m

Anketleri E-posta Daveti ile Gönderme

E-posta Daveti Toplayıcısı anketleriniz için özelleştirilmiş e-posta davetleri göndermenize ve yanıtlayanları takip etmenize olanak sağlar. Ayrıca alıcılara gönderilecek takip hatırlatma ve teşekkür mesajlarını planlayabilirsiniz.

E-posta Daveti Toplayıcısı eklemek için, anketinizin Yanıtları Topla bölümüne gidin ve E-posta ile Gönder öğesini seçin.

Atla...

 

Video Özeti

 

Mesajınızı Oluşturun

Kişileri İçe Aktarın

Girdiğiniz tüm yeni e-posta adresleri Kişilere kaydedilir. Mesajınıza alıcı eklemenin iki yolu mevcuttur:

 • Gönder alanına bir e-posta adresi veya grup yazın ve Enter tuşuna basın.
 • Kişileri içe aktarmak için Alıcı Ekle öğesini tıklayın.
İPUCU! Toplayıcıdaki her e-posta adresi için sadece bir anket yanıtı kaydedebilirsiniz. Bir Listserv veya e-posta rumuzuna E-posta Daveti göndermek yerine, paylaşmak üzere bir Web Bağlantısı oluşturun.

Davetinizi Düzenleyin

E-postanızı yazmak için mesajın önizlemesinin sağ üst köşesindeki Mesajı Düzenle düğmesini tıklayın. Üç mesaj biçiminden birini seçebilir, daha önce kullanmış olduğunuz mesajı kopyalayabilir ve e-postaya bir soru katıştırabilirsiniz.

Tüm zorunlu verileri eklemeyi unutmayın.

Daha Sonra Devam Edin

Mesajınızı oluştururken, toplayıcı seçeneklerinizi düzenlerken veya mesajınızı planlarken istediğiniz zaman Daha Sonra Devam Et düğmesini tıklayarak ilerlemenizi taslak olarak kaydedebilirsiniz. Toplayıcı durumu, en az bir mesaj gönderene veya planlayana kadar Taslak veya Yapılandırılmamış olarak kalır.

Mesajı Önizleyin

Mesaj oluşturma işleminiz bittikten sonra, önizlemesini görmek için Kaydet düğmesini tıklayın. Ayrıca kendinize bir test e-postası gönderebilirsiniz. Özel HTML mesajının önizlemesini SurveyMonkey'de görmeniz mümkün değildir, ancak biçimlendirmenizi kontrol etmek için HTML kodunu kopyalayıp ücretsiz çevrimiçi bir HTML önizleme aracına yapıştırabilirsiniz.

 

Toplayıcı Seçeneklerini Seçin

Gönderen E-posta Adresi

E-posta davetinizin Kimden alanında görünecek olan gönderen e-posta adresini seçin. Kimden alanı, alıcılara şu şekilde görünebilir:

surveymonkey.com üzerinden [Gönderen E-posta Adresi]

E-postalarınıza verilecek tüm yanıtlar bu gönderen adresine gönderilir. E-posta davetini göndermeden önce gönderen e-posta adresini doğrulamanız gerekir.

İsimsiz Yanıtlar

Varsayılan olarak IP adresleri ve e-posta adresleri anket sonuçlarına kaydedilir. Alıcılara ad, soyadı veya başka özel veriler eklediyseniz bu veriler de kaydedilir. Bilgilerin kaydedilmesini durdurmak için yanıtları isimsiz yapın.

Davet Takibi

ÜCRETLİ ÖZELLİK: Davet Takibi özelliği yalnızca bazı ücretli abonelik paketlerinde bulunur. Kendi abonelik paketinizde olup olmadığına bakın.

Davet Takibi özelliği etkinse, e-posta davetinizi kaç kişinin açtığını ve anketinizi kaç kişinin tıkladığını görebilirsiniz.

Gelişmiş Seçenekler

Tüm toplayıcı seçeneklerini görmek için Gelişmiş seçenekleri göster düğmesini tıklayın.

 

Davetinizi Planlayın

Hemen Gönderin

Daveti hemen gönderin. Mesaj, düğmeyi tıklamanızdan yaklaşık 5 dakika sonrasına planlanır. Bkz: E-posta Daveti Alınmıyor

Planlayın

Daveti alıcılarınıza göndermek için bir tarih ve saat seçin. Mesajın planlamasını iptal etmek veya mesajı yeniden planlamak için Genel Bilgiler sekmesinde planlanmış mesajın sağında bulunan . simgesini tıklayabilirsiniz.

