m

Gezinme Düğmeleri

DüğmeKonumİşlev
İleriHer sayfanın sonu (son sayfa hariç)Bu sayfanın yanıtlarını Sonuçları Analiz Et bölümüne kaydeder ve anketin sonraki sayfasına geçer.
GeriHer sayfanın sonu (ilk sayfa hariç)Yanıtlayanın yanıtlarını incelemek veya düzenlemek için önceki sayfaya geri dönmesine olanak sağlar.
BittiAnketin son sayfasının sonundaAnketi gönder ve yanıtı Sonuçları Analiz Et bölümünde Tamamlanmış olarak kaydeder.
Çıkış BağlantısıHer sayfanın sağ üst köşesiYanıtlayanların geçerli sayfada girdikleri yanıtları kaydetmeden anketten çıkmasına olanak sağlar.

NOT: Toplayıcı seçeneklerinde ayarladığınız bir Teşekkür sayfası varsa, bu sayfa da ek bir Bitti düğmesi bulunur. Bu iki düğmeye farklı metinler yazmak mümkün değildir.

Düğmelerin Özelleştirilmesi

Düğme Metni

Anketinizdeki gezinme düğmelerinin yazı tipi, temanızın Tipografi bölümünden değiştirebileceğiniz Yazı tipi ayarları ile aynıdır. Temanızın yazı tipinde yaptığınız değişiklikler, anketinizdeki tüm metinlere uygulanır.

Ayrıca düğmeler üzerindeki metni de özelleştirebilirsiniz.

Geri, İleri veya Bitti düğmelerinin metinlerini düzenlemek için:

 1. Anketi Tasarla sekmesini tıklayın.
 2. Sayfanın sağ tarafındaki canlı anket önizlemesinde Geri, İleri veya Bitti düğmesini tıklayın.
 3. Her düğmede tercih ettiğiniz metni girin.
 4. Kaydet düğmesini tıklayın.

Çıkış Bağlantısı üzerindeki metni düzenlemek için:

 1. Anketi Tasarla sekmesini tıklayın.
 2. Sayfanın sağ tarafındaki canlı anket önizlemesinde, Anketten Çık bağlantısını (anket başlığının sağında bulunur) tıklayın.
 3. Düğmede tercih ettiğiniz metni girin.
 4. Kaydet düğmesini tıklayın.

Düğme Renkleri

İleri düğmesinin arka planı ve yazı tipi renkleri, temanızdaki Renkler bölümünden değiştirebileceğiniz Anket Başlığı Arka Planı ve Anket Başlığı ayarları ile aynıdır. Eğer bu renkler aynıysa, düğmeler varsayılan olarak gri üzerine siyah metin olacaktır.

Anket sayfanız, tema renklerinden bağımsız olarak her iki gezinme düğmesinin de gri olduğu bir versiyon olabilir. Bu anket sayfasının klasik versiyonudur ve bu durumda renkleri değiştirmek mümkün değildir.

Düğmeleri Gösterme veya Gizleme

Çıkış Bağlantısı

Çıkış Bağlantısını göstermek veya gizlemek için:

 1. Anketi Tasarla sekmesini tıklayın.
 2. Sol kenar çubuğundaki SEÇENEKLER düğmesini tıklayın.
 3. Ayarı açıp kapatmak için Çıkış Bağlantısı seçeneğini tıklayın.

Geri Düğmesi

Yanıtlayanların önceki sayfalardaki yanıtlarını düzenlemesine izin vermek veya düzenlemesini engellemek için Yanıtları Düzenle toplayıcı seçeneğini ayarlayabilirsiniz. Bu ayar Geri düğmesinin anketinizin her sayfasının altında bulunup bulunmayacağını denetler.

 • Geri düğmesini gizlemek için yanıtlayanların geri dönüp mevcut yanıtlarını değiştirmesine izin vermeyin.
 • Geri düğmesini göstermek için yanıtlayanların anketteki önceki sayfalara geri dönüp mevcut yanıtları güncellemesine izin verin.

Geri düğmesini gizlemeyi seçerseniz anket tasarımınızın önizlemesinde bu düğmeyi yine de görürsünüz. Önizleme bağlantısı kullanılırken toplayıcı seçenekleri etkin değildir.

Tarayıcı Gezinme Düğmeleri

Yanıtlayanlar ankette gezinmek için tarayıcı gezinme düğmelerini kullanmamalıdır.

Yanıtlayan anketteki Geri düğmesi yerine tarayıcısındaki Önceki düğmesini tıklarsa önceki sayfadaki yanıtlarını değiştiremez veya kaydedemez. Yanıtlayanlar, önceki sayfanın yeni yanıtlar kabul etmeyen önbellek sürümünü görebilir veya yeniden form gönderme hatası gösterilebilir.

Tercümeler

Anket dilini değiştirirseniz varsayılan gezinme düğmesi metinleri otomatik olarak bu dille aynı olacak şekilde değiştirilir.

Yanıtlayan İleri veya Bitti düğmesini tıkladığında yanıtlar kaydedilir. Gezinme düğmelerinin üzerindeki metni düzenleyebilir ve Anketten Çık seçeneğini kaldırabilirsiniz.

Yanıt alın