m

İstenmeyen Posta Filtrelerinden Kaçınma

E-posta Toplayıcıları ile gönderilen mesajları istenmeyen posta ve kötüye kullanım bakımından izliyoruz. Mesajınız, sistemimiz tarafından otomatik olarak istenmeyen posta olarak işaretlenirse veya yanıtlayanlarınız tarafından elle istenmeyen posta olarak işaretlenirse postalama ayrıcalıklarınızı askıya alabiliriz ve mesajınız veya kişi listeniz hakkında ek bilgiler için sizinle iletişim kurabiliriz.

Genellikle istenmeyen posta filtreleri bir puanlama sistemi kullanır; bir mesaj ne kadar çok puan toplarsa işaretlenmesi o kadar olasıdır. Nelere izin verilip nelere verilmediğini öğrenmek için İstenmeyen Posta Karşıtı politikamızı mutlaka okuyun ve bu yönergelere uyun:

  • Anketleri yalnızca sizden mesaj almayı kabul eden kişilere gönderin.
  • Bir liste satın aldıysanız SurveyMonkey üzerinden mesaj göndermeden önce kendi e-posta istemciniz üzerinden tüm alıcıların onayını alın.
  • Yanıtlayanların mesajı kimin gönderdiğini anlaması için Kimden alanında kişisel e-posta adresinizi veya iş e-posta adresinizi kullanın.
  • Açıklayıcı bir konu satırı yazın. "Bu anketi yanıtlayın!" demek yerine, yanıtlayanların e-postanın içeriğini anlayabilmesi için anketin konusunu veya şirketinizin adını yazın.
  • Mesajınıza iyi bir giriş bölümü ekleyin. Örneğin, yanıtlayanlara kim olduğunuzu, e-postalarını nasıl elde ettiğinizi veya anketin amacını açıklayın.
  • Anket davetlerinizi nasıl geri çevirebileceklerini veya aboneliklerini nasıl iptal edebileceklerini eklediğinizden emin olun.
  • Konu satırlarında ve mesajlarda doğru dilbilgisi ve noktalama kullanın. Şunlardan kaçının: tümü büyük harfli yazılar; ücretsiz, kazanın ve para gibi sözcükler, ünlem işaretleri, yüzde işaretleri, para simgeleri, konu satırında teşvik ve ödüllerle ilgili referanslar.

İstenmeyen posta filtreleri, özelleştirilebilir ve belirli sözcükleri içeren e-postaları engelleyebilir ve bazı ağlar veya kurumlarda, güven listesinin dışındaki adreslerden gönderilen mesajları otomatik olarak engelleyen veya işaretleyen katı kurallar olabilir. Kurumunuz tarafından engellenmemesi için SurveyMonkey IP adreslerine ve etki alanlarına izin verebilirsiniz.

Bir anketi hemen göndermeniz gerekiyorsa Web Bağlantısı Toplayıcısı kullanabilir ve bağlantıyı kendi e-posta istemcinizden dağıtabilirsiniz.

E-posta Toplayıcıları ile gönderilen mesajları istenmeyen posta ve kötüye kullanım bakımından izliyoruz. Nelere izin verilip nelere verilmediğini öğrenmek için İstenmeyen Posta Karşıtı politikamızı mutlaka okuyun ve bu yönergelere uyun.

Yanıt alın