m

Geri Çeviren veya Geri Dönen Kişiler

Alıcılarınızdan veya kişilerinizden bazıları, E-posta Daveti Toplayıcınızda veya Kişilerinizde geri çevirdi veya geri döndü şeklinde etiketlenmiş olabilir.

Geri Çevirdi

SurveyMonkey üzerinden gönderdiğiniz tüm mesajlara, yanıtlayanların E-posta Daveti Toplayıcısı ile hesabınızdan gönderilen tüm anket davetlerinden çıkmasına olanak sağlayan bir geri çevirme bağlantısı eklemeniz gerekir.

 • Bu bağlantıyı tıklatan alıcılar, E-posta Daveti Toplayıcınızda veya Kişilerinizde geri çevirdi olarak etiketlenir.
 • Bir kişi geri çevirdikten sonra, bu kişiye artık E-posta Daveti Toplayıcısı ile mesaj gönderemezsiniz.
 • Geri çevirdi durumunu kaldırmak için e-posta adresi sahibinin kabul etme işlemini gerçekleştirmesi gerekir.

İstenmeyen Posta Karşıtı Politikamızda açıklandığı gibi, geri çeviren alıcıları Kişilerden on gün içinde kaldırmanızı rica ediyoruz.

Geri Döndü

Kalıcı olarak geri dönen posta, e-postanın teslim edilememesi için kalıcı bir neden olduğunu gösterir. Kalıcı olarak geri dönme, genellikle e-posta adresi geçersiz olduğunda, yani mevcut olmadığında veya bir yazım yanlışı içerdiğinde ya da alıcı posta sunucusu IP adreslerimizi veya etki alanlarımızı engellediğinde gerçekleşir.

 • E-posta adresi mesajı kalıcı olarak geri döndüren alıcılar E-posta Daveti Toplayıcınızda ve Kişilerinizde geri döndü olarak etiketlenir.
 • Bir e-posta adresi herhangi bir SurveyMonkey hesabından gönderilen bir mesajı geri döndürmüşse SurveyMonkey'deki hiç kimse E-posta Daveti Toplayıcısı ile bu kişiye mesaj gönderemez.
 • Geri döndü durumunu kaldırmak için e-posta adresi sahibinin kabul etme işlemini gerçekleştirmesi gerekir.

Geri dönme oranları bakımından sektör standartlarına uyduğumuzdan emin olmak için E-posta Daveti Toplayıcıları ile gönderilen mesajları izliyoruz. Geri dönme oranlarını aşarsanız SurveyMonkey dahilindeki postalama ayrıcalıklarınızı askıya alabiliriz.

Geri Çeviren veya Geri Dönen Kişileri Görüntüleme

E-posta Davetleri

Bir davet oluştururken, Gönder alanına geri çeviren veya geri dönen kişileri ekleyebilirsiniz. Ancak mesajı göndermeden önce alıcı listesini inceleriz ve daha önce geri çeviren veya geri dönen e-posta adreslerine mesaj göndermeyiz.

Bir E-posta Daveti Toplayıcısının Genel Bilgiler bölümünde, geri çeviren veya geri dönen alıcıların sayısını gösteren bir grafik bulunur.

Geri çeviren veya geri dönen alıcıları özel olarak görmek için:

 1. Alıcılar sekmesine gidin.
 2. Tüm alıcılar düğmesini tıklatıp açılır menüden durumu seçin.

Geri çeviren veya geri dönen alıcıları toplayıcıdan kaldıramazsınız, ancak sonraki toplayıcılara eklememek için Kişilerden kaldırabilirsiniz.

Kişiler

Kişileri eklerken veya içe aktarırken, geri çeviren veya geri dönen e-posta adreslerini Kişilere ekleyebilirsiniz. Ancak kişiler otomatik olarak geri çevirdi veya geri döndü olarak etiketlenir.

Geri çeviren veya geri dönen kişileri görmek ve silmek için:

 1. Kişilerin sol kenar çubuğunda, mavi Geri Çevirenler grubunu veya kırmızı Geri Dönenler grubunu tıklatın.
 2. Silmek istediğiniz kişilerin yanındaki kutuyu işaretleyin.
 3. Listenin üstündeki Kalıcı Olarak Sil seçeneğini tıklatın.

Kişiler alanında kişileri silerseniz bu kişiler mevcut toplayıcılardan kaldırılmaz, ama sonraki toplayıcılara eklemeniz engellenmiş olur.

Yanıt alın