m

SurveyMonkey Verileriniz

Hesap Mülkiyeti

SurveyMonkey, anket oluşturmak ve verileri analiz etmek için kullanılan araçların sahibidir. Hesabın ve hesaptaki verilerin sahibi olarak değerlendirilen kişi, Hesabım sayfasının Hesap Bilgileri bölümünde belirtilen abonelik paketi türünüze bağlıdır. Uygun bölümü aşağıdan seçin:

Ekip Abonelik Paketleri (Enterprise Harici)

Ekip oluştururken SurveyMonkey'i kişisel kullanım için mi, yoksa kurumunuz adına mı kullandığınızı seçebilirsiniz. Bu tercih, kimin söz konusu ekibin ve bu ekipteki tüm hesapların sahibi olarak değerlendirildiğini etkiler.

Seçenek
Açıklama
SurveyMonkey'i kişisel amaçlı kullanıyorumEkibin Birincil Yöneticisi, söz konusu ekibin ve bu ekipteki tüm hesapların sahibi olarak değerlendirilir. Birincil Yönetici, ödeme yükümlülüklerinden sorumlu olur ve ekipteki tüm hesapları yönetebilir.
SurveyMonkey'i kurumum (işveren gibi) adına kullanıyorumKurum, söz konusu ekibin ve bu ekipteki tüm hesapların sahibi olarak değerlendirilir. Birincil Yönetici, ekip faturalarını ve ekipteki tüm hesapları kendi hesabından yönetir. Ancak neticede, ödeme yükümlülüklerinden kurum sorumludur. Birincil Yöneticinin uygun olmadığı durumlarda, ekiplerin hesaplarının yönetilmesine yardımcı olmak üzere kurumun yetkili bir temsilcisi (hesap sahibi olması şart değildir) ile de çalışabiliriz.

Bir ekibe dahilseniz ancak Yönetici izinlerine sahip değilseniz, Birincil Yöneticinize ulaşarak ekibiniz için hangi seçeneği tercih ettiklerini öğrenin.

Mülkiyet seçeneğinizi değiştirmeniz gerekirse bize ulaşın.

Ekip Abonelik Paketleri (Enterprise)

Enterprise Ekibin bir parçasıysanız, kurum söz konusu Enterprise ekibin ve bu ekipteki tüm hesapların sahibi olarak değerlendirilir.

Böylelikle kurumun ekibe ait kullanıcı hesaplarında bulunan tüm anketlerin ve anket verilerinin mülkiyetini ve kontrolünü elinde tutması daha kolay hale gelir (tüm Yönetici hesapları dahil). SurveyMonkey, kurumunuzun oluşturduğu anket sorularının veya kullanıcı hesapları ile topladığı yanıtların mülkiyetinde hak iddia etmez.

Kurum veya hesap sahibi olmasa bile kurumun yetkili temsilcisi, ödeme yükümlülüklerinden sorumlu olur ve ekipteki tüm hesapları yönetir.

Bireysel Abonelik Paketleri

Bireysel bir abonelik paketine sahipseniz ve ekibin başkası tarafından yönetildiği bu abonelik paketlerinin ekip sürümüne katılmadıysanız, sistemimizi kullanarak oluşturulan ve toplanan bilgilerin tek sahibi ve sorumlusu olursunuz. Lütfen her zaman Kullanım Koşullarımıza uyun.

Veri Gizliliği, Güvenlik ve Gizlilik

Anket yanıtlarının hem anket oluşturucusu olan kurumunuz hem de size kişisel bilgilerini vermiş kişiler için son derece hassas, gizli ve özel olabilecek geniş aralıkta bilgiler içerebileceğinin farkındayız. SurveyMonkey, anket verilerini muhafaza etmemize izin veren şahısların ve büyük kurumların da dahil olduğu müşterilerimizin ve kullanıcılarımızın bize duyduğu güvene değer vermektedir.

Anket verilerinizin nasıl kullanıldığını açıklayan ayrıntılı bir belge olan Gizlilik İlkemizi incelemenizi tavsiye ederiz. Verilerinize neler olduğuna ilişkin beklenmedik bir duruma yer vermemek adına, gizlilik uygulamalarımızda şeffaf olma amacındayız. Anketinizi veya anketlerinizden toplanan bilgileri Gizlilik İlkemizde açıklananlar dışında hiçbir şekilde kullanmayız. Verdiğiniz her türlü bilginin güvenli bir ortamda korunmasını sağlamak için elimizden gelen her şeyi yaparız.

SurveyMonkey'in verilerinizi güvende tutmak için uyguladığı güvenlik önlemleri Güvenlik Bildiriminde açıklanmıştır. Verileriniz, yalnızca güvenli bir şekilde kullanılması ve saklanması durumunda kullanılabilir.

Ayrıca anket oluşturucusu olarak yanıtlayanlarınıza yönelik etkili gizlilik uygulamalarını takip etmenizi tavsiye ederiz. Böylelikle yanıt oranlarının ve anket doldurma deneyiminin gelişmesine yardımcı olabilirsiniz. Daha fazla bilgi için Bkz. Doğru Veri Toplama ve Gizlilik Uygulamaları ve Onay Formu ve Gizlilik İlkesi Ekleme.

