m

Yanıtları İsimsiz Yapma

İsimsiz Yanıtlar toplayıcı seçeneği, anket sonuçlarında tanımlanabilir yanıtlayan bilgilerini izleme ve depolama seçeneklerinden birini tercih etmenizi sağlar. SurveyMonkey, yanıtlayanların IP adreslerini veri erişim günlüklerine kaydeder ve 13 ay sonunda siler.

İsimsiz Anketlere İlişkin İpuçları

 • Anketinizi göndermeden önce İsimsiz Yanıtlar özelliğini etkinleştirin. Toplayıcı seçeneğini etkinleştirmeden yanıt toplarsanız, anket sonuçlarınızda yanıtlayanları tanımlayabileceğiniz bilgiler bulunur.
 • Birden fazla toplayıcı kullanıyorsanız, her toplayıcı için İsimsiz Yanıtlar özelliğini açmanız gerekir.
 • Anketin isimsiz olmasını istiyorsanız, anket tasarımına tanımlama soruları eklemeyin ve anketi gönderirken tanımlanabilir özel veriler veya özel değişkenler kullanmayın.
 • Enterprise abonelik paketinde Birincil Yöneticiler tüm ekipleri için varsayılan İsimsiz Yanıtlar ayarını seçebilirler.

Web Bağlantıları, varsayılan olarak yanıtlayanların IP adreslerini kaydeder.

İsimsiz Yanıtlar özelliğini açmak için:

 1. Anketinizin Yanıtları Topla bölümüne gidin.
 2. Toplayıcının adını tıklayın.
 3. İsimsiz Yanıtlar öğesini tıklayın ve Açık öğesini seçin.

E-posta Davetleri

E-posta Davetleri, yanıtlayanları takip etmenize yardım edecek şekilde tasarlanmıştır. Böylelikle her yanıtlayanın e-posta adresi ve IP adresi anket sonuçlarınıza dahil edilir. Ayrıca bu bilgiyi toplayıcıya dahil ederseniz alıcılarınızın adı, soyadı ve özel verileri de takip edilir.

İsimsiz Yanıtlar özelliğini açmak için:

 1. Anketinizin Yanıtları Topla bölümüne gidin.
 2. Toplayıcının adını tıklayın.
 3. Toplayıcı seçeneklerine gidin. Bir davet gönderdiyseniz, Seçenekler sekmesine gidin. Toplayıcıda ilk mesajınızı gönderirken, toplayıcı seçeneklerini mesajınızı hazırladıktan sonra seçersiniz.
 4. İsimsiz Yanıtlar öğesini tıklayın.
 5. Sonuçlarınızdan adı, soyadı, e-posta adresi, IP adresi ve özel verileri çıkarmak için tüm yanıtlayan bilgilerini çıkar öğesini seçin. Ya da sonuçlarınızdan adı, soyadı, e-posta adresi ve IP adresini çıkarmak için yalnızca kişisel bilgileri çıkar öğesini seçin.
İPUCU! İsimsiz Yanıtlar özelliği açık olsa da e-posta davetlerini takip edebilirsiniz. Bu bilgi, anket sonuçlarına değil e-posta davetine bağlıdır.

Facebook Messenger

Facebook Messenger toplayıcısı, varsayılan olarak yanıtlayanın Facebook'taki adını ve soyadını anket sonuçlarına kaydeder. Facebook adı takibini engellemek için İsimsiz Yanıtlar özelliğini açabilirsiniz.

İsimsiz Yanıtlar özelliğini açmak için:

 1. Anketinizin Yanıtları Topla bölümüne gidin.
 2. Toplayıcının adını tıklayın.
 3. İsimsiz Yanıtlar öğesini tıklayın ve Açık öğesini seçin.

Diğer Toplayıcı Türleri

Varsayılan olarak çoğu toplayıcı anket sonuçlarında yanıtlayanların IP adreslerini kaydeder. IP takibini engellemek için İsimsiz Yanıtlar özelliğini açabilirsiniz.

İsimsiz Yanıtlar özelliğini açmak için:

 1. Toplayıcınızın toplayıcı seçenekleri bölümüne gidin
 2. İsimsiz Yap özelliğini açın veya IP Adresi Sonuçlara Kaydedilsin mi? özelliğini kapatın.

Yanıtlayan Kimliğini Doğrulama

Yanıtlayan Kimlik Doğrulama özelliği etkinleştirildiğinde, İsimsiz Yanıtlar toplayıcı seçeneği değişerek özel bir Tek Oturum Açma seçeneği sunar. Bu seçenekte yanıtlayanları Tek Oturum Açma profil bilgileri ile takip etmeyi veya anketi isimsiz şekilde tutmayı tercih edebilirsiniz.

Yanıt alın