m

SurveyMonkey ve İnceleme Kurulu Yönergeleri

Öğrencilerin, Kullanım Koşullarımıza uymak şartıyla, SurveyMonkey platformu üzerinden araştırma yapmalarına kesinlikle izin verilir. Birçok öğrenci, SurveyMonkey'i kullanarak lisans tezleri veya lisansüstü çalışmaları için araştırma yapıyor.

Bu yardım makalesinde, araştırma katılımcılarına anket yapmak için SurveyMonkey'in araç olarak kullanılması konusunda olası yönergeler özetlenmektedir. Bunlar, birçok üniversite İnceleme Kurulunun veri toplamak için çevrimiçi araç kullanımında önerdiği kriterlerdir. İnceleme Kurulunuzun onayını almanız önemlidir.

SurveyMonkey'i Kullanarak Araştırma Yapmak için Yazılı İzin Alma

Öğrenci araştırmanızı gerçekleştirmeniz için gereken onayları almanız konusunda size memnuniyetle yardımcı oluruz. İşte araştırma yaparken SurveyMonkey platformunu kullanma iznini gerekçelendirmek için İnceleme Kurulunuza verebileceğiniz SurveyMonkey antetli bir mektup: SurveyMonkey Kullanarak Araştırma Yapma İzni (PDF)

Güvenli İletim

Bilinçli Onay

  • Anketinizin ilk sayfasına bir onay ekleyin.
  • SurveyMonkey yanıtlayanın zaman damgasını kaydeder. Bu, özellikle anketinizi yanıtlamaya onay veren yanıtlayanlar için önemlidir.
  • Ankette, her anket sorusunda seçenek olarak "yanıt yok" veya "yanıtlamamayı tercih ederim" ifadelerine izin verilmelidir. Yanıtlayanın bir soruya cevap vermeden ilerleyemediği bir anket yanıtlayanın bilgi vermeme hakkının ihlal edilmesidir.
  • Anketin sonunda, yanıtlayana anketten çekilme seçeneği verilmelidir.

Veri Tabanı ve Sunucu Güvenliği

HIPAA Uyumluluğu

1996 Sağlık Sigortası Taşınabilirlik ve Sorumluluk Yasası (HIPAA) ile düzenlenen sigortalı bir kurumsanız ve sağlık ve refah anketlerinizde korunan sağlık bilgilerini toplamak istiyorsanız lütfen daha fazla bilgi almak için SurveyMonkey HIPAA Uyumluluğu sayfasına bakın.

SurveyMonkey'in araştırma katılımcılarına anket yapmak için araç olarak kullanılması konusunda olası İnceleme Kurulu yönergelerini inceleyin.

Yanıt alın