m

Soruları Kopyalama veya Taşıma

Anketi Tasarla bölümünde soruları kopyalayabilir veya taşıyabilirsiniz.

Soru Taşıma

Bir soruyu ankette başka bir konuma taşıyabilirsiniz. Düzenle, Seçenekler ve Mantık sekmelerinde ayarlanan tüm seçenekler geçerli kalır. Soruda mantık uygulanmışsa anketinizi yanıtlayanlara göndermeden önce mutlaka mantık yollarını etraflıca test edin.

Bir soruyu ankette başka bir konuma taşımak için, soruyu tıklayıp ankette istediğiniz konuma sürükleyebilir ve yerine bırakabilirsiniz. Veya:

  1. Taşımak istediğiniz sorunun üzerine gelip Taşı düğmesini tıklayabilirsiniz.
  2. Soruyu taşımak istediğiniz sayfayı ve konumu seçebilirsiniz.
  3. Soruyu Taşı öğesini tıklayın.

Soru Kopyalama

Soruyu kopyalama işlemi, aynı ankette sorunun yinelenen bir sürümünü oluşturur. Düzenle ve Seçenekler sekmelerinde ayarlanan tüm seçenekler kopyalanan sürüme aktarılır. Asıl sorudaki soru atlama mantığı, kopyalanan sürüme aktarılmaz.

Anket sorusunu kopyalamak için:

  1. Kopyalamak istediğiniz sorunun üzerine gelin ve Kopyala düğmesini tıklayın.
  2. Sorunun kopyasının gitmesini istediğiniz sayfayı ve konumu seçin.
  3. Anketi Kopyala düğmesini tıklayın.
İPUCU! Soruları Anketler Arasında Kopyalama. Soru metnini yazmaya başladığınızda, Soru Geçmişinizi içeren bir otomatik doldurma menüsü görünür. Anketinize eklemek için soruyu seçin. Düzenle ve Seçenekler sekmelerindeki soru metni, yanıt seçenekleri ve ayarlar aynı kalır.
Mevcut bir anket içinde soruları kopyalayabilir ve taşıyabilir veya önceden oluşturulmuş soruları yeni bir ankete ekleyebilirsiniz.

Yanıt alın