Veri Depolama

Verileriniz bölgesel bir veri merkezinde depolanıyorsa, bu merkezin yerini Hesabım sayfasındaki Hesap Bilgileri bölümünde listelenmiş şekilde bulabilirsiniz. Listede hiçbir bilginin olmaması, anket verilerinizin ABD'de bulunan sunucularda depolandığı anlamına gelir.

Kanada Veri Merkezimiz hakkında daha fazla bilgi almak için ilke merkezimizi ziyaret edin.

Müşteri hizmeti alma

Halihazırda İrlanda, Avustralya, Kanada ve ABD'de bulunan küresel müşteri desteği ekibimiz, size yardımcı olmak adına zaman zaman hesabınızı inceleyebilir. Kendi ülkeniz dışındaki bir yerden müşteri hizmetleri kabul etmek istemiyorsanız, hesabınızdan bu özelliği kapatmalısınız. Bu desteği kabul etmeniz, küresel müşteri hizmetleri temsilcilerinin sorularınıza yardımcı olmak amacıyla hesabınıza ve verilerinize erişebilmesi anlamına gelir.

Desteği kabul etmek veya reddetmek için:

  1. Hesabım sayfanıza gidin
  2. Genel Tercihler bölümünün altından, bölgenizin dışından müşteri desteğini kabul edip etmediğinizi belirtin.
İPUCU! Desteği yalnızca kısa bir süreyle kabul etmek istemeniz durumunda, bu ayarı dilediğiniz gibi açıp kapatabilirsiniz.

Veri Saklama ve Silinen Verilerin Geri Yüklenmesi

Kullanıcı hesabınızla ilgili veriler (kişisel bilgiler ve anket verileri dahil) SurveyMonkey hesabınız olduğu sürece ve geçerli kanunlar gereğince uygun olan süre boyunca saklanır. Sonradan ücretsiz sınıfına düşürülen ücretli abonelik paketinizin verileri saklanır, ancak tekrar ücretli abonelik paketine yükseltmeden hangi verileri görebileceğiniz konusunda kısıtlamalar söz konusudur.

Verileri silmeniz durumunda, silinen verilerin ne kadar süre saklanacağı neyin silindiğine ve kim tarafından silindiğine bağlı olarak değişiklik gösterir. Uygun bölümü aşağıdan seçin:

Hesap dahilinde silinen anket verileri

Anketleri ve verileri istediğiniz zaman hesabınızdan silebilirsiniz. Hesabınızdan sildiğiniz anket verileri, kanunlar çerçevesinde erişilemeyecek hale gelir, ancak kalıcı olarak silinmez. Yanlışlıkla silinen anketleri geri yüklemenizi mümkün kılmak için verileriniz saklanır.

Veri Türü
Nasıl Silinir
Nasıl Geri Getirilir
SorularBkz. Soru SilmeBkz. Silinen Soruları Geri Yükleme
YanıtlarBkz. Yanıt SilmeBkz. Silinen Yanıtları Geri Yükleme
AnketlerBkz. Anket SilmeBkz. Silinen Anketleri Geri Yükleme

Eski silinmiş veriler depolama alanı açmak amacıyla kalıcı olarak silinir; bu nedenle silinen verilerin geri yüklenebileceği garantisi verilemez. Silme işlemi ne kadar yakınsa geri yükleme de o kadar mümkün olur. Veriler, hesabınızdan silindikten sonraki 90 gün içinde sistemimizden tamamen kaldırılır.

Silinen anket verileri, genelde size geri yükleme olanağı sunmak dışında başka bir amaçla kullanılmaz. Bazen silinmiş verileri yasal yükümlülüklerimize uymak, anlaşmazlıkları çözmek veya anlaşmalarımızı güçlendirmek için tutabiliriz. Bu durumlarda bu tür verilere bilgileri tutma nedenimiz dışında başka amaçlarla erişilmesini engellediğimizden emin oluyoruz.

Hesap dahilinde silinen hesap

Hesabınızın ve hesabınızla ilişkili anket verilerinin silinmesini talep edebilirsiniz. Hesabınızın silinme sürecini başlattıktan sonra, hesap anında devre dışı kalır. Ancak hesap ve anket verileri 30 ila 60 gün içinde, yani kalıcı olarak silineceği bir sonraki düzenli silme döngüsüne kadar veritabanımızda saklanır. Hesabın geri yüklenmesini talep etmek için bu süre içinde bize ulaşabilirsiniz. Hesap kalıcı olarak silindikten sonra hesap veya içindeki anket verileri geri yüklenemez.

Yönetici tarafından ekipten silinen kullanıcı hesabı

Bir ekibin Birincil Yöneticisi veya Yöneticisi, ekipten istediği zaman kullanıcı silebilir. Böylelikle, kullanıcı hesabı derhal devre dışı bırakılır, ancak anket verileri silinmeden önce 30 gün boyunca veritabanında tutulur. Birincil Yönetici, hesabın geri yüklenmesini talep etmek üzere 30 gün içinde bize ulaşabilir.

Silinen verilerin artık kopyaları kanun tarafından izin verilen şekilde yedek ortamlarda kalabilir. Eski yedek ortamların üzerine yeni yedekler yazıldığı için bu veriler genellikle 12 ay sonra yok olur.

Hesap mülkiyeti, veri gizliliği ve güvenliği, anketlerinizin ve verilerinizin ne kadar süre tutulduğuna ilişkin bilgi edinin.

Yanıt alın