Test E-postası Gönderin

Mesajın e-posta istemcinizde nasıl göründüğünü görün. Test e-postası, gönderenin e-posta adresine gönderilir.

Test e-postasındaki anket bağlantısı, yanıtı kaydetmeden anketi önizlemenize olanak sağlar. İlk soruyu katıştırma seçeneğini kullandığınızda, anket önizlemelerinde yanıt toplanmadığı için yanıtlar anket önizlemesine önceden yerleştirilmez.

Özel verileri kullandığınızda, test e-postası toplayıcınızdan rastgele bir alıcı seçer. Söz konusu kişiye ait özel veriye sahip değilseniz, e-postada boş bir alan olacaktır.

 

Anket Yanıtlarını Takip Edin

Gerçek Zamanlı Sonuçları Görüntüleyin

Davet Takibi özelliğini etkileştirdiğinizde, kaç kişinin davetinizi açtığını, anketi tıkladığını veya anketinizi yanıtladığını takip etmek için Davetler ve Yanıtlar tablolarını kullanın. Ayrıca anketinizin Sonuçları Analiz Et bölümünden bireysel yanıtları görüntüleyebilirsiniz.

Alıcıları Görüntüleyin

Alıcılar sekmesinde toplayıcıya eklenmiş tüm alıcıların listesine ve bireysel yanıt durumlarına bakın. Alıcıları filtrelemek için Tüm mesajlar veya Tüm alıcılar butonlarını tıklayın.

Toplayıcı içinde alıcı bilgilerini düzenlemek mümkün değildir. Kişilerde yapılan tüm düzenlemeler Kişiler alanından yapılmalıdır.

Alıcıları Dışa Aktarma

Toplayıcıdaki tüm alıcıları içeren bir tablo indirmek için, Alıcılar sekmesinden Tümünü Dışa Aktar (.CSV) seçeneğini tıklayın. Tablo, Alıcılar sekmesinde gördüğünüz bilgilerin aynısını içerir.

Alıcı listesinin tamamını, ancak alıcıları filtrelemek için aşağı açılır menüyü kullanarak dışa aktarabilirsiniz. Dışa aktarma düğmesi etkin değildir.

 

Hatırlatma ve Teşekkür Gönderin

Gönderilen Mesajları Görüntüleyin

Mesajı veya söz konusu mesajın alıcılarını görüntülemek için, Mesaj Geçmişinizden gönderilen mesajın sağındaki . simgesini tıklayın.

Taslak Mesajları Düzenleyin

Alıcı listesini düzenlemek, mesaj metnini düzenlemek veya mesajın planlamasını iptal etmek için, Mesaj Geçmişinizden mesajın sağındaki . simgesini tıklayın. Alıcı listesini düzenlerken, en fazla 1000 alıcıyı kaldırabilirsiniz.

Daha Fazla Mesaj Gönderin

Daha fazla mesaj göndermek için Mesaj Geçmişinizin üstündeki düğmeleri kullanın. Alıcılar mesajın gönderildiği zamandaki yanıt durumlarına (yanıtlamayan, kısmen, tamamlanan) göre mesajlara otomatik olarak eklendiğinden, sıfır alıcıya sahip Hatırlatma ve Teşekkür mesajları planlayabilirsiniz.

Daha Fazla Kişiyi Davet Edin

Toplayıcıya eklenen ancak davet gönderilmeyen alıcılara veya yeni alıcılara Davet gönderin.

 • Toplayıcı başına her alıcıya (veya her e-posta adresine) yalnızca 1 davet mesajı gönderebilirsiniz.
 • Mesajı göndermeden önce zaten Davet mesajı gönderdiğiniz alıcıları otomatik olarak kaldırıyoruz.
Hatırlatma Gönder

Anketinize yanıt vermeyen veya yalnızca kısmen yanıt vermiş olan alıcılar için Hatırlatma mesajı planlayın.

 • Yanıt verilmediğini veya kısmen yanıt verildiğini hatırlatmayı tercih edebilirsiniz. Hem yanıt vermeyenlere hem de kısmen yanıt verenlere göndermek için iki ayrı Hatırlatma mesajı oluşturmanız gerekecektir.
 • Alıcılar, yanıt durumuna göre Hatırlatma mesajlarına otomatik olarak eklenir.
 • Belirli alıcıları mesajdan kaldırmak için Gönder alanının sağ üst köşesindeki Alıcıları Düzenle seçeneğini tıklayabilirsiniz. Günde en fazla 1000 alıcıyı kaldırabilirsiniz.
Teşekkür Gönder

Anketinize katılan alıcılara teşekkür mesajı gönderin.

