngü oluşturarak yanıtlayanların anketi bitirmesini engelleyebilir.

Her şeyin doğru şekilde ayarlandığını doğrulamak için önizleme bağlantısını kullanarak her mantık yolunu test edin. Göndermiş olsanız bile canlı bir anketi düzenleyebilirsiniz.

Anketim uzun

Çok uzun sayfalar yanıtlayanları bunaltabilir. Tasarıma zorunlu sorular veya soru doğrulama eklediyseniz ve sayfa çok uzunsa yanıtlayanlar hangi sorunun hataya neden olduğunu bulamıyor olabilir.

Biri anketten Sonraki veya Bitti düğmesini tıklatmadan çıkarsa bu sayfadaki yanıtları kaydedilmez. Yanıtların daha sık kaydedilmesi için anketinizi birden çok kısa sayfa kullanarak tasarlayın.


Yanıtlar anketinizin Sonuçları Analiz Et bölümüne kaydedilir. Bazı yanıtlarınızın eksik olduğunu düşünüyorsanız bu ipuçlarını okuyun.

Yanıt alın