m

Yanıt seçeneklerini nasıl ters çevirebilir, nasıl rastgele veya alfabetik olarak görüntüleyebilirim?

Birden çok yanıt seçeneği veya ucu açık alan listelenen tüm soru türlerinde yanıt seçeneklerini tersine çevirebilir, sıralayabilir veya rastgele dağıtabilirsiniz. Yorum Kutusu ve Tek Metin Kutusu soru türleri bunun dışındadır.

Seçenekleri sıralamak, rastgele dağıtmak veya tersine çevirmek için:

 1. Anketi Tasarla sekmesini tıklatın.
 2. Düzenlemek için bir soruyu tıklatın. Veya yeni bir soru ekleyin.
 3. Seçenekler sekmesini tıklatın.
 4. Seçenekleri Sırala, Rastgele Dağıt veya Ters Çevir seçeneğini tıklatın.
 5. Şu seçenekler arasından seçim yapın:
  • Seçenekleri Alfabetik Olarak Sırala - Bu seçenek, yanıt seçeneklerini veya satırları otomatik olarak alfabetik şekilde sıralar.
  • Her Yanıtlayan için Seçenekleri Rastgele Dağıt - Seçenek sırası, ankete erişen her yanıtlayan için rastgele dağıtılır.
  • Her Yanıtlayan için Seçenek Sırasını Ters Çevir - Ortalama olarak yanıtlayanların yarısı soru sırasını tersine çevrilmiş olarak görür. Örneğin; 1. Yanıtlayan seçenekleri köpek, kedi, kuş sırasıyla görür. 2. Yanıtlayan seçenekleri ters sırayla, yani kuş, kedi, köpek olarak görür.
 6. Sorunuzda bir "Diğer" veya "Yukarıdakilerden hiçbiri" yanıt seçeneği varsa yanıtlayanlarınızın daha mantıklı bir deneyim yaşamasını sağlamak için Son Seçeneği Rastgele Dağıtma seçeneğini işaretleyerek bu seçeneği seçenek listesinin sonuna sabitleyin.

   

 7. Kaydet'i tıklatın.
Yanıtlayanlarınız için yanıt seçeneklerinin düzenini değiştirmek üzere Seçenekleri Sırala, Rastgele Dağıt veya Ters Çevir özelliklerini kullanın.

Yanıt alın