m

Yanıtlayanları Takip Etme

Anket yanıtlarını takip etmenin en iyi yolu, anketinizi e-posta daveti ile göndermektir. Kaç kişinin davetinizi açtığını veya anket bağlantısına tıkladığını ve kimlerin anketinizi yanıtladığını takip edebilirsiniz.

Diğer izleme yöntemleri, bu makalenin sonunda özetlenmiştir.

Her yanıtı gönderen kişiyle eşleştirmek için, anketinizi göndermeden önce bu takip yöntemlerinden birini kullanın. Anketinizi yanıtlamış kişileri, geriye dönük olarak takip edebilirsiniz.

E-posta Davetleri

Anketinizi e-posta daveti ile gönderdiğinizde her alıcı, anket yanıtlarını e-posta adreslerine bağlayan benzersiz bir anket bağlantısı alacaktır. Sonuçlarınızı analiz ederken bunları görebilirsiniz.

Anket yanıtlarını e-posta daveti ile takip etmek için:

  1. Kişileri içe aktarın. Adı, soyadı ve özel verileri takip etmek istiyorsanız, bu bilgileri her kişiye eklediğinizden emin olun.
  2. Bir kişi grubu oluşturun.
  3. Bir e-posta daveti oluşturun. Oluşturduğunuz grubun adını davetin Gönder alanına yazın. Ardından mesajınızı oluşturun, değişikliklerinizi kaydedin ve İleri öğesini tıklayın.
  4. Toplayıcı seçeneklerini inceleyin. İsimsiz Yanıtlar özelliğini etkin hale getirmeyin. Aksi halde, anket sonuçlarınızdaki yanıtlara bağlı olan e-posta adreslerini göremezsiniz. Davet Takibi özelliğini kapatmayın. Aksi halde, davetinizi açan veya anketinizi tıklayan kişiler hakkındaki verileri göremezsiniz.
  5. Davetinizi gönderin.
  6. Toplayıcının Genel Bilgiler sekmesinden e-posta davetlerini ve yanıtları takip edebilirsiniz.
İPUCU! İsimsiz Yanıtlar özelliği açık olsa da e-posta davetlerini takip edebilirsiniz. Bu bilgi, anket sonuçlarına değil e-posta davetine bağlıdır.

Facebook Messenger

İnsanların Facebook Messenger'da yanıtlaması için anketler oluşturabilirsiniz. İnsanlar, anket sorularını yanıtlamak için SurveyMonkey botu ile sohbet eder ve sonuçlar da SurveyMonkey hesabınıza kaydedilir. Her yanıt, yanıtlayanın Facebook'taki adı ve soyadı ile bağlantılıdır.

Web Bağlantıları için İzleme Yöntemleri

Anketiniz için bir Web bağlantısı oluşturuyorsanız, aşağıdaki takip seçeneklerinden birini kullanabilirsiniz:

İletişim Bilgileri (Demografik) Sorusu

Anketinizde İletişim Bilgileri sorusu ekleyin ve yanıtlayanların anket yanıtlarıyla birlikte isimlerini de göndermelerini sağlamak için soruyu zorunlu yapın.

Daha fazla bilgi: İletişim Bilgileri Sorusu

Özel Değişkenler

Özel Değişkenler, Web Bağlantısının sonuna değişkenler ekleyerek yanıtlayanlara ilişkin bilgileri izlemenize olanak sağlar.

Daha fazla bilgi: Özel Değişkenler

IP Takibi

Toplayıcılar, varsayılan olarak yanıtlayanların IP adreslerini anket sonuçlarına kaydeder; bu özellik yanıtlayanları takip ederken işinize yarayabilir.

Daha fazla bilgi: IP Takibi

Her yanıtı gönderen kişiyle eşleştirmek için, anketi göndermeden önce bir takip yöntemi kullanın. E-posta Daveti Toplayıcısı ile bir yanıtlayanın anketi yanıtladığını, geri çevirdiğini veya geri döndürdüğünü Alıcılar bölümünden kontrol edebilirsiniz.

Yanıt alın