m

Mobil Anketler

Mobilde SurveyMonkey Kullanma

SurveyMonkey'nin ücretsiz mobil uygulamasını iOS veya Android cihazınıza indirebilir, mobil haldeyken anketleriniz üzerinde çalışmak için SurveyMonkey hesabınıza giriş yapabilirsiniz. Mobil uygulamalarımız SurveyMonkey'nin birçok normal özelliğini destekler ve Anket Modu ile cihazınızı bir anket yanıtlama durağına çevirmenize yardımcı olur.

iOS Uygulamasını İndir

Android Uygulamasını İndir

İPUCU! Mobil uygulamalarımız, küçük ekranlarda kolay bir şekilde kullanılmak üzere tasarlanmıştır. Bu nedenle bazı özelliklerimizi mobil ortamda bulamayabilirsiniz. Faka üzülmeyin. ankete mantık eklemek veya Anket Modunda topladığınız yanıtları dışa aktarmak gibi işlemleri yapmak için masaüstü ortamına geçebilirsiniz.

Anket Modunu Kullanma

Anket Modu, toplanan her yanıtta anketin başına dönmenizi sağlayan bir döngü şekilde çalışır. Anket Modu kullanarak çalıştırmak için, anketin Birden Fazla Yanıta İzin Ver şeklinde ayarlanmış olması gerekir.

Anketi Anket Modunda çalıştırmak için:

 1. Anketlerim bölümünden yanıtlanmasını istediğiniz anketi seçin.
 2. Gönder öğesine dokunun.
 3. Anket Modu öğesine dokunun.
 4. Ekran kilidini etkileştirmek isteyip istemediğinizi seçin. Ekran kilidi etkin olduğunda, Anket Modundan çıkmak için SurveyMonkey parolanızı cihaza girmeniz gerekir.
 5. Ankette Birden Fazla Yanıta İzin Ver ayarı açık değilse, ekranda bu soru belirdiğinde bu ayara izin verin.

Anket Modundan çıkmak için:

 1. Anketinizin üst köşesindeki Çık öğesine dokunun.
 2. Anket Modunu Kapat öğesine dokunun. Ekran kilidiniz etkinse, SurveyMonkey parolasını girmeniz istenecektir.

En Doğru Uygulamalar: Mobil Cihazlar için Anket Oluşturma

Anketinizi tasarlarken, özellikle de anketi Anket Modunda çalıştıracağınız zaman, anketin mobil ekranda nasıl görüneceğini göz önünde bulundurmanız çok önemlidir.

SurveyMonkey anketleri, mobil uyumlu olmanın yanı sıra masaüstü bilgisayar, tablet, Android ve iOS cihazlarındaki mobil çözünürlükler için optimize edilmiştir.

Farklı cihazlarda nasıl görüneceğini görmek için anketinizi önizleyebilir, mobil ve tablet görünümleri arasında geçiş yapabilirsiniz.

Yanıt seçeneklerini veya soruları yan yana yerleştirmek için belirli düzen ve yerleştirme seçenekleri uygularsanız, kullanıcının mobil bir cihazdan anketinize giriş yapması durumunda söz konusu düzen değişebilir.

Mobil yanıtlayanlar için anket tasarlarken bu doğru uygulamaları inceleyin:

 • Basit çoktan seçmeli soru türleri kullanın.
 • Mümkün olduğunca hedefe odaklı, kısa ve öz olun ve uzun açıklamalardan kaçının.
 • Tüm seçeneklerin aynı anda ekranda görülebilmesi için yanıt seçeneği sayısını sınırlı tutun.
 • Yorum Kutusu sorusu kullanımınızı sınırlayın. Ucu açık soru türleri, mobil anket tamamlama oranlarını olumsuz etkiler.
 • Sadece birkaç uzun sayfa oluşturmak yerine soruları birden çok kısa sayfaya dağıtın.
 • Bir görüntü eklerseniz, mobil kullanıcıların sınırlı ağ indirme hızının görüntünün yavaş yüklenmesine yol açabileceğini unutmayın.
Ücretsiz SurveyMonkey mobil uygulamalarımızı indirin ve Anket Modunu kullanın. Anketinizin mobil ortamda nasıl göründüğüne bakın ve mobil cihazlara yönelik anket oluşturmak için doğru uygulamaları öğrenin.

Yanıt alın