m

Mobil SDK

Mobil SDK'mız, anket yanıtlarını iOS veya Android uygulamasında toplamanızı ve SurveyMonkey'i kullanarak yanıtları analiz etmenizi sağlar. Mobil SDK kullanmaya başlamanız için SurveyMonkey'de Mobil SDK toplayıcısı oluşturmanız ve uygulama geliştiricinizin SDK'yı uygulamasına dahil etmesini sağlamanız gerekir.

Uygulama geliştiriciler Mobil SDK'yı, teknik belgeleri ve örnek kodu Github'da bulabilir:

Uygulama geliştiricileri SDK sayesinde:

  • SurveyMonkey'de tasarlanan anketleri interneti olan mobil uygulama kullanıcılarına göstermek için Mobil SDK'dan bir anket komutu edinebilir.
  • Anketleri kullanıcılara göstermek için zaman aralıkları belirleyebilir. Örneğin, uygulama kurulumundan sonra bir anketi belirli bir süre gösterebilirsiniz.
  • Anket sorularına verilen yanıtlara dayanarak harekete geçmek için SDK Veri Toplama özelliğini kullanabilir. Örneğin, uygulamadan çok memnun kalan kullanıcıların uygulamayı değerlendirmesini isteyebilirsiniz. Ücretli abonelik paketi gerektirir.
  • Anket yanıtları ile birlikte özel değişkenler toplayabilir. Ücretli abonelik paketi gerektirir.

Mobil SDK Toplayıcıları Oluşturma ve Anket Komutu Edinme

Anketinizi tasarladıktan veya bir şablon seçtikten sonra, Mobil SDK toplayıcısı oluşturabilir, anketi iOS veya Android uygulamanıza eklemek için uygulama geliştiricinizin ihtiyacı olan anket komutunu alabilirsiniz. Çok sayıda anket için mobil SDK toplayıcıları oluşturabilir veya tek bir anket için birden fazla mobil SDK toplayıcısı oluşturabilirsiniz. Örneğin, yanıtlarınızın nereden geldiğini takip etmek için Android uygulamanız ve iOS uygulamanız için ayrı toplayıcılar oluşturabilirsiniz.

İPUCU! Kullanıcıların uygulamanıza puan vermesini sağlamak için Mobil Uygulama Geri Bildirim Şablonumuzu kullanarak anket oluşturun. Anketinizin görünüm ve dokusunu mobil uygulama ile uyumlu şekilde özelleştirmek için temaları kullanın.

Mobil SDK toplayıcısı oluşturmak ve kodunuz için anket komutu edinmek için:

  1. Anketin Yanıtları Topla bölümüne gidin.
  2. Mobil Uygulama alanındaki Katıştır seçeneğini tıklayın veya mevcut toplayıcınız varsa toplayıcı listenizin sağ üst köşesindeki Yeni Toplayıcı Ekle seçeneğini tıklayın ve Mobile SDK öğesini seçin.
  3. Oluştur öğesini tıklayın ve anket komutunu kodunuzda kullanmak üzere kopyalayın.

Geliştirici SDK'yı uygulamaya başarıyla ekledikten sonra, uygulamanızı kullanan ve internet bağlantısı olan kullanıcılar ankete yönlendirilecektir. SurveyMonkey'i kullanarak uygulamanız üzerinden yanıtlanan anketlere verilen yanıtları analiz edebilirsiniz.

Mobil SDK toplayıcınızı, diğer tüm toplayıcı türlerinde olduğu gibi yönetebilirsiniz. Mobil SDK toplayıcısını kapatmak veya silmek istediğinizde, bu toplayıcı ile bağlantılı olan anket, mobil uygulamalarınızda görünmez.

Anketinizi düzenlediğinizde, yapılan değişiklikler Mobil SDK toplayıcısını kullanan tüm mobil uygulamalara anında yansıtılır; uygulamanızın yeni sürümünü göndermeniz gerekmez.
Mobil SDK'mız, uygulama geliştiricilerin iOS veya Android uygulamalarına SurveyMonkey anketleri eklemelerini veya göndermelerini sağlar.

Yanıt alın