m

Sayfa Atlama Mantığı

ÜCRETLİ ÖZELLİK: Sayfa Atlama Mantığını kullanmak için ücretli abonelik paketiniz olmalıdır.

Sayfaya ulaşan herkesin, başka bir sayfa veya anketin sonu gibi ilerideki belirli bir noktaya atlamasını sağlayacak şekilde Sayfa Atlama Mantığı uygulayabilirsiniz. Soru Atlama Mantığından farklı olarak, Sayfa Atlama Mantığı yanıtlayanların belirli sorulara verdikleri yanıtlara bağlı değildir. Sadece yanıtlayan belirli bir sayfaya geldiğinde ve İleri düğmesini tıkladığında etkin hale gelir. Bunun yerine Gelişmiş Bölümlere Ayırma özelliğine sahip olmanız durumunda, bu özellik Soru Atlama Mantığının yerine geçer. Böylelikle, aynı etkiyi sağlamak için Gelişmiş Bölümlere Ayırma özelliğini kullanmanız gerekir.

Mantık Ekleme

Sayfa Mantığı eklemek için:

 1. Anketinizin Anketi Tasarla bölümüne gidin.
 2. Anket sayfasının başındaki Sayfa Mantığı düğmesini tıklayın.
 3. Menüden Sayfa atlama mantığını seçin.
  • Bu seçeneği görmüyor olmanız, Sayfa Atlama Mantığının yerine geçen Gelişmiş Bölümlere Ayırma özelliğine sahip olduğunuz anlamına gelebilir.
 4. Sayfa seçeneklerinden birini seçin (aşağıda açıklanmıştır).

Sayfa Atlama Mantığını kaldırmak için yukarıdaki adımları izleyerek Sayfa Atlama Mantığı sekmesini açın. Ardından mavi çubuğun sağındaki Temizle düğmesini tıklayın.

Mantığınızı test edin! Göndermeden önce olası tüm mantık yollarını test etmek için anketi önizleyin. Önizleme sırasında yanıtlar kaydedilmez.

Sayfa Seçenekleri

Yanıtlayanları göndermek üzere aşağıdaki sayfalardan birini seçebilirsiniz:

 • Bir sayfa numarası - Yanıtlayanları belirlenen sayfaya atlatır. Yanıtlayanları ankette geriye doğru değil, ileri doğru taşımalısınız.
 • Anketin Sonu - Yanıtlayanları doğrudan anketin sonuna gönderir, bu da toplayıcı seçeneklerinde belirttiğiniz Anket Bitiş Sayfasını etkin hale getirir. Sonuçları Analiz Et bölümünde bireysel yanıtlarını görüntülediğinizde, yanıtlar TAMAMLANMIŞ olarak kabul edilir.
 • Yanıtlayanı Engelle - Yanıtlayanları bir engelleme sayfasına gönderir. Engelleme sayfasını Toplayıcı Seçeneklerinden özelleştirebilirsiniz. Sonuçları Analiz Et bölümünde bireysel yanıtlarını görüntülediğinizde, yanıtlar ENGELLENMİŞ olarak kabul edilir.

Ayrıntılar

 • Atlama Mantığı, yanıtlayanın ankette ilerlemek için İleri düğmesini tıklamasıyla etkinleşir.
 • Aynı sayfaya uygulanmışlarsa Soru Atlama Mantığı, Sayfa Atlama Mantığını geçersiz kılar.
 • Yanıtlayanların ankette yalnızca ileriye doğru gönderilmesi önemlidir; yanıtlayanları geriye doğru gönderirseniz sonsuz bir döngü oluşabilir ve yanıtlayanların anketi tamamlamasını engelleyebilir.
 • Atlama Mantığı uygulandığında, numaralandırma özelliğiniz açıksa soru ve sayfa numaraları otomatik olarak yenilenir.

Sorun Giderme

Atlama Mantığı sorunlarını giderme ile ilgili daha fazla bilgi alın.

Atlama Mantığı, yanıtlayanları ankette farklı yollara yönlendirir. Sayfa Atlama Mantığı, yanıtlayanları bazı sayfalardan anketin ilerisindeki belirli hedef sayfalara atlatmanıza olanak sağlar.

Yanıt alın