m

Aşağı Açılır Menü Matrisi Sorusu

Aşağı Açılır Menü Matrisi sorusu, önceden ayarlanmış yanıt seçenekleri listesinden seçim yaparak yanıtlayanların aynı ölçü grubu ile birkaç öğeyi değerlendirmesine olanak sağlar.

Bu soru türü, tüm profesyonel abonelik paketlerinde mevcuttur.

Aşağı Açılır Menü Matrisi Sorusu Oluşturma

Bu soru türünü eklemek için:

  1. Anketi Tasarla sayfasının OLUŞTURUCU bölümünden Aşağı Açılır Menü Matrisi seçeneğini anketinize sürükleyip bırakın.
  2. Satır Seçenekleri alanlarına, yanıtlayanların değerlendirmesini istediğiniz öğeleri girin.
  3. Sütun Seçenekleri alanlarına, yanıtlayanların satır seçeneklerini değerlendirirken kullanmalarını istediğiniz ölçü grubu için etiket girin.
  4. Her satır seçeneğinin altında, Yanıt Seçeneklerini Düzenle düğmesini tıklayın ve yanıtlayanların her satır öğesini değerlendirmek üzere seçmesini istediğiniz ölçü listesini girin. Bunlar, bu sütun seçeneğinin hemen altındaki açılır menülerde görünecek yanıt seçenekleridir.
  5. Diğer seçenekleri yapılandırın.
  6. Kaydet düğmesini tıklayın.
Diğer Seçenekler

Düzenle ve Seçenekler sekmelerinde, soruyu şu yöntemlerle daha da özelleştirebilirsiniz:

Daha fazla bilgi: Soruları Düzenleme

İPUCU! Çok fazla satır ve sütun oluşturmaktan kaçının; toplamda 50'den fazla yanıt seçeneği olmamasına gayret edin. Büyük matrisler, anket performansı sorunlarına neden olabilir ve yanıtlayanlar tüm anket seçeneklerini okuyacak zamana sahip olmadığından soruyu hızlıca geçmek durumunda kalabilir.

Anketin Davranışı

Anketinizi göndermeden önce, anketinizin yanıtlayanlara nasıl görüneceğini görmek için anket tasarımınızı önizleyin ve test edin.

Yanıtlayanların belirli bir satır sayısı veya aralığında cevap vermesini zorunlu kılarsanız, hata mesajını bu şartı yansıtacak şekilde özelleştirin; böylece yanıtlayanlar soruya nasıl doğru şekilde cevap vereceklerini bilecektir.

Aşağı Açılır Menü Matrisi büyük yer kaplayabileceği için, mobil cihaz kullanan yanıtlayanların tüm soruyu görmek için sayfayı kaydırmak zorunda kalabileceğini unutmayın.

Sonuçları Analiz Etme

Örnek sonuçlara bakın (yalnızca İngilizce) »

Grafikler

Her sütun seçeneği için ayrı bir grafik ve veri tablosu bulunur. Her grafik, yanıtlayanların açılır menülerdeki yanıt seçeneklerini kullanarak her satır öğesini nasıl değerlendirdiğini gösterir.

Daha fazla bilgi: Grafikleri ve Veri Tablolarını Özelleştirme

Aşağı Açılır Menü Matrisi sorusu, önceden ayarlanmış yanıt seçenekleri listesinden seçim yaparak yanıtlayanların aynı ölçü grubu ile birkaç öğeyi değerlendirmesine olanak sağlar.

Yanıt alın