m

Metin Biçimlendirme

Bir anket tasarlarken metni kalın, eğik veya altı çizili yapmak ve görüntüler, videolar veya bağlantılar eklemek için zengin metin düzenleyicisi kullanabilirsiniz. Bazı alanlarda daha fazla biçimlendirme seçeneği sunan gelişmiş düzenleyici bulunur.

Zengin metin düzenleyicide bulunan seçenekler, soru türüne ve alana göre değişiklik gösterir. Belirli bir alana özel seçenekleri görmek için doğrudan alanı tıklayın.

Metni biçimlendirmek için:

  1. Anketi Tasarla bölümüne gidin.
  2. Alanlardan herhangi birindeki metni tıklayın veya seçin.
  3. Biçimlendirme araç çubuğunu kullanın. Bazı alanlarda gelişmiş düzenleyiciyi açmak için öğesini tıklayabilirsiniz.

 

İPUCU! Internet Explorer 9 kullanıyorsanız, zengin metin düzenleyicisini kullanmak için metin alanının sağ üst köşesindeki Biçimlendirmeyi Düzenle öğesini tıklayın. Daha fazla bilgi: Desteklenen Tarayıcılar

Temalar ve Zengin Metin Düzenleyici

Temalar, anket genelinde metin biçimlendirme uygulamanıza olanak tanır. Zengin metin düzenleyici, tek seferde bir adet metni düzenlemenizi mümkün kılar.

Tipografi biçimlendirmesinin (kalın veya italik, vb.) Tema seviyesinde uygulandığı alanlarda zengin metin düzenleyici kullandığınızda, bu biçimlendirme seçenekleri önceden seçili olarak gelir ve alana girdiğiniz tüm metinlere otomatik olarak uygulanır. Ancak değişikliklerinizi kaydedene kadar biçimlendirmenin metne uygulandığını göremezsiniz.

Genel ve anket çapında etkili olan yazı tipi ayarlarını düzenlemek için temanızın tipografi ayarlarını değiştirebilirsiniz.

Soru Metnindeki Belirli Kelimelerin Kalın Olması

Bazı standart temalar, varsayılan olarak kalın soru metnine sahiptir. Bu durumda, geriye dönerek sorunuzdaki belirli kelimeleri kalın hale getirmek için, temanızın tipografi ayarlarını değiştirmeniz ve Soru Metninin altındaki Kalın seçeneğini kaldırmanız gerekir.

Desteklenen HTML

Özel Teşekkür, Anket Kapalı Mesajı veya E-posta Davetleri gibi bazı anket bölümlerinde metni biçimlendirmek için HTML kullanabilirsiniz.

Metni kalın, italik, altı çizili, köprü olacak şekilde biçimlendirebilir veya sözcüklerin yazı tipini, rengini ve boyutunu değiştirebilirsiniz. Bazı temalarda soru metni varsayılan olarak kalın hale getirilir; bu ayarı temanızın tipografi ayarlarından yönetebilirsiniz.

Yanıt alın