m

E-posta Davetine Soru Katıştırma

Anketinizde ilk soru olarak desteklenen bir soru türü kullanıyorsanız, müşterilerin tek bir tıkla yanıtlayabilmesi için E-posta Daveti kullanabilir ve soruyu e-posta davetine katıştırabilirsiniz. Yanıtlayan e-postadaki yanıt seçeneğini tıkladığında, ankete devam etmek üzere anketin ilk sayfasına yönlendirilir.

İPUCU! Desteklenen bir soru türü kullanıyorsanız ve anketiniz tasarım gerekliliklerini karşılıyorsa, İlk soruyu katıştır onay kutusunu görürsünüz. Eğer bu şartlar yerine getirilmemişse göremezsiniz.

Katıştırma Nasıl Yapılır

Bir soruyu e-posta davetine katıştırmak için:

 1. Anketinizin Anketi Tasarla bölümüne gidin.
 2. Desteklenen soru türünü 1. sayfanın en başına ekleyin.
 3. Anketinizin tasarım gerekliliklerini karşıladığından emin olun. Soruyu engelleyecek bir seçeneği etkileştirmeyin, aksi halde Gömülü seçeneğini göremezsiniz!
 4. Anketinizin Yanıtları Topla bölümüne gidin.
 5. Bir E-posta Daveti oluşturun.
 6. Mesajınızı yazın ve İlk soruyu katıştır seçeneğinin işaretli olduğundan emin olun.
 7. E-postada sorudan önce gelen metni özelleştirmek veya mesaj biçimini değiştirmek için Mesajı Düzenle öğesini tıklayın.
 8. Mesajınızı kaydetmek ve önizlemek için Kaydet öğesini tıklayın. Mesaj önizlemesinin sol alt köşesindeki bilgisayar veya cep telefonu simgelerini tıklayarak e-postanızın masaüstü veya mobil sürümlerini önizleyebilirsiniz.
Mesajınızı yazarken Gömülü seçeneğini görmek için, (1) ilk soru olarak desteklenen bir soru türünü kullandığınızdan ve (2) anketinizin tasarım gerekliliklerini karşıladığından emin olun.

Anket Davranışı

Bir yanıtlayan, e-postadaki bir yanıt seçeneğini tıkladığında, yanıt sonuçlarınıza kaydedilir ve yanıtlayan diğer soruları yanıtlamak üzere anketinizin ilk sayfasına yönlendirilir. Yanıtlayan ilk sayfadaki İleri seçeneğini tıkladıktan sonra, anketinizdeki her türlü mantık normal şekilde çalışır.

Bir yanıtlayan anketinize ulaştığında, SurveyMonkey'de önceden seçilmiş olan soruya verdiği cevabı görür. Bu soruyu yeniden yanıtlaması gerekmez, ancak yanıtını değiştirmeye karar vermesi durumunda güncelleme yapabilir.

Anketi önizlemek için test e-postası gönderiyorsanız, anket önizlemelerinde yanıt toplanmadığı için yanıtları anket önizlemesine önceden yerleştirmeyin.

Desteklenen Soru Türleri

E-posta davetine soru katıştırmak için, anketinizin 1. sayfasındaki ilk sorunun aşağıdaki desteklenen soru türlerinden biri olması gerekir:

Anket Tasarımı Gereklilikleri

E-posta davetine soru katıştırmak ve E-posta Davetinde Gömülü seçeneğini görmek için, şu anket tasarımı gerekliliklerini karşılamanız gerekir:

 • Anketinizin 1. sayfasındaki ilk soru için desteklenen soru türlerinden birini kullanmalısınız. Sorunun başına OLUŞTURUCU menüsünden herhangi bir öğe (Giriş Sayfası veya Metin gibi) ekleyemezsiniz.
 • Anketin 1. sayfasında Rastgele Sayfa Sıralama veya Rastgele Blok Sıralama özelliklerini kullanamazsınız.

