m

SurveyMonkey Hesabınızı ve Verilerinizi Koruma

SurveyMonkey, gizliliğinizi ve güvenliğinizi ciddiye alır. Ancak aynı zamanda hesabınızı emniyetli ve güvenli hale getirmek için SurveyMonkey'de ve internetin her yerinde takip etmeniz gereken ipuçları ve en iyi uygulamalar mevcuttur.

Hesabınızı Koruyun

Parolanızı Asla Paylaşmayın

Parolanızı sadece sizin bilmeniz gerekir. Bir anket projesinde birden fazla kişi ile birlikte çalışmanız gerektiğinde, her ortak çalışanın kendi kullanıcı adı ve parolasıyla kendi hesabına sahip olmasını sağlamak üzere ekip oluşturun. Parola paylaşımı aynı zamanda Kullanım Koşullarımıza da aykırıdır.

Güçlü ve Tahmin Etmesi Zor Parolalar Oluşturun

En iyi parola, sizin için hatırlaması kolay, başkaları içinse tahmin edilmesi zor olan paroladır. Sözlük kelimeleri, adlar, doğum günleri, yaygın tarihler ve parolayı kullanacağınız web sitesinin adı gibi kolay kelimeler veya ifadeler kullanmaktan daima kaçının. İyi bir parola rakam, büyük ve küçük harf ile özel karakterlerden oluşan en az 8 karaktere sahip olmalıdır.

Karmaşık ve akılda kalan parola oluşturmanın bir başka yolu ise, hatırlamayı kolaylaştıran ipuçlarıdır. Bir cümleyi ezberleyerek, cümledeki her kelimenin ilk harfini kullanabilirsiniz. Örneğin haftada üç kere parkta spor yapmayı seviyorsanız, parolanız h3Xpsy olabilir!

Başka Siteler İçin Aynı Parolayı Kullanmayın

Kullandığınız tüm web siteleri, uygulamalar ve çevrimiçi hizmetler için aynı parolayı kullanmaktan kaçının. Hatırlamakta güçlük çekiyor olsanız bile parolanızı bir yere yazmayın! Bunun yerine, çevrimiçi ortamda kullandığınız tüm araçlardaki güçlü parolalarınızı 1Password gibi bir araç kullanarak güvenli şekilde yönetmeyi tercih edin.

Parolanızı Sık Sık Güncelleyin

Düzenli olarak, en az 90 günde bir parolanızı değiştirmenizi tavsiye ederiz. Parolanızı güncellerken, SurveyMonkey veya diğer hizmetler için önceden kullandığınız bir parolayı kullanmaktan kaçının.

E-posta Hesabınızın Güvenli Olduğundan Emin Olun

E-posta parolanız için de yukarıdaki ipuçlarını kullanın. SurveyMonkey hesabınızda kullandığınız e-posta adresi güvenli değilse ve birileri bu e-posta hesabına (Gmail, Yahoo! veya Facebook) girmeyi başarırsa, e-posta parolalarınızı sıfırlayarak SurveyMonkey gibi diğer çevrimiçi hesaplarınıza erişebilir.

SurveyMonkey hesabınız için bilgi@, admin@ veya satis@sirketiniz.com gibi jenerik, görev temelli, list-serv e-posta adreslerini kullanmaktan kaçının. Bunun yerine yalnızca sizin erişebildiğiniz bir e-posta adresi kullanmalısınız. Hesabım sayfasından e-posta adresinizi değiştirebilirsiniz.

Anket Verilerinizi Koruyun

Paylaşılan Verilere Erişimi Kısıtlayın

Sonuçlarınızı başkalarıyla paylaşmak için salt okunur paylaşılan veri sayfası oluşturduğunuzda, erişimi yalnızca parolayı bilenlerle sınırlamak için sayfaya parola koruması koyabilirsiniz.

Ekip abonelik paketine dahilseniz, anket ve sonuçlara erişim sağlamak için ekibinizin üyeleri ile yalnızca hesaba giriş yaptıktan sonra görebilecekleri anketler paylaşabilirsiniz. Ayrıca ekip abonelik paketinizdeki herkesle görüntüler ve anket şablonları gibi marka varlıklarını güvenle depolamak ve paylaşmak için Kütüphane özelliğini de kullanabilirsiniz.

Verilerinizi Şirketinize Emanet Edin

Kuruluşunuzda SurveyMonkey kullanan birden fazla kişi varsa, birinin şirketten ayrılması durumunda kuruluşunuzun veri mülkiyetini korumasını sağlamak için ekip oluşturun. Daha fazla bilgi: Hesap Mülkiyeti

HIPAA Güvenlik İpuçlarımızı Takip Edin

HIPAA etkin bir hesaba veya ekibe sahip kapsam dahilindeki bir kurum iseniz, PHI verilerini güvenli şekilde kullandığınızdan emin olmak için HIPAA Güvenlik İpuçlarımızı inceleyin.

Hesabınızı emniyetli ve güvenli hale getirmek için SurveyMonkey'de ve internetin her yerinde takip etmeniz gereken ipuçlarını ve en iyi uygulamaları öğrenin.

Yanıt alın