m

İletişim Bilgileri Sorusu (Demografik)

İletişim Bilgileri soru türünü kullanarak, yanıtlayanların demografik bilgilerini tek bir soru ile toplayabilirsiniz.

İletişim Bilgileri Sorusu Oluşturma

Bu soru türünü eklemek için:

 1. Anketi Tasarla sayfasının OLUŞTURUCU bölümünden İletişim Bilgileri seçeneğini anketinize sürükleyip bırakın.
 2. Soru metnini girin.
 3. Her alanda tercih ettiğiniz etiketi girin.
 4. Kaydet düğmesini tıklatın.

Varsayılan olarak aşağıdaki alanları kullanabilirsiniz, ancak ihtiyacınız olabilecek başka bilgileri toplamak için alan etiketlerini özelleştirebilirsiniz:

 • Ad
 • Şirket
 • Adres
 • Adres 2
 • Şehir/İlçe
 • Eyalet/İl
 • Posta Kodu
 • Ülke
 • E-posta
 • Telefon

Ayrıca kullanılabilen alanlardan bazılarını Düzenle sekmesinde alanların sağındaki Görünür onay kutusunun işaretini kaldırarak gizleyebilirsiniz.

Eyaleti ABD Eyaletleri Açılır Menüsü Olarak Gösterme

Varsayılan olarak Eyalet/İl alanı ucu açık bir metin alanı olarak gösterilir. Ancak tüm yanıtlayanlarınızın Birleşik Devletler'de yaşadığını biliyorsanız Eyalet alanını ABD Eyaletleri Açılır Menüsü olarak göstermeyi seçebilirsiniz. Böylece yanıtlayanların uyun cevabı seçmesi kolaylaşır ve yazım hatalarının önüne geçilmiş olur.

Ülkeleri Açılır Menü Olarak Gösterme

Ülke alanını açılır menü olarak göstermek mümkün değildir, ancak İletişim Bilgileri sorusundan hemen sonra bir Açılır Menü soru türü ekleyebilirsiniz. Buradan ülke listemizi kopyalayıp Açılır Menü sorusunun yanıt seçeneklerine kopyalayabilirsiniz: Ülke Listesi

Diğer Seçenekler

Seçenekler sekmesinde, soruyu şu yöntemlerle daha da özelleştirebilirsiniz:

Daha fazla bilgi almak için: Soruları Düzenleme

Anketin İşleyişi

Anketinizi göndermeden önce, anketinizin yanıtlayanlara nasıl görüneceğini görmek için anket tasarımınızı önizleyin ve test edin.

İletişim Bilgileri soru türünü yanıtlayanların belirli bir biçimde, uzunlukta veya aralıkta cevap vermesini zorunlu kılacak şekilde doğrulayamazsınız. Yanıtlayanlar doğrulama hatası mesajıyla karşılaşmazlar, ancak Seçenekler sekmesinde tanımladığınız tüm zorunlu alanları yanıtlamazlarsa bir hata mesajı görebilirler.

Sonuçları Analiz Etme

Sonuçlarınızı Sonuçları Analiz Et bölümünde görüntülediğinizde, her metin kutusunun yanıtlarını kategorilere ayırmak için Metin Analizi kullanabilirsiniz.

Bu ucu açık soru türünde grafik oluşturulmaz.

Tek bir soruyla yanıtlayanın ad, adres, e-posta ve telefon numarası gibi demografik bilgilerini toplamak için İletişim Bilgileri veya Demografik soru türünü kullanın.

Yanıt alın