Ayrıca, katıştırmak istediğiniz soruya uyguladığınız ayarlar ve seçenekler, sorunun engellenmesine (yani E-posta Davetinde İlk soruyu katıştır seçeneğini görmemenize) veya e-postada anket tasarımınızda gördüğünüzden farklı şekilde görünmesine neden olabilir.

Çoktan Seçmeli Sorular
 • Katıştırmak istediğiniz sorunun yanıt seçeneğine görüntü veya video ekleyemezsiniz.
 • Katıştırmak istediğiniz soruda Kotalar seçeneğini etkin hale getiremezsiniz.
 • Katıştırmak istediğiniz soruda Rastgele Sıralama, Sırasını Tersine Çevirme veya Seçenekleri Sıralama özelliğini etkileştiremezsiniz. Yanıt seçeneklerini rastgele sıralayamaz veya sırasını tersine çeviremezsiniz, ancak alfabetik olarak sıralayabilirsiniz.
 • Katıştırmak istediğiniz soruda Soru Yerleşimini Ayarla seçeneğini etkin hale getiremezsiniz.
 • Katıştırmak istediğiniz soruda Soru Metni A/B Testi seçeneğini etkin hale getiremezsiniz.
 • Katıştırmak istediğiniz soruya “Diğer” yanıt seçeneği veya yorum alanı eklemek için onay kutusunun seçimini kaldıramazsınız. “Diğer” yanıt seçeneğini eklemek için, listeye fazladan bir yanıt seçeneği eklemek üzere artı işaretini ekleyin. Daha fazla bilgi için bu yanıt seçeneğine Soru Atlama Mantığı ekleyebilir, anketinizin ilk sayfasındaki İleri öğesini tıklamasını sağladığınız yanıtlayanları Tek Metin Kutusu sorusuna gönderebilirsiniz.
 • Sorunun yerleşimini 2 sütun, 3 sütun veya yatay olarak değiştirirseniz, e-postada 1 sütun olarak görüntülenecektir.
Yıldızlı Değerlendirme Soruları
 • Katıştırmak istediğiniz soruda Yıldız, Gülücük veya Kalp simgelerini kullanabilirsiniz. Ancak e-posta istemcisi uyumluluk sorunlarından dolayı, başparmak simgesini kullanamazsınız.
 • Katıştırmak istediğiniz soruda yorumlar için yanıt seçeneği olarak Diğer öğesini ekleyebilirsiniz.
 • Katıştırmak istediğiniz soruda Soru Metni A/B Testi seçeneğini etkin hale getiremezsiniz.
 • Katıştırmak istediğiniz soruda görüntü veya video değerlendirme etiketleri kullanamazsınız.
 • 2 ila 10 aralığında bir ölçek kullanabilirsiniz, ancak daha yüksek ölçeklere sahip sorular mobil ortamda çalışmayabilir. Bu sorular e-postada sabit olacaktır, bu nedenle yanıtlayanların tüm ölçeği görmesi için sayfanın aşağısına inmesi gerekir.

E-posta neden SurveyMonkey'de gördüğümden farklı görünüyor?

Mesajınızı planladıktan sonra anket tasarımınızı güncellemeniz ve bu güncellemenin gereklilikleri karşılamaması durumunda, varsayılan Standart şablon gönderilir.

E-posta istemcilerinin HTML mesajlarını farklı şekilde çalıştırması nedeniyle, HTML Şablonu ve Özel HTML mesajları, beklediğinizden daha farklı şekilde görüntülenebilir.

Ayrıca bir e-postaya katıştırdığınız sorular, e-postada farklı görüntülenebilir. Katıştırdığınız soru türüne ilişkin Anket Tasarımı Gereklilikleri hakkında daha fazla bilgi almak için lütfen yukarıdaki bilgileri inceleyin.

Eğer (1) anketinizde ilk soru olarak desteklenen bir soru türü kullanıyorsanız ve bu soru (2) tasarım gerekliliklerini karşılıyorsa, müşterilerin tek bir tıkla yanıtlayabilmesi için soruyu e-posta davetine katıştırabilirsiniz.

Yanıt alın