 • Yanıt veren herkese veya tamamen yanıtlayanlara veya kısmen yanıtlayanlara teşekkür etmeyi tercih edebilirsiniz.
 • Alıcılar, yanıt durumuna göre Teşekkür mesajlarına otomatik olarak eklenir.
 • Belirli alıcıları mesajdan kaldırmak için Gönder alanının sağ üst köşesindeki Alıcıları Düzenle seçeneğini tıklayabilirsiniz. Günde en fazla 1000 alıcıyı kaldırabilirsiniz.
Davetleri Yeniden Gönderme

Bir Daveti belirli alıcılara yeniden göndermek mümkün değildir, ancak onun yerinde bir Hatırlatma gönderebilirsiniz.

Bir Davet Mesajını Hatırlatma mesajı olarak yeniden göndermek için:

 1. Toplayıcının Genel Görünüm sekmesinden Hatırlatma Gönder düğmesini tıklayın.
 2. Gönder alanının sağ üst köşesindeki Alıcıları Düzenle düğmesini tıklayın.
 3. Mesaj göndermek istemediğiniz alıcıları kaldırın ve Kaydet düğmesini tıklayın.
 4. Mesajın üstünden Mesajı Düzenle düğmesinin yanındaki siyah aşağı okunu, ardından Önceki mesajı kopyala düğmesini tıklayın.
 5. Mesaj türünü göster bölümünün yanındaki aşağı açılır menüyü tıklayın ve Davet öğesini seçin.
 6. Mesajın içeriğini görmek için konu satırını tıklayın. Mesajlara göz atmak için sağ ve sol oklarını kullanın.
 7. Yeniden göndermek istediğiniz mesajı bulduğunuzda, farenizi mesajın üzerine getirin ve sağdaki Mesajı Kopyala düğmesini tıklayın.
 8. Bir sonraki adıma devam etmek ve mesajı göndermek için, önce Kaydet öğesini, ardından İleri öğesini tıklayın.
İPUCU! Paylaşılan anketler alanında, toplayıcı oluşturmadığınız sürece E-posta Davetleri yalnızca görüntülenebilirdir.

 

Sıkça Sorulan Sorular

Daha önce kullandığım aynı kişileri nasıl kullanırım?

E-posta Daveti, yanıtlayanlarınızı içeren çevrimiçi adres defteri olan Kişiler ile entegredir.

Kişilerinizi gruplar halinde düzenleyebilirsiniz. Daha sonra Gönder alanında grubun adını yazarak bu kişileri E-posta Daveti Toplayıcısına alıcı olarak ekleyebilirsiniz.

Yanıtları nasıl düzenlerim?

Şu anda toplayıcı içindeki bir alıcı için anket yanıtını manuel olarak ekleyemezsiniz.

Ancak alıcı (e-posta davetinden anketi açıp anketin ilk sayfasındaki İleri veya Bitti düğmesini tıklayarak) bir yanıt göndermişse o zaman anketin Sonuçları Analiz Et bölümünden anket yanıtını düzenleyebilirsiniz.

Alıcıları nasıl kaldırırım?

Taslak veya Planlanmış Davet Mesajları

Alıcıları kaldırmak için:

 1. Genel Bilgiler sekmesinden taslak mesajını düzenlemeye devam edin veya mesajı düzenlemek için planlanmış mesajın sağındaki . simgesini tıklayın.
 2. Alıcıları kaldırın.
 3. Toplayıcı seçeneklerini onaylamak ve mesajı planlamak için ileri düğmesini tıklayın.

Hatırlatma ve Teşekkür Mesajları

Genel Bilgiler sekmesinden Hatırlatma ve Teşekkür mesajları gönderebilirsiniz.

 • Hatırlatma veya Teşekkür mesajı yazarken belirli alıcıları mesajdan kaldırmak için, Gönder alanının sağ üst köşesindeki Alıcıları Düzenle seçeneğini tıklayabilirsiniz.
 • Günde en fazla 1000 alıcıyı kaldırabilirsiniz.

Gönderilen Mesajlar

E-posta günlüklerini korumak amacıyla, mesaj göndermişseniz alıcıları toplayıcıdan kaldırmanız mümkün değildir.

Anketleriniz için e-posta davetleri gönderin ve yanıtlayanları takip edin. Bu kılavuzdaki adımları takip ederek mesajınızı oluşturun, toplayıcı seçeneklerini seçin, mesajı planlayın, yanıtları takip edin ve hatırlatma ve teşekkür mesajları gönderin.

Yanıt alın